ضبط ویدیو‌های ۳۶۰ درجه با دوربین Theta از ریکو

ضبط ویدیو‌های ۳۶۰ درجه با دوربین Theta از ریکو

ریکو دوربین جدید Theta را معرفی کرده است که نه تنها قادر به عکس‌برداری ۳۶۰ است بلکه به دلیل استفاده از دو لنز نیم‌کره در دو طرف دستگاه، امکان تهیه‌ی ویدیوهای ۳۶۰ درجه را نیز میسر کرده است.

نسل جدید دوربین Theta از شرکت Ricoh نسبت به نسل قبل خود ارتقا یافته‌ است. در نسل قبل، این دوربین تنها قادر به تهیه‌ی عکس‌های ۳۶۰ درجه بود اما در این نسل به لطف دو لنز نیم‌کره که در دو طرف دستگاه قرار گرفته، این دوربین تبدیل به وسیله‌ای بسیار جالب و کارآمد شده است.

مدل بروزرسانی شده از دوربین Theta قادر است اطلاعات را از طریق وای‌فای، دو برابر سریع‌تر از نسل قبل انتقال دهد. اکنون اپلیکیشن اندرویدی جدیدی برای این دوربین ساخته شده و علاوه بر این دو مورد، دوربین جدید توان ضبط فیلم‌های ۳۶۰ درجه تا ۳ دقیقه را دارد.

حافظه ذخیره سازی درونی Theta تنها ۴ گیگابایت است. در این دوربین، تنظیمات برای تغییر و تنظیم ISO وجود دارد، سرعت شاتر آن نیز از ۱۰۰ تا ۱۶۰۰ و حداکثر ۱/۸۰۰۰ از یک ثانیه است. با اینکه دوربین Theta کاملا براساس استاندارد DLSR ساخته نشده، اما بهبود‌ها در ادغام آن با دوربین گوشی‌های هوشمند و لنز نیم‌کره دوگانه آن کیفیتی به شما ارائه می‌دهد که با بسیاری از دوربین‌های معمولی به هیچ وجه برابر نیست و در سطح بالاتری قرار می‌گیرد.

این دوربین در ژاپن قیمتی کمتر از ۳۰۰ دلار خواهد داشت که آن را نسبت به نسل قبل ارزان‌تر می‌کند. با این‌حال شاید برای خرید آن هنوز زود باشد و برای پختگی بیشتر باید منتظر نسل سوم این دوربین جالب ماند.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده