ربات CLOi در مرکز لوازم خانگی هوشمند ال‌ جی قرار می‌گیرد

ربات CLOi در مرکز لوازم خانگی هوشمند ال‌ جی قرار می‌گیرد

ال‌جی قصد دارد رباتی مبتنی بر CLOi را به دستیار دیجیتال لوازم خانگی هوشمند خود بدل کند.

ال‌جی پیش‌تر ربات دوست‌داشتنی LG Hub Robot را به نمایش گذاشته بود؛ اما این‌ بار در نمایشگاه CES 2018، شاهد صحبت کردن آن هستیم. دیوید وندروال، قائم‌مقام واحد بازاریابی ال‌جی، ربات CLOi را پیش‌درآمدی بر دستیار دیجیتال ال‌جی می‌نامد که قرار است به کاربران در کنترل لوازم هوشمند منزلشان یاری برساند.

به‌ نظر می‌رسد که CLOi قطعه‌ای جدایی‌ناپذیر از راهکار جدید ال‌جی در زمینه‌ی لوازم خانگی هوشمند باشد. این ربات به فرامین صوتی کاربر واکنش نشان می‌دهد و به وی کمک می‌کند تا بر اساس آنچه در یخچال موجود است، غذایی مناسب طبخ کند. پس از آنکه کاربر، غذای مناسب را انتخاب کرد، CLOi به او کمک می‌کند تا اجاق را گرم کند. گویی CLOi درست‌ مانند الکسا و گوگل اسیستنت، نقش یک دستیار دیجیتال را برای ال‌جی ایفا خواهد کرد؛ با این تفاوت که ربات دوست‌داشتنی کره‌ای‌ها بیش از هر مکان دیگری، در آشپزخانه یاری‌رسان کاربران خواهد بود.

ال‌جی در کنار CLOi، کار روی پلتفرم لوازم خانگی هوشمند ThinQ را نیز از سر گرفته است. اگرچه استقبال چندانی از ThinQ نشده بود؛ اما ال‌جی وعده می‌دهد که این پلتفرم، لوازم خانه را بسیار هوشمند خواهد کرد؛ به‌عنوان مثال، ماشین لباس‌شویی بسته به نوع لباسی که درون آن قرار می‌دهید، فرآیند شست‌وشوی مناسب را انتخاب خواهد کرد. سیستم تهویه‌ی مطبوع، به‌تدریج با دمای مورد علاقه‌ی شما آشنا خواهد شد. یخچال با اجاق ارتباط برقرار خواهد کرد و در صورت لزوم، فرآیند گرم‌ کردن آن را آغاز خواهد کرد. 

به‌ نظر می‌رسد که تمام این تلاش‌ها با مرکزیت CLOi صورت می‌گیرد. ربات هاب ال‌جی دستور پخت غذا را به همراه یک حالت چهره‌ی به‌خصوص، مانند آمازون اکو، به نمایش خواهد گذاشت. برای آنکه CLOi یارای رقابت با الکسا و گوگل اسیستنت داشته باشد، کره‌ای‌ها باید وقت بسیاری صرف توسعه‌ی آن کنند؛ اما چنانچه ربات هاب در کنار CLOi، به دستیارهای یادشده نیز مجهز شود، این مشکل مرتفع خواهد شد. ال‌جی قصد دارد CLOi را به مکان‌هایی اضافه کند که دستیارهای آمازون و گوگل تاکنون به آن‌ها وارد نشده‌اند؛ مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها و هتل‌ها که در آن‌ها، ربات‌ها لوازم شما را حمل می‌کنند.

امسال، رویداد مطبوعاتی ال‌جی در زمینه‌ی لوازم خانگی و خانه‌های هوشمند، خالی از شگفتی بود و بسیاری از آنچه به نمایش درآمد، پیش‌تر معرفی شده بودند؛ اما مواردی مانند CLOi و ThinQ نشان می‌دهند که ال‌جی بیش از دستگاه‌های پرزرق‌ و برق، به دنبال توسعه‌ی شالوده‌ای مناسب برای لوازم خانگی هوشمند است.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید