اپراتور چینی شبکه 5.5G را راه‌اندازی کرد

جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
گوشی اوپو find X7 اولترا در دست با پس زمینه 5.5G
چاینا موبایل از شبکه‌ی 5.5G رونمایی کرد. اوپو Find X7 اولین گوشی‌ سازگار با این شبکه است.
تبلیغات

اپراتور چاینا موبایل از راه‌اندازی تجاری شبکه‌ی 5G-A (نسل پیشرفته‌ی 5G) که با نام 5.5G نیز شناخته می‌شود خبر داد. گوشی اوپو مدل Find X7 اولین محصولی است که از این شبکه پشتیبانی می‌کند.

از بین پیشرفت‌های جذاب 5.5G درمقایسه‌با 5G می‌توان به افزایش ۱۰ برابری سرعت، دانلود با سرعت ده‌ها گیگابیت‌برثانیه و تأخیر بسیار پایین در حد میلی‌ثانیه اشاره کرد. این قابلیت‌ها به افزایش سرعت دانلود، استریم روان‌تر و بدون لگ و اجرای بازی‌های آنلاین با کمترین نرخ‌ تأخیر کمک می‌کنند.

به‌نوشته‌ی آی‌تی‌هوم، استاندارد 5.5G همچنین با هدف بهبود مقیاس اتصال و ایجاد شبکه‌ی اینترنت اشیاء (IoT) با هزینه‌ی کمتر طراحی شده است. این فناوری، شبکه‌های هوایی و فضایی را نیز ادغام می‌کند؛ ویژگی جذابی که سطح پوشش خدمات آن را افزایش می‌دهد.

چاینا موبایل در توسعه‌ی استانداردهای 5G-A نقش مهمی داشته است و امسال بزرگ‌ترین ارائه‌ی تجاری خدمات این شبکه را در بیش‌ از ۳۰۰ شهر چین آغاز خواهد کرد. این شرکت همچنین تصمیم دارد برای بیش‌ از ۲۰ گوشی هوشمند سازگار با 5G-A تبلیغ انجام دهد.

چاینا موبایل برای نمایش شبکه‌ی جدید در مکان‌های مختلف چین، سالن‌های نمایشی 5G-A راه‌اندازی کرده است که مشتریان می‌توانند با مراجعه به آنجا و ازطریق گوشی اوپو Find X7 اولترا، شبکه‌ی 5.5G را از نزدیک تجربه کنند.

گائو تانگ‌چینگ، از مدیران ارشد چاینا موبایل، می‌گوید راه‌اندازی شبکه‌ی 5.5G سرعت توسعه‌ی زیرساخت‌های جدید اطلاعاتی را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از ظرفیت کامل 5G را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

چاینا موبایل تصمیم دارد با مشارکت تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان تراشه، شبکه‌ی 5.5G را در چین گسترش دهد. پکن، شانگهای و گوانگ‌ژو ازجمله اولین شهرهای چین محسوب می‌شوند که شبکه‌ی 5G-A در آن‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات