مدیرعامل اپل رجزخوانی کرد: در حوزه هوش مصنوعی «متمایز» خواهیم بود

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
تیم کوک / Tim Cook مدیرعامل اپل در حال خداحافظی کت شلوار
مدیرعامل اپل می‌گوید این شرکت به‌لطف بهره‌مندی از یک‌سری مزایا، در حوزه‌ی هوش مصنوعی از رقبا «متمایز» خواهد بود.
تبلیغات

تیم کوک، مدیرعامل اپل، بامداد امروز در جریان برگزاری کنفرانس مالی جدید این شرکت به هوش مصنوعی اشاره کرد. به ادعای کوک، اپل یک‌سری مزایا در حوزه‌ی هوش مصنوعی دارد که باعث می‌شوند این شرکت «متمایز» باشد. او اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک، «چیزهایی بسیار هیجان‌انگیز» با مردم در میان گذاشته می‌شود.

مدیرعامل ۶۳ ساله‌ی اپل گفت: «ما همچنان نگاه بسیار مثبتی به فرصت‌هایمان در حوزه‌ی هوش مصنوعی داریم. در حال سرمایه‌گذاری چشمگیر هستیم و مشتاقیم که به‌زودی چیزهای بسیار هیجان‌انگیزی با مشتریان‌مان در میان بگذاریم.»

تیم کوک می‌گوید که از نگاه اپل، هوش مصنوعی قدرت تحول‌آفرین دارد و می‌تواند تغییرات زیادی به‌همراه بیاورد: «ما مزایایی داریم که ما را در این حوزه‌ی جدید متمایز می‌کند؛ ازجمله ترکیب منحصربه‌فرد سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات، تراشه‌ی انقلابی اپل سیلیکون و تمرکز ویژه روی حریم خصوصی.»

افشاگران باور دارند که هوش مصنوعی اختصاصی اپل به‌صورت مستقیم روی دستگاه و بدون نیاز به اینترنت پردازش می‌شود؛ البته این شرکت مشغول مذاکره با گوگل و OpenAI است تا برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی را ازطریق اینترنت ارائه دهد.

ممکن است هفته‌ی آینده در مراسم رونمایی آیپد شاهد اولین قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل باشیم. گفته می‌شود که آیپد پرو ۲۰۲۴ به پردازنده‌ی M4 مجهز خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات