یکی از بخش‌های قدیمی موتور جست‌و‌جو گوگل بازطراحی شد

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل
گوگل با هدف تسهیل دسترسی به ابزارها و گزینه‌های مختلف، یکی از بخش‌های موتور جست‌و‌جو را بازطراحی کرد.
تبلیغات

گوگل در حال طراحی مجدد تنظیمات جست‌وجو در وب است تا همه‌ی گزینه‌های این بخش را به‌طور متمرکز در یک‌جا نشان دهد. اکنون کاربران به‌جای دکمه‌ی سه‌خطی منو گوگل، با کلیک روی تصویر پروفایل خود، منو جدید تنظیمات جست‌وجوی وب را مشاهده خواهند کرد.

ظاهر جدید منو روی گوشی‌های هوشمند به‌صورت تمام‌صفحه نمایش می‌یابد و در نسخه‌ی وب، کنار صفحه نشان داده می‌شود. طراحی این بخش با زبان طراحی متریال ۳ نیز مطابقت دارد و شبیه نسخه‌های جدید اندروید است.

منو تنظیمات جست‌وجوی گوگل اکنون دکمه‌ی جدید Show More Accounts را دراختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین، دسترسی به ابزار حذف سابقه‌ی جست‌وجو در این منو آسان‌تر شده است و دکمه‌ی میان‌بری برای حذف سریع فعالیت‌های ۱۵ دقیقه‌ی اخیر دردسترس کاربران قرار دارد.

‌منوی جدید تنظیمات جستجوی وب گوگل

گزینه‌ی Interests در منو تنظیمات جدید گوگل شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که همه‌ی مقاله‌های بخش دیسکاور را نمایش می‌دهد. علاوه‌بر‌این، مشاهده‌ی مجموعه‌های ذخیره‌شده و جست‌وجوهای دنبال‌شده ازطریق این بخش آسان‌تر است و طراحی نسخه‌ی دسکتاپ آن بسیار زیباتر از نسخه‌ی موبایلی به‌نظر می‌رسد.

بازطراحی صفحه تنظیمات جستجوی وب گوگل
بازطراحی صفحه تنظیمات جستجوی وب گوگل

گزینه‌ی دیگر در تنظیمات جست‌وجوی وب گوگل، SafeSearch (جست‌وجوی امن) است که درکنار آن گزینه‌ی زبان و تنظیمات بیشتر و راهنما را مشاهده می‌کنید.

در پایین منو جدید تنظیمات جست‌وجوی گوگل، گزینه‌ی More Options را مشاهده خواهید کرد که با کلیک‌کردن روی آن، به صفحه‌ی تنظیمات هدایت خواهید شد.

صفحه‌ی تنظیمات جدید گوگل گزینه‌هایی برای دسترسی به همه‌ی تنظیمات مرتبط با جست‌وجوی وب و حساب کاربری و ویژگی‌های محافظت از کودکان برای والدین را ارائه می‌دهد.

به‌طور‌کلی، نسخه‌ی بازطراحی‌شده‌ی تنظیمات گوگل ساده‌تر به‌نظر می‌رسد و دسترسی به گزینه‌های مختلف ازطریق این بخش راحت‌تر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات