دومین درخواست مدیرعامل سابق بایننس برای خروج از آمریکا رد شد

شنبه ۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶
مطالعه 1 دقیقه
چانگ پنگ ژائو / CZ مدیرعامل سابق بایننس با لباس مشکی و عینک
قاضی دادگاه بار دیگر با درخواست مدیرعامل سابق بایننس برای خروج از کشور آمریکا مخالفت کرد.
تبلیغات

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل سابق بایننس، همچنان اجازه‌ی ترک ایالات متحده را ندارد و به‌زودی قرار است به‌دلیل نقض قوانین ضد پول‌شویی در دادگاه محاکمه شود. او که در صنعت کریپتو با نام سی‌زی شناخته می‌شود، ماه گذشته از سِمَت مدیرعاملی بایننس استعفا کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وکلای سی‌زی از قاضی دادگاه درخواست کرده بودند که او با قید وثیقه اجازه‌ی سفر به امارات را دریافت کند؛ اما در نهایت قاضی موافقت نکرد. این دومین باری است که درخواست خروج از کشور سی‌زی رد می‌شود.

در ابتدا با سفر سی‌زی به امارات موافقت شده بود، اما قاضی حکم را لغو کرد و گفت که مدیرعامل مستعفی بایننس خواستار سفر به کشوری است که قوانین استرداد با ایالات متحده ندارد و اگر برنگردد، امکان محاکمه‌ی او وجود نخواهد داشت. در این بین ژائو به قاضی دادگاه یادآوری کرده که او به‌صورت داوطلبانه برای محاکمه به کشور آمریکا سفر کرده است.

بنیان‌گذار بزرگ‌ترین صرافی رمزارز دنیا ماه گذشته با مقامات آمریکا توافق کرد تا از بایننس کنار بکشد. او همچنین با اتهاماتی ازجمله نقض قوانین ضد پول‌شویی موافقت کرد و بایننس پذیرفت که ۴٫۳ میلیارد دلار جریمه پرداخت کند. ژائو که ۳۷ میلیارد دلار ثروت دارد، احتمالاً ۱۸ ماه زندانی می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات