نسخه‌ی جدید لندرور دیفندر معرفی شد

نسخه‌ی جدید لندرور دیفندر معرفی شد

نسخه‌ی ویژه و تولید محدود لندرور دیفندر، با پیشرانه‌ی V8 و قدرت ۴۰۰ اسب بخار رونمایی شد.

به مناسبت تولد ۷۰ سالگی لندرور دیفندر افسانه‌ای، مقامات این شرکت بریتانیایی از نسخه‌ی تولید محدود این شاسی‌بلند اصیل با نام Defender Works V8 رونمایی کردند.

این نسخه‌‌ی ویژه از لندرور دیفندر، به پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل تنفس طبیعی ۵ لیتری، با قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۵۱۵ نیوتن‌متر مجهز است. به لطف این پیشرانه، دیفندر ۷۰ ساله با حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۵.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که با این عملکرد، Defender Works V8 پرقدرت‌ترین و سریع‌ترین نسخه‌ی کارخانه‌ای شاسی‌بلند دیفندر خواهد بود.

Land Rover Defender Works V8 / لندرور دینفدر

جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته‌ی خودکار ZF، مسئولیت انتقال ۴۰۰ اسب بخار قدرت دیفندر، به تمام چهار چرخ را دارد. سیستم چهار چرخ محرک دیفندر به ویژگی‌هایی چون دنده‌ی سنگین و دیفرانسیل‌های تقویت‌شده در جلو و عقب به همراه حالت رانندگی اسپرت مجهز است. پیش از این، جدیدترین نسخه‌ی کارخانه‌ای مدل دیفندر، ‌از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر خطی ۲.۲ لیتری توربو-دیزل با قدرت ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن‌متر و جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی استفاده می‌کرد که با زمان ۱۵.۸ ثانیه در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه، در برابر Defender Work V8 هیچ حرفی برای گفتن ندارد.


Land Rover Defender Works V8 / لندرور دینفدر

از دیگر ویژگی‌های جدید این آف‌رودر پرقدرت، می‌توان به ترمزهای تقویت‌شده (۳۵۵ میلی‌متر در جلو، ۳۰۰ میلی‌متر در عقب)، فنربندی، دمپرها و آنتی‌رول‌بارهای بهینه‌شده، رینگ‌های سفارشی ۱۸ اینچی و تایرهای تمام‌فصل با سایز ۶۵/۲۶۵ اشاره کرد. هشت رنگ مختلف برای بدنه به همراه سقف، گلگیرها و جلوپنجره‌ی سیاه‌رنگ در کنار دستگیره‌های در، درپوش باک بنزین و نشان «Defender» کروم برای دیفندر ۴۰۰ اسب بخاری در نظر گرفته شده است. علاوه بر این چراغ‌های جلو تماماً LED هستند.

Land Rover Defender Works V8 / لندرور دینفدر


کابین این دیفندر متفاوت، با روکش‌های چرم برند Windsor در داشبورد، پنل‌های در و سقف، صندلی‌های اسپرت برند ریکارو و سیستم سرگرمی و اطلاعاتی سنتی لندرور به همراه رهیاب ماهواره‌ای، میزبان سرنشینان خواهد بود. بر اساس اعلام مقامات این شرکت بریتانیایی، افرادی که مالک دینفدر استاندارد هستند، می‌توانند با سفارش پکیج‌های بهینه‌سازی پیشرانه، سیستم تعلیق و ترمزها قابلیت‌های فنی شاسی‌بلند خود را افزایش دهند.

فقط ۱۵۰ دستگاه از Defender Works V8 در دو مدل بدنه‌ی 110 و 90 (اشاره به فاصله‌ی بین محورها) با قیمت ۱۵۰ هزار پوند (حدود ۲۰۵ هزار دلار) در بریتانیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی عرضه خواهد شد.

Banner Zoomit HR
منبع caradvice

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده