تصویر رندر گوشی اچ تی سی Ocean‌ بدون کلید فیزیکی منتشر شد

تصویر رندر گوشی اچ تی سی Ocean‌ بدون کلید فیزیکی منتشر شد

تصویر اخیر لو رفته از گوشی هوشمند اچ‌تی‌سی نشان می‌دهد که این بار با یک دستگاه کاملا بدون دکمه روبرو هستیم.

اوایل هفته‌ی گذشته، دنل ورمولن (Danelle Vermeulen) از طراحان گوشی‌های اچ‌تی‌سی عکسی از یک گوشی جدید به نام Ocean منتشر کرده است که بدنه‌ی آن کاملا بدون دکمه است. این طرح مفهومی به سرعت از نمونه کارهای آنلاین ورمولن پاک شد. اما همان‌طور که می‌دانیم هیچ چیز در دنیای اینترنت نادیده نخواهد ماند. زمان زیادی نگذشته بود که فاش کننده‌ی همیشگی اسرار یعنی LlabTooFeR به سرعت در اخبار خود منتشر کرد که اچ‌تی‌سی در سه مدل اوشن نوت (Ocean Note)، اوشن مستر (Ocean Master) و اوشن اسمارت (Ocean Smart)  عرضه می‌شود.

در حالی که منتظر به دست آوردن اطلاعات بیشتر هستیم، با یک نگاه زیرچشمی به تصاویر ارائه شده می‌توان بعضی از ویژگی‌های مطرح این دستگاه را تشخیص داد. ایده‌ی ساخت یک دستگاه کاملا بدون دکمه، کم و بیش جذاب است. گوشی‌های هوشمند به علت رابط لمسی حود یکی از بهترین ساخته‌های دهه‌ی حاضر هستند. با این حال، اکثر این گوشی‌ها هنوز دکمه‌ی پاور، تنظیم صدا و Home را بر روی بدنه‌ی خود دارند. بنا به اطلاعات کمی که درباره‌ی سری گوشی‌های HTC Ocean داریم، می‌توان گفت که فریم این گوشی لمسی بوده و می‌تواند قابلیت‌های متنی را فراهم آورد. از این رو کاربر می‌تواند بخش‌های خاصی از بدنه و لبه‌های دستگاه را سوئیپ کرده یا به آن ضربه بزند تا عملیاتی که قبلا به وسیله دکمه صورت می‌گرفت، این بار به شکل متفاوتی اجرا شود.

Tech Configurations تصاویر شسته رفته‌ای از اچ‌تی‌سی Ocean احتمالی ارائه داده است و حتی می‌توان گفت که از مرحله‌ی طراحی شرکت تایوانی هم پیشی گرفته است. طرح مفهومی پیشنهاد شده شامل یک پخی در انتهای لبه، جک ۳.۵ میلی‌متری، پورت یواس‌بی نوع C و دوربین عقب دوتایی است. از آنجا که مدل ساختاری اچ‌تی‌سی اوشن از لحاظ تئوری یک ایده‌ی واقعی به شمار می‌آید، می‌تواند بر روی یک، دو یا حتی سه گوشی جدید هوشمند پیاده‌سازی شود.

در بازاری که دستگاه‌ها شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند، قطعا هر گونه ابتکار جدیدی استحقاق خوش آمدگویی و استقبال را دارد.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید