جریمه‌ی سنگین، برای خودروهای فاقد معاینه فنی

جریمه‌ی سنگین، برای خودروهای فاقد معاینه فنی

رئیس پلیس راهور تهران گفت: «خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.»

سردار مهماندار با بیان اینکه بحث معاینه فنی می‌تواند خودروهای دودزا را از رده خارج کند، افزود:

این طرح نه‌تنها در تهران بلکه در شهرستان‌ها نیز مد نظر ما است و در سامانه سیم‌فا در حال اجرا است. خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. شاید این جریمه در آینده به دستشان برسد؛ ولی اینکه پلیس اکنون جلویشان را نمی‌گیرد، دلیل عدم کنترلشان نیست. ما در کل سطح شهر در حال کنترل خودروهای دودزا هستیم و پلاک‌های تعمیری به آن‌ها داده می‌شود تا زمانی که معاینه فنی صورت گیرد بعد دوباره می‌توانند پلاک اصلی خود را دریافت کنند و ۴۵ هزار تومان هم باید جریمه پرداخت کنند.

رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد:

از روز گذشته ۴۵ دستگاه پلاک تعمیری در تهران گرفتیم. با نزدیک شدن مهرماه، جریمه دودزا بودن افزایش می‌یابد و از امروز این طرح با شدت بیشتر در تهران آغاز شد. مراکز بسیاری برای تعمیر معاینه فنی وجود دارد و افراد باید در طول سال حتما به این مراکز مراجعه کنند و دولت هم اخیرا مصوبه‌ای داشته که تردد خودروهای فرسوده را در سطح شهر ممنوع کرده است و ما باید از طریق دوربین‌ها خودروهای بالای ۲۰ سال را از رده خارج کنیم و قصد داریم این سیستم را گسترش دهیم و هرچه زودتر خودروهای فرسوده را از تهران خارج می‌کنیم. بعدها این طرح را به شهرستان‌ها نیز گسترش داده خواهد شد زیرا آثار زیان‌بار یک خودروی فرسوده بر تمام افراد جامعه اثرگذار است.

 

رئیس پلیس راهور تهران که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، درباره‌ی کیفیت پلاک خودروها تأکید کرد:

مخدوش کردن پلاک خودروها جرمی سنگین است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد. 

سردار مهماندار در توضیح اقدامات لازم، به هنگام شروع سال تحصیلی جدید گفت:

از آنجا که، ابتدای مهر بر حجم ترافیک ۳۰ درصد افزوده خواهد شد، با یک سری اقدامات سعی در کاهش ترافیک داریم. باید تعداد واگن‌های مترو ۳ هزار تا باشد ولی ما تنها هزار واگن داریم. در حوزه اتوبوس هم کسری داریم. در هفته اول مهر که سرویس مدارس جا نیفتاده، می‌توانیم توزیع مواد غذایی سوپرمارکت‌ها را به زمان دیگری موکول کنیم که با زمان مدارس تداخل نداشته باشد. زمان آموزش و پرورش و آموزش عالی را به‌گونه‌ای می‌توان مدیریت کرد که با هم تلاقی نداشته باشد؛ علاوه بر آن با نصب تابلوهای لازم جلوی مدارس از حجم تردد مقابل مدارس کم کنیم.

مهماندار به خانواده‌ها توصیه کرد با عدم پارک خودرو مقابل مدارس، همکاری و تعامل خود را با پلیس حفظ کنند؛ همچنین حتما فرزندان خود را به سرویس‌هایی تحویل دهند که برچسب مجاز داشته باشند.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع ایسنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده