درخواست غرامت ۳.۷ میلیارد دلاری سرمایه‌داران فولکس‌واگن از این شرکت

درخواست غرامت ۳.۷ میلیارد دلاری سرمایه‌داران فولکس‌واگن از این شرکت
رسوایی دیزل فولکس واگن برای این غول خودروسازی جهان بسیار گران‌ تمام شد. در آخرین شکایت مطرح شده، سرمایه‌گذاران این برند نیز درخواست غرامت کرده‌اند تا علاوه بر دولت‌ها و سازمان‌های مختلف، فولکس واگن از داخل نیز تحت فشار قرار گیرد. با زومیت همراه باشید.
طبق اخبار منتشر شده، سرمایه‌گذاران فولکس واگن درخواست غرامت ۳.۷ میلیارد دلاری از این شرکت دارند. دلیل این امر نیز ارائهی با تاخیر گزارش فولکس واگن در خصوص رسوایی دیزل و ضرر‌های وارد شده به این شرکت اعلام شده است. این شکایت دوشنبه در دادگاه منطقه‌ی برونچویگ ثبت شده است تا بدین ترتیب به بزرگ‌ترین چالش فولکس‌واگن در آلمان از زمان آغاز رسوایی دیزل تبدیل شود.

آندریاس تیلپ وکیل ۲۷۸ سهامدار فولکس واگن که مسئول رسیدگی به این شکایت است در این خصوص گفت:

فولکس‌واگن به صورت مداوم از ارائهی گزارش و مذاکره در خصوص رسوایی دیزل و جزئیات آن سر باز زده است. 

هنوز مسئولین فولکس واگن در این خصوص اظهار نظر رسمی نکرده‌اند؛ زیرا وکلای این شرکت به طور کامل موفق  به بررسی این پرونده نشده‌اند . 

پیش‌تر غول خودروسازی جهان مراحل فراخوانی و نصب قطعه‌ی مخصوص برای حل مشکلات آلایندگی خودرو‌ها را در چند کشور آغاز کرده است. با این حال فولکس‌واگن هم‌چنان درگیر چندین پرونده‌ی شکایت سنگین در ایالات متحده و شکایت‌هایی در خصوص کلاهبرداری در کشور‌های مختلف جهان است؛ ۶۵ شکایت ثبت شده‌ی دیگر نیز در دادگاه منطقه‌ی برونچویگ در انتظار این شرکت است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده