افزایش درآمد فاکسکان نشان‌دهنده‌ی فروش بهتر از انتظار آیفون 8 است

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
درآمد فاکسکان در ماه سپتامبر، در مقایسه با ماه گذشته افزایش قابل‌ توجهی داشته است. این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ی فروش بیش‌ از‌ انتظار آیفون ۸ اپل باشد.
تبلیغات

درآمد شرکت تایوانی فاکسکان که تولید آیفون ۸ اپل را بر عهده دارد، در ماه سپتامبر به ۱۴.۸۳ میلیارد دلار رسیده که نشان‌دهنده‌ی افزایش ۴۲.۴ درصدی در مقایسه با ماه گذشته است؛ لازم به ذکر است که درآمد فاکسکان در ماه سپتامبر، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳.۷ درصد کاهش یافته است.

نکته‌ی قابل توجه این است که این افزایش درآمد می‌تواند با فروش آیفون ۸ در ارتباط باشد. باید به‌ خاطر داشته باشیم که اپل تنها مشتری فاکسکان نیست و به همین دلیل نمی‌توان به سادگی استدلال کرد که افزایش درآمد فاکسکان صرفا مربوط به فروش آیفون است. اما از سویی دیگر، تولید آیفون به‌ویژه در ماه‌های اولیه‌ی عرضه‌ی این محصول، بخش قابل توجهی از برنامه‌های تولیدی فاکسکان را به خود اختصاص می‌دهد؛ با توجه به این مسئله می‌توان گفت که افزایش درآمد فاکسکان با فروش آیفون ۸ در ارتباط است.

آیفون 8

درآمد این شرکت تایوانی در ماه سپتامبر سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت اندکی داشت و این مسئله نشان می‌دهد که میزان تولید آیفون ۸ تنها اندکی کمتر از میزان تولید آیفون ۷ بوده است. با توجه به تعداد افرادی که در انتظار عرضه‌ی آیفون ۱۰ هستند، می‌توان گفت آیفون ۸ که از طراحی کم و بیش آشنایی برخوردار است، فروش خوبی تجربه دارد. ارقام مربوط به درآمد ماه سپتامبر فاکسکان، گزارش اخیر KGI مبنی بر فروش بهتر از انتظار آیفون ۸ را تأیید می‌کنند.

همچنین باید انتظار داشت که به‌ لطف تولید آیفون ۱۰، درآمد تایوانی‌ها در ماه اکتبر نیز با افزایش روبرو شود. در عین حال، گزارش‌های مختلف از مشکلات مربوط در فرآیند تولید آیفون ۱۰ حکایت دارند. طبق آخرین گزارش‌ها، حجم تولید آیفون ۱۰ در حال حاضر به ۴۰۰ هزار دستگاه در هفته رسیده است که احتمالا نمی‌تواند متناسب با حجم سفارش‌های اولیه‌ی این محصول باشد. در عین حال، حجم تولید ۴۰۰ هزار عددی به مراتب بهتر از ارقام گزارش‌شده در خبرهای پیشین است که میزان تولید آیفون ۱۰ را ده‌ها هزار دستگاه در هفته یا حتی کمتر اعلام کرده بودند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات