برابوس 900، قوی‌ترین شاسی‌بلند دنیا معرفی شد

 برابوس با بهبود مرسدس G کلاس، قوی‌ترین شاسی‌بلند V12 جهان را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت عرضه خواهد کرد.

پس از معرفی سریع‌ترین کروک چهارسرنشینه‌ی جهان و نسخه‌ی ۷۰۰ اسب بخاری مرسدس E63 سدان، تیونر آلمانی برابوس، حالا به سراغ  G کلاس رفته است. مرسدس G کلاس با بدنه خاص، قابلیت‌های آف‌رود و پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل، زیر تیغ جراحی برابوس قرار گرفته که حاصل آن، پیشرانه‌ی جدید ۶.۳ لیتری توئین توربو و قیمت ۸۰۰ هزار دلاری است؛ البته برابوس فقط ۱۰ دستگاه G کلاس را با کد برابوس 900 تولید خواهد کرد.

Brabus 900

بر اساس ادعای برابوس، محصول جدید آن‌ها، با داشتن ۸۸۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور، قوی‌ترین شاسی‌بلند آف‌رود با پیشرانه‌ی V12 است. البته به دلیل وجود محدودیت الکتریکی گشتاور به ۱۲۰۰ نیوتن‌متر، نمی‌توان از تمام پتانسیل آن بهره برد.

مقاله‌ی مرتبط:

 درحالی‌که G کلاس استاندارد، در زمان ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، برابوس 900، در زمان ۳.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که از یک دستگاه مرسدس AMG GT استاندارد هم سریع‌تر است. حداکثر سرعت این خودرو از ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت، به ۲۷۰ افزایش پیدا کرده که البته باز هم به‌صورت الکتریکی محدود شده است.

Brabus 900

برابوس 900 با بهره‌گیری از کیت بدنه‌ی فیبر کربن، ۱۲ سانتی‌متر عریض‌تر شده است. برابوس، لاستیک‌های یوکوهاما را با رینگ‌های بزرگ ۲۳ اینچی مزین کرده و به گفته‌ی برابوس، بزرگ‌ترین ترمزهای ساخته‌شده برای خودروی شاسی‌بلند، در این غول سیاه کار گذاشته شده است.

در فضای داخلی که تماماً با چرم کار شده است، به جای طاقچه‌ی عقب G کلاس، دو صندلی که با کنسول مرکزی مجهز به پنل لمسی ۴.۳ اینچی مجزا شده‌اند، قرار گرفته است. همچنین جالیوانی قابلیت گرم و سردکنندگی دارد و داشبورد عقب به‌صورت برقی باز و بسته می‌شود.

شاهکار برابوس 900، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش گذاشته می‌شود.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید