هشدار مایکروسافت، سونی و نینتندو به دولت آمریکا درباره‌ی تأثیر تعرفه‌های تجاری چین

هشدار مایکروسافت، سونی و نینتندو به دولت آمریکا درباره‌ی تأثیر تعرفه‌های تجاری چین

مایکروسافت و سونی و نینتندو به‌طورمشترک درباره‌ی تأثیر تعرفه‌های تجاری چین روی صنعت گیم به دولت ایالات متحده‌ی آمریکا هشدار دادند.

مایکروسافت و سونی و نینتندو، سه غول صنعت بازی‌های ویدویی، نامه‌ای هفت‌صفحه‌ای با موضوع تحریم‌های تجاری اخیر آمریکا علیه چین تنظیم و به دفتر نماینده‌ی تجارت ایالات متحده ارسال کردند. در این نامه، مشکلاتی شرح داده شده که این سه سازنده در ساخت کنسول‌ بازی با آن رو‌به‌رو خواهند شد. این نامه علاوه‌بر نشان‌دادن آسیب واردشده به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در سراسر ایالات متحده براثر تعرفه‌های تجاری، این موضوع را نیز مطرح می‌کند که این تعرفه‌ها چگونه مانعی برای توسعه‌ی فناوری در آینده می‌شوند. همچنین، این سه شرکت یادآور شدند تولید سخت‌افزار کنسول‌های بازی از زنجیره‌ی بسیار پیچیده‌ای تشکیل شده که وضع تعرفه و تحریم‌های تجاری باعث مختل‌شدن کار این زنجیره می‌شوند.

در بخشی از این نامه آمده است:

برخلاف رایانه‌های شخصی، هریک از کنسول‌های ما پیکربندی و طراحی سخت‌افزاری خاصی دارند و با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد نرم‌افزاری ارائه می‌شوند که هرکدام به سرویس‌ها و پلتفرم‌های مخصوص شرکت سازنده متصل هستند.

باتوجه‌‌به اینکه نینتندو به‌دلیل ترس از تحریم‌های تجاری ایالات متحده از کشور چین خارج شده، جای تعجب نیست که دو شرکت سونی و مایکروسافت نیز درباره‌ی این موضوع نگران باشند. این سه شرکت خاطرنشان کردند با خارج‌کردن خط‌تولید از چین اتفاقاتی ازقبیل افزایش ۲۵ درصدی قیمت کنسول‌ها و نخریدن کنسول‌های جدید به‌وسیله‌ی شهروندان ایالات متحده به‌وقوع می‌پیوندد که نتیجه‌ی این اتفاقات ایجاد آسیب‌های جدی درزمینه‌ی درآمدزایی شرکت‌های آمریکایی است.

اثرهای سوء تحریم‌های آمریکا همین حالا نیز متوجه توسعه‌دهندگان سخت‌افزار چینی مانند هواوی شده است. باید منتظر ماند و دید آیا افزایش اعتراض شرکت‌های آمریکایی مانند FedEx و مایکروسافت، تأثیری بر سیاست آمریکا درقبال چین خواهد گذاشت یا خیر.

منبع mspoweruser.com

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده