هوش مصنوعی به دسته DualSense سونی می‌آید؛ کمک به گیمرها در بازی‌های چالشی

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
طراحی دسته دوال سنسن پلی استیش ۵ PS5
سونی احتمالاً در حال کار روی نسخه‌ی جدیدی از کنترلر دوال سنس است که از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد.
تبلیغات

براساس پتنتی جدید، سونی مشغول کار روی ویژگی منحصر‌به‌فردی برای نسل بعدی دسته بازی دوال سنس است که می‌تواند به گیمرها برای تجربه‌ی راحت‌تر بازی‌ها کمک کند. یکی از پتنت‌ها نشان داده است که هوش مصنوعی احتمال دارد برای کمک به گیمرها در چالش‌های سخت بازی‌ها در کنسول بازی سونی به‌کار گرفته شود.

در‌حال‌حاضر، سونی دوال سنس را در نوع پایه و Edge یا پرو عرضه می‌کند. براساس اطلاعات منتشر شده، دوال سنس جدید سونی تغییرات عمده‌ای به خود خواهد دید. یکی از تغییرات مهم مربوط به تاچ‌پد است که حالا به‌عنوان نمایشگر نیز عمل می‌کند.

این افزونه‌ای ساده برای طراحی فعلی نیست؛ بلکه کنترلر جدید به سیستم قوی یادگیری ماشین مجهز و مبتنی‌بر هوش مصنوعی خواهد بود. دوال سنس جدید از صفحه‌نمایش برای کمک به کاربران ازطریق نمایش دکمه‌ها برای انجام بهترین اقدام در بازی استفاده خواهد کرد.

در تکمیل این ویژگی علاوه‌بر دکمه‌ها، تریگرها نیز فعال می‌شوند تا به بازیکنان بهترین راهنمایی‌ها را ارائه دهند. این سیستم تضمین می‌کند که بازیکنان به‌کمک این ویژگی بدانند چه اقداماتی را در طول بخش های دشوار بازی باید انجام دهند.

روی کاغذ، این ویژگی می‌تواند به بازیکنان در پیروزی در مراحل چالش‌‌برانگیز یا حل معماهای سخت کمک کند. حتی اگر در یک بازی مسیر را گم کردید، این ویژگی مسیر درست را به شما نشان می‌دهد.

قابلیت جدید می‌تواند به آسان‌تر‌شدن بازی‌ها برای گیمرهای بی‌تجربه یا افراد معلول نیز کمک کند. با‌این‌حال، برای کاربرانی که این قابلیت را نمی‌پسندند، احتمالاً امکان غیرفعال‌کردن آن وجود داشته باشد؛ چرا‌که روشن‌شدن دائم نورهای راهنما در دسته‌ی بازی می‌تواند آزاردهنده باشد؛ به‌خصوص اگر راهنمایی درستی هم ارائه ندهند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات