استفاده از هوش مصنوعی کوپایلت در کنگره آمریکا ممنوع شد

شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
کاربری در حال کار با نرم افزار هوش مصنوعی کوپایلت مایکروسافت / Microsoft Copilot
کنگره‌ی ایالات متحده استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلت را برای کارکنانش ممنوع کرد.
تبلیغات

خبرگزاری اکسیوس در گزارشی اختصاصی می‌گوید اعضای کنگره‌ی ایالات متحده ازاین‌پس اجازه ندارند از هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلت در دستگاه‌های دولتی و کاری خود استفاده کنند.

اکسیوس می‌گوید به یادداشتی از سوی یکی از مدیران ارشد کنگره دست پیدا کرده که «ممنوعیت» کوپایلت به وضوح در آن اعلام شده است.

ظاهرا دفتر امنیت سایبری کنگره اعلام کرده که کوپایلت به‌دلیل احتمال افشای اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، یک خطر امنیتی است.

نمایندگان مجلس همچنان می‌توانند در گوشی و لپ‌تاپ شخصی خود از کوپایلت استفاده کنند، اما اجرای این هوش مصنوعی روی تمامی دستگاه‌های ویندوزی کنگره ممنوع است.

کنگره‌ی آمریکا حدودا یک سال پیش ممنوعیتی سخت برای استفاده از ChatGPT وضع کرد (کوپایلت همچون ChatGPT از مدل‌ زبانی بزرگ شرکت OpenAI قدرت می‌گیرد). در آن زمان گفته شد اعضای مجلس اجازه ندارند از نسخه‌ی رایگان ChatGPT روی دستگاه‌های دولتی استفاده کنند، اما امکان استفاده از نسخه‌ی اشتراکی این چت‌بات برای اهداف تحقیقاتی و ارزیابی وجود دارد.

دولت ایالات متحده هفته‌ی گذشته رهنمود جدیدی تعیین کرد و گفت تمامی آژانس‌های دولتی باید مدیر ارشد هوش مصنوعی استخدام کنند و به هنگام فعالیت در این حوزه، دنباله‌رو چارچوبی مشخص باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات