لپ تاپ گیمینگ جدید شیائومی در راه است؛ هیولای چینی با تراشه 14900HX

شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
لپ تاپ شیائومی می نوت بوک پرو 15 Xiaomi Mi Notebook Pro حین اجرای بازی
شیائومی با محصولی مجهز به تراشه‌ی نسل ۱۴ اینتل برای حضور قدرتمندتر در بازار لپ‌تاپ‌‌های گیمینگ آماده می‌شود.
تبلیغات

گفته می‌شود شیائومی مشغول کار روی لپ تاپ گیمینگ جدیدی است که با دو نوع پردازنده‌ i9-14900HX و i5-14500HX ساخته می‌شود. هر دو کانفیگ در گیک‌بنچ ظاهر شده‌اند.

در‌حال‌حاضر، مشخص نیست که آیا این لپ تاپ شیائومی بخشی از سری ردمی G خواهد بود یا آغازگر سری لپ‌تاپ‌های گیمینگ اختصاصی است.

به‌گزارش آی‌تی‌هوم، مدل قدرتمندتر با پردازنده‌ی ۲۴ هسته‌ای i9-14900HX (متشکل از ۸ هسته‌ی بزرگ و ۱۶ هسته‌ی کوچک) از راه می‌رسد. این محصول عملکرد درخورتوجهی برای بازی و کارهای سنگین ارائه می‌دهد.

نسخه‌ی i5-14500HX کمی ضعیف‌تر و به ۶ هسته‌ی بزرگ و ۸ هسته‌ی کوچک مجهز شده است و کاربرانی را هدف قرار می‌دهد که به‌دنبال تعادل بین عملکرد و هزینه هستند.

پردازنده اینتل نسل چهاردهم از سری HX که در این مدل‌ها استفاده می‌شود، در اصل نسخه‌های بهیودیافته از سری HX نسل سیزدهم هستند. این CPU‌ها همان معماری و فرایند تولید نسل قبل را حفظ می‌کنند. بدین‌ترتیب، لپ‌تاپ شیائومی به پردازنده‌ی رپتور لیک رفرش مجهز است نه میتیور لیک.

پردازنده‌های سری HX که معمولاً در لپ‌تاپ‌های گیمینگ استفاده می‌شوند، به قدرت پردازشی بسیار زیاد مشهورند و اغلب با گرافیک مجزا جفت می‌شوند. بااین‌حال، جزئیات خاصی درباره‌ی مدل گرافیک در لپ‌تاپ جدید شیائومی فاش نشده است. گمانه‌زنی‌ها به انویدیا اشاره می‌کنند که احتمالاً از سری جی‌فورس RTX 40 خواهد بود.

براساس این فهرست، نسخه‌ی آزمایش‌شده شامل ۱۶ گیگابایت رم DDR5 است. با‌این‌حال، شیائومی ممکن است کانفیگ‌هایی با رم بیشتر را برای کاربرانی ارائه دهد که خواستار عملکرد قوی‌تر هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات