iOS 10، وجود رطوبت در درگاه لایتنینگ را تشخیص می‌دهد

iOS 10، وجود رطوبت در درگاه لایتنینگ را تشخیص می‌دهد

دستگاه‌های گران‌قیمت اپل را نمی‌توان به مکان‌های دارای رطوبت برد. شاید بتوانید با اپل واچ به چنین مکان‌هایی بروید اما هرگز با آیفون یا آیپد خود زیر دوش آب نخواهید رفت! قابلیت تشخیص رطوبت درگاه لایتینگ در آخرین نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 10 تعبیه شده و ظاهرا فقط در آیفون‌های 6 اس، 6 اس پلاس و SE عمل می‌کند. با زومیت همراه باشید.

نمی‌توانید به این سادگی آیفون یا آیپد گران‌قیمت خود را به مکان‌های دارای رطوبت ببرید. دستگاه‌های اپلی یاد شده در برابر آب مقاوم نبوده و در صورت نفوذ مایعات یا رطوبت به داخل آن‌ها باید با دستگاه خود خداحافظی کنید! با این حال، هنوز هم امکان نفوذ رطوبت به آیفون یا آیپد چند صد دلاری کاربران دور از ذهن نیست.

ظاهرا شرکت اپل برای چنین مواقعی تدبیری خلاقانه اندیشیده است. هنگامی که درگاه لایتینگ آیفون یا آیپد وجود رطوبت را تشخیص دهد، هشداری در این زمینه به کاربر نشان داده خواهد شد. این ویژگی جدید در آخرین نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 10 تعبیه شده و ظاهرا فقط در آیفون 6s، 6s پلاس و SE عمل می‌کند.

تشخیص رطوبت iOS 10

در ماه گذشته، دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا (USPTO) امتیاز پتنتی برای مقاومت دستگاه‌های صوتی (آکوستیک) در برابر مایعات را به شرکت اپل اعطا کرد. در این پتنت اشاره شده که اپل در آینده می‌تواند مقاوم کردن موارد دیگری غیر از دستگاه‌های صوتی را هم به این پتنت اضافه کند. طبق اسناد پتنت یاد شده، علاوه‌بر بلندگوهای (اسپیکر) دستگاه، دیگر روزنه‌های موجود در آیفون یا آیپد هم در برابر نفوذ آب مقاوم خواهند شد. به خاطر این که در حال حاضر سخت‌افزاری برای دور کردن مایعات از آیفون یا آیپد وجود ندارد، احتمال می‌رود که راهکار نرم‌افزاری موجود در سیستم عامل iOS 10، اولین قدم شرکت اپل در این راستا باشد.

آیا با ضد آب شدن آیفون و وجود چنین ویژگی‌هایی موافق هستید؟ لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه وب‌سایت به اشتراک بگذارید.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده