مرسدس بنز ۸۰۰ اسب‌ بخاری GLE 63 S با تیونینگ Project Inferno

جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
پراجکت اینفرنو مرسدس بنز ‌GLE 63 S کوپه را به حدی ارتقا داده که حداکثر سرعت آن قابل رقابت با سریع‌ترین سوپر اسپرت‌ها است.
تبلیغات

شرکت تیونینگ پراجکت اینفرنو (Project Inferno) یک تیونر لهستانی است که مقر آن در شهر ورشو، پایتخت این کشور قرار دارد. در حالی که اکثر شرکت‌های اروپایی در تعطیلات کریسمس به سر می‌برند این تیونر از نسخه‌ی ویژه‌ای از مرسدس بنز GLE 63 S کوپه‌ رونمایی کرده که تنها ۱۱ دستگاه از آن ساخته خواهد شد. در قلب این کراس‌اور کوپه از نسخه‌ی تقویت شده‌ی پیشرانه‌ی ۵.۵ لیتری V8 ساخت AMG استفاده شده است. تیونر، توان تولیدی این پیشرانه را به حدی ارتقا داده که حتی می‌تواند در رده‌ای بالاتر از خودروهای همچون پورشه کاین توربو جدید و لامبورگینی اوروس قرار گیرد.

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe Project Inferno

پراجکت اینفرنو توانسته قدرت پیشرانه‌ی این شاسی بلند را به ۸۰۶ اسب بخار و گشتاور آن را به ۱۱۸۱ نیوتون‌متر افزایش دهد. در نتیجه‌ی این افزایش چشمگیر توان موتور، GLE 63 S کوپه می‌تواند در ۳.۲۵ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را نیز می‌تواند در ۷.۸ ثانیه به ثبت برساند. حداکثر سرعت این خودرو نیز در نهایت به ۳۳۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe Project Inferno

اگر می‌خواهید بدانید که توانایی پیشرانه‌ی این مدل در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد تا چه میزان افزایش پیدا کرده باید اشاره کرد که نسخه‌ی استاندارد GLE 63 S تنها ۵۷۷ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد. برای تقویت این پیشرانه، تیونر ابتدا از توربوشارژرهای اختصاصی جدیدی استفاده کرده و در مرحله‌ی بعد از یک سیستم اگزوز اسپرت و ECU جدید بهره برده است. جعبه دنده‌ی ۷ سرعته نیز برای اینکه با گشتاور بالای پیشرانه‌ی تقویت شده همخوانی داشته باشد، تغییراتی را به خود دیده است.

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe Project Inferno

تیونر لهستانی پراجکت اینفرنو تنها به بخش فنی بسنده نکرده، بلکه ظاهر GLE کوپه نیز در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد تغییرات زیادی را تجربه کرده است که از بین آن‌ها باید به رینگ‌های بزرگ ۲۳ اینچی از برند Vossen، سیستم تعلیق ارتقا یافته‌ی برابوس که ارتفاع پایین‌تری دارد و کیت بدنه‌ی ساخت تاپ کار اشاره کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات