افزایش قیمت خودروهای داخلی قطعی است

یک‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
رضا شیوا، رئیس شورای رقابت معتقد است؛ قطعا در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ قیمت خودروهای داخلی تولیدشده در کارخانه‌ها افزایش خواهد داشت.
تبلیغات

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ و تغییر نکردن ۶ ماهه در قیمت خودروهای داخلی، گفت:

تا ابتدای سال ۱۴۰۰ می‌توان گفت که ۶ ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.اکنون برای تصمیم‌گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت براساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال ۹۹ که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود ۱۴ درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش ۳۰ درصدی داشتیم، تورم ۱۴ درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.اکنون قیمت خودرو در ۶ ماه پایانی سال ۹۹ بررسی می‌شود و با توجه به نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی آن را اعلام می‌کند، قیمت نهایی خودرو در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ مشخص می‌شود.
رضا شیوا

رضا شیوا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه قیمت خودروهای جدید از جمله تارا در سال ۱۴۰۰ چقدر خواهد بود و چرا با وجود چند دستگاه ماشین تارا در بازار، هنوز اطلاعات این خودرو در اختیار شورای رقابت قرار نگرفته است؟ به خبرنگاران گفت:

هنوز مشخصاتی از تارا به دست ما نرسیده و باید اطلاعات آن به دست ما برسد و بعد آن اطلاعات را به کلینیک خودرو می‌فرستیم. قیمت خودروهای جدید توسط متخصصان حرفه‌ای مشخص می‌شود که در نهایت نظرشان را به شورا می‌فرستند و شورا آن را تأیید می‌کند.ایران‌خودرو هنوز هیچ اطلاعاتی از تارا به شورای رقابت نداده است و ممکن است این عرضه‌ای که صورت گرفته برای کشف قیمت توسط خود خودروساز باشد.شاید این خودرو را به بازار عرضه کرده‌اند تا بتوانند مشتری جلب کنند، اما اکنون قیمتی مشخص نشده است.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات