ون کامپکت مرسدس بنز سیتان با پیشرانه ۱۳۰ اسب‌بخار معرفی شد

پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
ون کامپکت مرسدس بنز سیتان ۲۰۲۲ با پیشرانه ۱۲۹ اسب‌بخاری بنزینی و برخی خصوصیات ظاهری مشترک با ون رنو کانگو در دو نسخه باری و مسافری رونمایی شد.
تبلیغات

پس از چند بار انتشار تصاویر مخفیانه و چند تصویر تیزر، ون جدید مرسدس بنز سیتان (Citan) اولین حضور رسمی‌اش را در محافل عمومی برای پیوستن به خودروهای تجاری سبک این شرکت در اروپا جشن می‌‌گیرد. درست مانند نسل قبلی، ون کوچک سیتان تلاش مشترکی بین دایملر و رنو است و شباهت‌های آشکاری با خانواده رنو کانگو نشان می‌دهد که به‌تازگی رونمایی شده است.

نمای جلو ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز رنگ

به‌گزارش موتوروان، سیتان نیز درست مانند ون فرانسوی رنو کانگو، در دو نسخه باری و مسافری دردسترس قرار می‌گیرد و مدل کاملا برقی در سال آینده عرضه می‌شود. در آینده نزدیک نیز، ون خانواده‌محور دیگری با نام تی کلاس (T-Class) همراه با نسخه برقی EQT به جمع اعضای این خانواده می‌پیوندند.

برای تشخیص مشخصات کلی کانگو در ون جدید مرسدس سیتان، نیازی نیست که متخصص خودرو باشید. با‌این‌حال، قسمت جلویی ون کاملا بازطراحی شده است و چراغ‌های جلو و جلوپنجره رادیاتوری دارد که به‌شدت ما را به یاد طیف وسیعی از خودروهای این برند می‌اندازد. همان‌طور‌که از یک LCV انتظار می‌رود، قسمت عقب مینیمالیستی و ساده است؛ هرچند تیپ‌های پیشرفته‌تر و گران‌تر به چراغ‌های جلو و عقب LED مجهز می‌شوند.

کابین از طراحی مشابهی پیروی می‌کند و از نظر راحتی، فقط حداقل امکانات را ارائه می‌دهد؛ اگرچه مسئولان مرسدس بنز می‌گویند میزان عایق‌بندی صوتی و راحتی صندلی‌های سیتان «مثال‌زدنی» است. بسته به تیپ انتخابی، مشتریان می‌توانند امکاناتی مانند کنترل خودکار آب‌وهوا، ورود و استارت بدون کلید، ترمز دستی برقی و... را سفارش دهند.

به‌عنوان ون تجاری معمولی و کوچک برای بازار اروپا، مرسدس سیتان جدید با پیشرانه دیزلی موجود عرضه می‌شود. این پیشرانه از رنو دریافت شده است و در سه مرحله قدرت شامل ۷۴ و ۹۴ و ۱۱۴ اسب‌بخار روانه بازار می‌شود. هر سه مدل پیشرانه برای نسخه باری ارائه می‌شود؛ درحالی‌که مدل سیتان Tourer، تنها با پیشرانه‌ میان‌رده دیزلی فروخته می‌شود. افرادی که به پیشرانه بنزینی علاقه دارند، می‌توانند پیشرانه ۱/۳ لیتری توربو با قدرت ۱۰۱ یا ۱۲۹ اسب‌بخار را سفارش دهند.

نمای سه چهارم ون مرسدس بنز سیتان تورر / 2022 Mercedes Benz Citan

فروش ون جدید مرسدس بنز سیتان ۲۰۲۲ در اواسط سپتامبر در اروپا به‌عنوان جایگزینی برای فولکس‌‌واگن کدی، فورد تورنئو کانکت و امثال آن آغاز می‌شود. نسخه کاملا برقی سیتان در نیمه دوم سال آینده با شعاع حرکتی پیش‌بینی شده ۲۸۵ کیلومتر طبق استاندارد WLTP به نمایشگاه‌های خودرو می‌رسد.

نمای جانبی ون مرسدس بنز سیتان تورر / 2022 Mercedes Benz Citan
نمای سه چهارم عقب ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز رنگ
فضای بار ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز  رنگ
کابین ون مرسدس بنز سیتان تورر / 2022 Mercedes Benz Citan
نمای سه چهارم ون مرسدس بنز سیتان تورر / 2022 Mercedes Benz Citan
نمای جلو ون مرسدس بنز سیتان تورر / 2022 Mercedes Benz Citan
ون مرسدس بنز سیتان تورر / 2022 Mercedes Benz Citan نقره ای رنگ
کابین و داشبورد ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan
نمای جانبی ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز رنگ در جاده
نمای جلو ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan سفید رنگ
نمای جانبی ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز  رنگ
نمای جلو ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز رنگ
نمای سه چهارم ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز رنگ در اتوبان
نمای جلو ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan در اسکله
نمای سه چهارم ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan در جاده
نمای عقب ون مرسدس بنز سیتان / 2022 Mercedes Benz Citan قرمز  رنگ  در جاده
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات