آیفون 6SE نام نسخه 2016 گوشی هوشمند اپل است

دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴
مطالعه 2 دقیقه
در هفته‌های اخیر شماری از گمانه‌ها در خصوص نسل بعدی آیفون اپل حکایت از این داشتند که این گوشی با نام آیفون ۷ راهی بازار نشده و اپل این اسم را برای آیفون سال بعد نگه می‌دارد که تا همزمان با دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون، آیفون ۷ را راهی بازار کند. حال منابع خبری نسل بعدی این گوشی هوشمند را آیفون 6SE خوانده‌اند. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

عدم تغییر بزرگ در ظاهر نسل بعدی آیفون که کمتر از دو ماه دیگر معرفی خواهد شد، گمانه‌‌هایی را مطرح کرد که حکایت از عدم نامگذاری این نسخه با نام آیفون ۷ داشت. بسیاری بر این اعتقادند که آیفون سال ۲۰۱۷ به دلیل دهمین سالگرد رونمایی از آیفون با نام آیفون ۷ راهی بازار خواهد شد. حتی ایوان بلس، در آخرین افشاگری‌های خود نیز آیفون نسل بعدی را با نام آیفون ۷ نخوانده است. آخرین شایعات در این خصوص نشان از این دارد که نسل بعدی گوشی هوشمند اپل با عنوان آیفون 6SE راهی بازار خواهد شد.

منابع نزدیک به چرخه‌ی تولید آیفون‌های اپل حکایت از این دارند که این کمپانی بسته‌بندی نسل بعدی آیفون را آماده کرده و براین اساس گوشی هوشمند بعدی آیفون که ۲۲ شهریور رونمایی می‌شود، با عنوان آیفون 6SE رونمایی خواهد شد.

در صورتی که این شایعه رنگ واقعیت به خود بگیرد، اپل در نامگذاری نسل جدید آیفون خود از ترکیب نام آیفون 6s و آیفون SE استفاده کرده است.

چرخه‌ی بروزرسانی آیفون تا امسال حکایت از تغییر ظاهر گوشی در بازه‌ی دو ساله دارد، بطوریکه نسخه‌های عرضه شده با حرف S، تنها شاهد بروزرسانی سخت‌افزاری و بهبود‌های اندک ظاهری بوده‌اند. تصاویر فاش شده از آیفون نسل بعدی نیز حکایت از این دارد که شمای کلی این گوشی شبیه به دو نسل پیش خواهد بود، هرچند تغییراتی ظاهری در آن‌ها روی خواهد داد.

از تغییرات ظاهری احتمالی که در آیفون ۲۰۱۶ شاهد آن‌ خواهیم بود باید به حذف جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری در کنار باریک‌تر شدن هرچه بیشتر این گوشی هوشمند اشاره کرد. ضمنا باید به این نکته اشاره کرد که نسخه‌ای از آیفون ۵.۵ اینچی نیز با بهره‌گیری از دوربین دوگانه در پشت و حافظه‌ی رم ۳ گیگابایتی راهی بازار خواهد شد. تغییر خطوط آنتن پشت این گوشی نیز از جمله‌ی سایر تغییرات است که به بهتر دیده شدن هر چه بیشتر این گوشی هوشمند کمک می‌کند.

از جمله‌ی تغییرات احتمالی در مورد آیفون عرضه شده در سال ۲۰۱۷ باید به دگرگون شدن طراحی کلی و استفاده از ظاهری که با شیشه ترکیب شده در کنار نمایشگر OLED ترکیب کلید فیزیکی با نمایشگر اشاره کرد.

برای دیدن اینکه اپل در قبال محصول سال جاری چه سیاستی در پیش گرفته، باید به انتظار ۲۲ شهریور ماه باشیم که به عنوان تاریخ احتمالی رونمایی از آیفون 6SE تعیین شده است. نظر شما در این خصوص چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات