فولکس واگن با ۵ خودروساز ایرانی مذاکره می‌کند؛ نهایی نشدن قراداد رنو با سایپا

فولکس واگن با ۵ خودروساز ایرانی مذاکره می‌کند؛ نهایی نشدن قراداد رنو با سایپا

فرولکس واگن برای حضور در ایران با ۵ خودروساز ایرانی مذاکره می‌کند. مدیرکل دفتر نیرومحرکه‌ی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب از نهایی نشدن قرارداد رنو با سایپا اطلاع داد. همراه زومیت باشید.

امیرحسین قناتی، مدیرکل دفتر نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه‌ی نشست خبری سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران از مذاکره‌ی فولکس واگن با پنج شرکت خودروساز ایرانی برای آغاز همکاری مشترک اطلاع داد.

قناتی اعلام کرد که فولکس واگن با پنج شرکت داخلی برای آغاز همکاری مشترک مذاکره کرده و در نهایت براساس تشخیص خود با یک شرکت ایرانی همکاری خواهد کرد. فیات نیز پیشنهاداتی برای سرمایه‌گذاری در ایران داشته است.

مدیرکل دفتر نیرومحرکه‌ی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد قرارد سایپا و رنو توضیح داد:

قرارداد رنو با سایپا هنوز نهایی نشده؛ بنابراین در حاشیه‌ی سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو قراردادی در این زمینه منعقد نخواهد شد. در جریان مذاکره‌ی رنو با سایپا مذاکره درباره‌ی فروش سهام پارس خودرو به رنو نیز در حال انجام است.

ساسان قربانی، دبیرکل سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران گفت :«نمایندگان شرکت‌های خودروسازی ولوو، اسکانیا، رنو، پژو و دایملر جزء سخنرانان سومین همایش صنعت خودرو خواهند بود. همچنین نمایندگانی از شرکت‌های نیسان، تویوتا، مزدا، فولکس واگن و فیات نیز در این همایش شرکت خواهند کرد.»

در حاشیه‌ی سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین انجمن قطعه‌سازان ایران با انجمن قطعه‌سازان کشورهای فرانسه، انگلیس، ترکیه و هند امضاء خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده