پرچمدار بعدی اچ تی سی احتمالا فریم لمسی خواهد داشت

پرچمدار بعدی اچ تی سی احتمالا فریم لمسی خواهد داشت

فریم پرچمدار بعدی کمپانی اچ‌تی‌سی دارای قابلیت پشتیبانی از فرمان‌های لمسی خواهد بود.

پرچمدار بعدی اچ‌تی‌سی احتمالا دارای قابی خواهد بود که توانایی پشتیبانی از فرمان‌های لمسی را داشته و به کاربر اجازه می‌دهد که از این راه با برنامه‌های گوناگونی تعامل داشته باشد. اخیرا شایعاتی در مورد گوشی جدیدی از کمپانی اچ‌تی‌سی با نام HTC Ocean منتشر شده که احتمالات جدیدی در مورد آن مطرح شده است. در این گوشی هوشمند، کاربر به ویژگی‌های جدید دسترسی داشته و می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. در اسکرین‌شات‌هایی که در ادامه خواهید دید، علاوه بر طراحی ظاهری اچ‌تی‌سی Ocean، گوشه‌ای از توانایی‌های این گوشی هوشمند نیز دیده می‌شود. ویدیویی نیز در حساب کاربری توییتر افشاگر مشهور دنیای فناوری، ایوان بلس دیده شده است که تلاش دارد تصویر دقیقی ارائه داده و به ما بگوید اچ‌تی‌سی Ocean چگونه است.

زمانی که بحث به سخت‌افزار اچ‌تی‌سی Ocean می‌رسد، می‌بینیم که هنوز هیچ گونه اطلاعاتی از ویژگی‌های سخت‌افزاری این گوشی هوشمند در دسترس نیست. اما با نگاهی به تصاویر زیر می‌توانیم ببینیم که Ocean از دوربینی دوگانه بهره می‌برد. این کمپانی در گوشی اج‌تی‌سی ۱۰ خود دوربین دوگانه را کنار گذاشته بود. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که دستگاه نشان داده شده در تصاویر زیر، از نظر طراحی در بسیاری جهات شباهت فراوانی به اچ‌تی‌سی ۱۰ دارد. البته باید این نکته را نیز در خاطر داشت که این تصاویر هنوز یک طرح اولیه هستند و شاید فقط با هدف نشان دادن ویژگی Sense Touch طراحی شده‌اند.

Sense Touch

Sense Touch

Sense Touch

در ارتباط با مطلب بالا باید گفت که اگر این دستگاه تنها یک طرح مفهومی باشد، باید ویژگی Sense Touch و کارهایی که می‌توان با آن انجام داد را نکته‌ی اصلی تصاویر بالا دانست. به نظر می‌رسد که در هر دو سمت فریم دستگاه، درست در زیر باندهای آنتن سنسورهایی حساس به لمس قرار داده شده است که احتمالا مرتبط با قابلیت‌های Sense Touch خواهد بود. اگرچه هنوز هیچ تاییدیه‌ی رسمی در این مورد منتشر نشده است، اما گویا به نظر می‌رسد که Sense Touch با ضربه زدن یا سوایپ کردن به سوی بالا و پایین بر روی بخش‌های مختلفی از فریم عمل می‌کند و به نظر می‌رسد که عکس‌العمل گوشی نیز بسته به برنامه‌ای که در حال استفاده از آن هستید تغییر خواهد کرد. برای مثال اگر در هنگام پخش موسیقی بر روی فریم دستگاه به سمت بالا یا پایین سوایپ کنید، می‌توانید صدای موسیقی در حال پخش را کم یا زیاد کنید، در حالی که اگر در صفحه‌ی هوم دستگاه بر روی فریم به سمت بالا یا پایین سوایپ کنید، برنامه‌ی گوگل فراخوانی شده و آماده‌ی گوش دادن به دستورات شما خواهد بود. طبیعتا هنگام استفاده از برنامه‌ی دوربین می‌توان با سوایپ کردن بر روی فریم گوشی، میزان زوم دوربین را تنظیم کرد و با ضربه زدن بر روی بخش مقابل فریم در سمت دیگر نیز می‌توان عکس گرفت.

حتی اگر اچ‌تی‌سی قصد ارائه‌ی Sense Touch را داشته باشد هم هنوز نمی‌دانیم که این ویژگی با کدام گوشی هوشمند جدید این کمپانی به کاربران عرضه خواهد شد. اما با این حال این طرح مفهومی بسیار جالب و جذاب بوده و بدون شک موجب تمایز گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی از محصولات سایر کمپانی‌ها خواهد شد.

نظر شما در مورد این فناوری چیست؟ آیا آن را قابل توجه و مفید می‌دانید؟ نظر خود را با ما و سایر دوستانتان در زومیت به اشتراک بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده