دولت السالوادور با «سوخت آتشفشان» ۴۷۴ بیت کوین استخراج کرد

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۴
مطالعه 1 دقیقه
سکه طلایی بیت کوین / Bitcoin
السالوادور در مدت سه سال، حدود ۴۷۴ بیت‌کوین استخراج و به خزانه‌ی خود واریز کرد.
تبلیغات

داده‌های رسمی نشان می‌دهند دولت السالوادور از سال ۲۰۲۱ به لطف یک نیروگاه زمین‌گرمایی (ژئوترمال) با سوخت آتشفشان، نزدیک به ۴۷۴ بیت‌کوین استخراج کرده است؛ کل سبد بیت‌کوین دولتی این کشور با قیمت‌های فعلی ۳۵۴ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

دفتر بیت‌کوین السالوادور که به عنوان یک نهاد رسمی دولتی شناخته می‌شود، تعداد بیت‌کوین خزانه‌ی دولت را ۵٬۷۵۰ عدد گزارش کرد. از این تعداد ۴۷۳٫۵ بیت‌کوین به ارزش حدود ۲۹ میلیون دلار از سال ۲۰۲۱ با کمک نیروگاه زمین‌گرمایی این کشور استخراج شده است.

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور، دستور نصب ۳۰۰ پردازنده برای استخراج بیت‌کوین با استفاده از نیروگاه زمین‌گرمایی را داد؛ از ۱۰۲ مگاوات (MW) انرژی تولید شده توسط نیروگاه دولتی زمین‌گرمایی، ۱٫۵ مگاوات به ارزهای دیجیتال اختصاص داده شد.

ماینرهای ارزهای دیجیتال به دلیل مصرف سرسام‌آور انرژی و آلوده‌سازی محیط زیست با انتشار کربن، از طرف بسیاری از حکومت‌ها و سازمان‌های حامی محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. با وجود این، دولت السالوادور در سال ۲۰۲۱ بیت‌کوین را در کنار دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی و قانونی برای معامله انتخاب کرد.

مقام‌های رسمی السالوادور اعلام کردند که قصدی برای فروش ذخایر بیت‌کوین کشور ندارند؛ ذخایر فعلی بیت‌کوین نشان می‌دهد که ممکن است السالوادور درنهایت به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات