بیت کوین می‌تواند عملکردی شبیه طلا در دوره رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ داشته باشد

یک‌شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
نموادر قیمت بیت‌کوین / Bitcoin
یکی از تحلیلگران نام‌آشنای اقتصاد کلان هشدار داده است که شاید برخی موانع از رشد ارزش بیت کوین جلوگیری کنند.
تبلیغات

مک گلون، استراتژیست ارشد اقتصاد کلان بلومبرگ اینتلیجنس، هشدار داد بیت کوین می‌تواند در سال جاری با موانع بزرگی مواجه شود که از رشد قیمت این رمزارز جلوگیری خواهند کرد.

مک گلون به ۵۸,۸۰۰ نفر از دنبال‌کنندگان خود در توییتر اعلام کرد رکود اقتصادی ایالات‌ متحده احتمالاً به‌زودی از راه می‌رسد و چنین شرایطی ممکن است ارزش دارایی‌های پُرریسکی مثل بیت کوین را کاهش دهد.

گلون همچنین اشاره می‌کند که بیت کوین احتمالاً عملکردی مشابه عملکرد طلا در دوران رکود بزرگ ۲۰۰۸ خواهد داشت؛ زمانی‌که ارزش این فلز گران‌بها قبل‌ از صعود، ۳۰ درصد کاهش یافت.

افزون‌براین، مک گلون می‌گوید که اگر بیت کوین بتواند خود را از نزدک ۱۰۰ (NDX) جدا کند، احتمالاً با پذیرش گسترده‌تر مواجه خواهد شد و این موضوع به حفظ ارزش پادشاه رمزارزها در طول دوره‌ی رکود اقتصادی کمک خواهد کرد.

همان‌طور‌که دیلی‌هادِل اشاره می‌کند، تأیید صندوق‌های قابل‌معامله‌ی بیت کوین در بورس (ETF) می‌تواند در طول رکود اقتصادی، به حفظ ارزش این رمزارز کمک کند؛ اما نمی‌دانیم کمیسیون بورس و ارواق بهادار ایالات‌ متحده (SEC) چه زمانی درباره‌ی درخواست‌های معلق در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ناگفته نماند که در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۳۰,۳۲۶ دلار معامله می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات