شنل نامرئی چین رونمایی شد؛ تکنولوژی حیرت‌انگیز با الهام از هری پاتر [تماشا کنید]

پنج‌شنبه ۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
چو جونهائو محقق چینی به همراه دو تن از دستیارانش بر روی صحنه در حال معرفی شنل نامرئی
پژوهشگران چینی با توسعه‌ی شنل نامرئی توانسته‌اند ما را یک قدم به دنیای هری پاتر نزدیک‌ کنند.
تبلیغات

چو جونهائو، پژوهشگر چینی، مرزهای فناوری نوری را جابه‌جا و ما را یک قدم به قلمرو هری پاتر نزدیک‌ کرده است.

نوآوری او یعنی شنل نامرئی واقعی، چشم غیر‌مسلح را به چالش می‌کشد و درها را به سوی عصر جدیدی باز می‌کند که در آن مرز بین اشیاء مرئی و نامرئی به طرز فزاینده‌ای محو خواهد شد.

بر اساس گزارش ایندین اکسپرس، شنل نامرئی موردبحث با مواد بسیار پیشرفته‌ای که در ساخت آن به‌کار رفته، پرتوهای نور را دستکاری می‌کند و دستیابی به نامرئی‌سازی نوری را بار دیگر به واقعیت نزدیک می‌کند. پیامدهای این پیشرفت، بسیار فراتر از یک نوآوری صرف است و هزاران کاربرد عملی خواهد داشت.

یکی از هیجان‌انگیزترین چشم‌اندازها برای این شنل نامرئی‌کننده، ساخت اتاق‌های نامرئی است. این فناوری هم‌چنین می‌تواند سیستم‌های امنیتی را متحول و امکان نظارت و کنترل نامحسوس و عملیات‌های مخفیانه با سطح بی‌سابقه‌ای از پنهان‌کاری را فراهم کند.

هم‌چنین این موفقیت، فناوری موجود در سمعک‌های پیشرفته را متحول خواهد کرد. با استفاده از فناوری نامرئی‌کننده، این دستگاه‌ها می‌توانند بدون نیاز به تجهیزات آشکار و بسیار بزرگ تجربه‌ی شنیداری را به طور هوشمندانه‌ای بهبود بخشند.

تحقیقات پیشگامانه‌ی چو جونهائو نشان می‌دهد که باید در تصور غیرممکن‌ها تجدید نظر کرد. این دستاورد افق‌های جدیدی در دیدگاه انسان باز می‌کند که در آن نامرئی بودن تنها یک افسانه نیست، بلکه یک جنبه‌ی خارق‌العاده از واقعیت است.

شنل نامرئی فعلا تجاری‌سازی نمی‌شود و جزئیات کاملی درباره‌ی فناوری‌های به‌کاررفته در آن در دسترس نیست.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات