سرویس Google Takeout: راه آسان برای دریافت و همراه داشتن تمام اطلاعات شخصی تان

سرویس Google Takeout: راه آسان برای دریافت و همراه داشتن تمام اطلاعات شخصی تان

گوگل با معرفی شبکه اجتماعی +Google هیاهوی بسیاری برپا کرد. سرویس های جدید گوگل که همراه این شبکه اجتماعی ارائه شده اند بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. گوگل همزمان با معرفی +Google سرویس جدیدی به نام Google Takeout را معرفی کرد که به کاربر امکان دریافت تمام اطلاعات شخصی خود را برروی کامپیوتر می دهد. کاربر می تواند با مراجعه به وب سایت Takeout، کلیه اطلاعات آنلاین خود را دریافت کند علاوه بر این، تنظیماتی در +Google اضافه شده است که به کاربر امکان دانلود پروفایل، تصاویر، ویدیوها و غیره را می دهد.

از طریق Data Liberation در شبکه اجتماعی +Google می توانید کلیه اطلاعات شخصی خود را دانلود و در کامپیوتر خود مشاهده و نگه داری کنید. همچنین از طریق Google Takeout می توانید کلیه اطلاعات شخصی خود را که در سرویسهای مختلف گوگل ذخیره شده اند به کامپیوتر خود منتقل کنید. برای دسترسی به سرویس Google Takeout به وب سایت google.com/takeout مراجعه نمایید.

با مراجعه به وب سایت Takeout و لاگین کردن در آن، می توانید سرویس های مختلفی که در آن اطلاعات دارید را انتخاب نمایید سپس گوگل در تمام سرویس های خود جستجو کرده و اطلاعات شما را جمع آوری می کند در نهایت نیز اطلاعات گردآوری شده  از طریق یک فایل زیپ شده در اختیار کاربر قرار می گیرد.

انتقال اطلاعات یکی از بزرگترین جنگ های میان فیس بوک و گوگل بوده است و به نظر می رسد گوگل با سرویس Takeout در این جنگ پیروز شده است. Facebook نیز به کاربر امکان دانلود عکس ها، لیست دوستان، پیغام ها و پست های روی دیوار را می دهد اما فایل های خروجی Facebook قابل استفاده در وب سایت های دیگر نیستند.

هرچند 99 درصد کاربران هیچ وقت نیازی به دانلود اطلاعات آنلاین خود ندارند اما همانطور که تیم Data Liberation گوگل در ویدیو تبلیغاتی Google Takeouts می گویند: اگر شما بدانید که می توانید اطلاعات آپلود نموده را هر زمان که تمایل داشته باشید، دانلود کنید احساس بهتری برای قرار دادن آنها در فضای وب خواهید کرد. ویدیوی تبلیغاتی گوگل برای Google Takeout را از دست ندهید:

منبع: TechCrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید