سونی پیش‌فروش پلی استیشن 5 را در چین آغاز کرد

شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
سونی حدود ۶ ماه پس از عرضه‌ی پلی استیشن 5 در ایالات متحده، فروش این کنسول را در چین آغاز کرده است. قوانین سخت‌گیرانه‌ی چین عرضه‌ی کنسول را در بازار این کشور سخت می‌کند.
تبلیغات

سونی روز ۱۵ می ۲۰۲۱ (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) عرضه‌ی کنسول پلی استیشن ۵ (Sony PlayStation 5) را در چین آغاز می‌کند. عرضه‌ی PS5 در چین در حالی رخ می‌دهد که این کنسول نسل نهمی حدود ۶ ماه پیش در بازار ایالات متحده عرضه شده بود.

به گزارش ورج، مدل دیسک‌خور پلی استیشن 5 با قیمت ۳۸۹۹ یوان (تقریبا ۶۰۰ دلار) و مدل دیجیتال با قیمت ۳۰۹۹ یوان (تقریبا ۴۷۹ دلار) به بازار چین عرضه می‌شود. پیش‌فروش پلی استیشن 5 از روز گذشته آغاز شده است. CNBC می‌گوید مایکروسافت در پایان سال گذشته‌ی میلادی مجوزهای لازم را دریافت کرده است تا ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس را در چین عرضه کند؛ اما دو کنسول نسل نهمی ردموندی‌ها هنوز عرضه نشده‌اند.

برخلاف ابعاد و جمعیت زیاد، چین بازار مهمی برای کنسول‌ بازی به‌حساب نمی‌آید. تا سال ۲۰۱۴ کنسول بازی در چین غیر قانونی بود و این قانون باعث شد گیمینگ کامپیوتر شخصی و موبایل بر بازار این کشور غالب شود. حتی اکنون چین قوانین سرسختانه‌ای دارد که باعث می‌شود عرضه‌ی کنسول بازی در این کشور هم‌زمان با عرضه‌ی جهانی کار بسیار سختی باشد. کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ پیش‌تر راه خود را به بازار چین پیدا کرده‌اند و بر اساس گزارش‌ها، کنسول بازی نینتندو موفق‌ترین عملکرد را از خود نشان داده است.

عرضه‌ی پلی استیشن 5 در چین در حالی اتفاق می‌افتد که این کنسول در تعداد محدود روانه‌ی بازارهای جهانی شده و تقاضا برای آن بسیار بالا است. عوامل مختلف مثل تقاضای بیش از حد و کمبود قطعاتی نظیر تراشه باعث شده‌اند پلی استیشن 5 و دیگر کنسول‌های بازی به تعداد کافی در دسترس علاقه‌مندان قرار نگیرند.

جیم رایان، مدیرعامل و رئیس واحد سرگرمی‌های تعاملی سونی، انتظار دارد در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ تعداد بیشتری پلی استیشن 5 به بازار عرضه شود؛ اما کمبود پی اس 5 در بازار همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات