نرخ نوسازی متغیر بالأخره به سرفیس لپ‌ تاپ استودیو اضافه شد

شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت به‌تازگی آپدیت جدیدی را برای سرفیس لپ‌تاپ استودیو منتشر کرده است که سرانجام نرخ نوسازی تطبیقی را در آن فعال می‌کند.
تبلیغات

با وجود این که از اولین رونمایی سرفیس لپ‌تاپ استودیو (که جانشین سرفیس بوک محسوب می‌شود) تقریباً هشت ماه می‌گذرد، تاکنون امکان فعال‌سازی نرخ نوسازی متغیر وجود نداشت و مایکروسافت مشغول کار روی این ویژگی بود.

این لپ‌تاپ قدرتمند که در سپتامبر ۲۰۲۱ معرفی شد یکی از دو دستگاهی است که مایکروسافت با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی به فروش می‌رساند. درواقع این لپ‌تاپ و سرفیس پرو ۸، اولین محصولات ویندوزی مایکروسافت با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی هستند و اکنون این ویژگی موردانتظار دردسترس کاربران سرفیس لپ‌ تاپ استودیو قرار می‌گیرد.

در زمان عرضه مایکروسافت ادعا کرد که سرفیس لپ‌ تاپ استودیو همانند مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی اپل که از نمایشگر با فناوری ProMotion اپل بهره می‌برند، از نرخ نوسازی پویا پشتیبانی می‌کند. بااین‌حال محقق شدن این وعده تا به امروز طول کشیده است و این ویژگی با به‌روزرسانی فرم‌ور که چند روز پیش برای این دستگاه منتشر شد، دردسترس کاربران قرار گرفت.

متأسفانه حالت پویای جدید اجازه تغییر نرخ بازسازی صفحه به زیر ۶۰ هرتز را نمی‌دهد و تنها بین ۶۰ و ۱۲۰ هرتز متغیر است؛ چراکه این لپ‌ تاپ فاقد سخت‌افزار لازم برای کاهش نرخ بازسازی به زیر ۶۰ هرتز یا امکان متغیر بودن آن به‌صورت بازه‌ای بوده که از نظر تئوری تأثیر آن بر کاهش مصرف انرژی بیشتر مشهود است؛ هدفی که تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی با استفاده از پنل‌های LTPO قصد دستیابی به آن را دارند.

این به‌روزرسانی هم‌زمان با انتشار آپدیت فرم‌ور سرفیس داک ۲ و سرفیس اسلیم پن ۲ برای سرفیس لپ‌ تاپ استودیو در تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۱ دردسترس قرار گرفته است. درحال‌حاضر مشخص نیست که چه زمانی این ویژگی برای سرفیس پرو ۸ نیز فعال خواهد شد، اما اگر از کاربران لپ تاپ مذکور باشید، هم‌اکنون می‌توانید آخرین به‌روزرسانی‌های فرم‌ور این لپ‌تاپ را از Windows Update یا از سایت مایکروسافت دانلود کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات