اندروید ۱۴ بلای جان تبلیغات تمام‌صفحه می‌شود

یک‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
نمایشگر پیکسل ۷ پرو
گوگل با اندروید ۱۴ به کاربران امکان می‌دهد که جلوی نمایش تبلیغات تمام‌صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را بگیرند.
تبلیغات

توسعه‌دهندگان گاهی‌اوقات برای کسب درآمد بیشتر، در بازی و اپلیکیشن‌ خود تبلیغات قرار می‌دهند. برخی از این تبلیغات مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند، اما برخی دیگر حالت تمام‌صفحه دارند و بسیار آزاردهنده‌اند.

یک توسعه‌دهنده در شبکه‌ی اجتماعی ایکس می‌گوید گوگل با اندروید ۱۴ در پی مبارزه‌ با تبلیغات تمام‌صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها است. این سیستم‌عامل با تغییری در رابط مدیریت نوتیفیکیشن‌های تمام‌صفحه همراه می‌شود تا کاربر بتواند به‌صورت دستی مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT را غیرفعال کند.

مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT در اندروید به اپلیکیشن‌ها امکان می‌دهد محتوای تمام‌صفحه به‌ شما نمایش دهند. برای نمونه وقتی فردی با شما تماس می‌گیرد یا آلارم گوشی به صدا درمی‌آید، شاهد نوتیفیکیشن تمام‌صفحه خواهید بود. برخی از اپلیکیشن‌ها از این مجوز سوءاستفاده می‌کنند تا تبلیغات تمام‌صفحه نمایش دهند. روش‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارد، اما USE_FULL_SCREEN_INTENT پرکاربرد‌ترین است.

سیستم‌عامل اندروید ۱۴ شما را قادر می‌سازد که انتخاب کنید کدام اپلیکیشن‌ها به مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT دسترسی داشته باشند و دسترسی کدام اپلیکیشن‌ها محدود شود. همچنین گفته شده است که تا چند ماه دیگر، مجوز USE_FULL_SCREEN_INTENT تمامی اپلیکیشن‌های جدیدی که از گوگل پلی روی اندروید ۱۴ نصب می‌شوند، به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال خواهد بود؛ به‌غیر از اپلیکیشن‌هایی که به مدیریت تماس و هشدارها ارتباط دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات