brand-cover

بوئینگ

بوئینگ شرکت هوافضا و صنایع دفاعی آمریکایی و چندملیتی است، که در سال ۱۹۱۶ توسط ویلیام بوئینگ، در شهر سیاتل، واشینگتن تأسیس شد. بوئینگ، در طول سال‌های متمادی فعالیت در حوزه فن آوران هوافضایی و صنایع جنگ‌افزاری، تمرکز اصلی خود را بر تولید هواپیماهای مسافربری معطوف کرد و از سوی دیگر، با خریداری و ادغام شرکت‌های هواگردسازی و صنایع دفاعی، توسعه یافت، که نقطه عطف آن، در سال ۱۹۹۷ بود، که در پی خریداری و ادغام مک‌دانل داگلاس، بوئینگ به بزرگترین شرکت هوافضای جهان تبدیل شد.

0 دنبال کننده
0

آخرین مطالب

لبخند تیم کوک / Tim Cook از نمای نزدیک
درآمد دیوانه‌وار کسب‌و‌کار خدماتی اپل؛ بالاتر از کل درآمد اینتل، بوئینگ، نایکی و نتفلیکسدرآمد واحد خدمات نرم‌افزاری اپل در سال گذشته‌ی میلادی از شرکت‌های سرشناسی مثل اینتل، بوئینگ، نایکی، نتفلیکس و مک‌دونالد بیشتر بود.
32
21 بهمن 01
بوئینگ فضاپیمای مسافربری استارلاینر را به سلامت به زمین بازگردانددو سال و نیم پس از شکست در نخستین پرواز آزمایشی، استارلاینر بوئینگ سرانجام نشان داد که پس از پرتاب به فضا، اتصال به ایستگاه فضایی و بازگشت ایمن به ...
0
5 خرداد 01
فضاپیمای استارلاینر بوئینگ با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شداستارلاینر، فضاپیمای مسافربری بوئینگ، تقریباً ۲۴ ساعت پس از پرتاب، دستاورد بزرگ بعدی را رقم زد و موفق شد به‌صورت خودکار به ایستگاه فضایی بین‌المللی ...
0
31 اردیبهشت 01
بوئینگ فضاپیمای استارلاینر را با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب کردسرانجام پس از سال‌ها تأخیر و انتظار، استارلاینر، فضاپیمای مسافربری جدید بوئینگ که به‌منظور حمل‌ونقل فضانوردان ناسا طراحی شده است، با موفقیت به مدار ...
0
30 اردیبهشت 01
چه اتفاقی برای هواپیماهای قدیمی می‌افتد؟استفاده از بدنه هواپیماهای قدیمی و فروش قطعات آن‌ها امروزه تبدیل به یک تجارت چند صد میلیون دلاری شده؛ به‌طوری‌که در سال‌های اخیر بازارهای مخفیانه ...
0
21 آذر 00
بلو ارجین می‌خواهد ایستگاه فضایی تجاری بسازدشرکت فضایی جف بزوس با هدف تجاری‌سازی هرچه بیشتر مدار نزدیک زمین، درصدد ساخت ایستگاهی فضایی جدیدی به نام اوربیتال ریف است.
0
5 آبان 00
بازگشت استارلاینر به سکو؛ تکرار پرتاپ فضاپیمای بوئینگ پس از سال‌ها تأخیرفضاپیمای استارلاینر بوئینگ، رقیب کرو دراگون اسپیس ایکس در برنامه خدمه تجاری ناسا، قرار است سه‌شنبه شب پرتاب آزمایشی بدون سرنشین خود را تکرار کند.
0
12 مرداد 00
بوئینگ 737 مکس مجوزهای لازم را برای ادامه پرواز در اروپا دریافت کردآژانس ایمنی پرواز اتحادیه‌ی اروپا محدودیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس را برداشته است. این هواپیما مدتی پیش به خطوط هوایی ایالات متحده بازگشته بود.
0
9 بهمن 99
بوئینگ از سال ۲۰۳۰ تمام پروازهایش را با سوخت زیست پایشی انجام خواهد داداز سال ۲۰۳۰ پرواز تمامی هواپیماهای بوئینگ مبتنی ‌بر سوخت زیست‌پایشی خواهد بود؛ اتفاقی که در نهایت به کاهش انتشار کربن منتهی می‌شود.
0
5 بهمن 99
پس از تحویل آخرین سفارش بوئینگ 747، تولید این جت افسانه‌ای متوقف می‌شودبوئینگ پس از دریافت سفارشی شامل چهار فروند هواپیمای ترابری بوئنگ 747 از شرکت اطلس ایر، اعلام کرد تولید این هواپیمای پهن‌پیکر را متوقف می‌کند.
0
30 دی 99
بوئینگ به‌ دلیل ادعای دروغ درباره هواپیمای 737 مکس، بیش‌ از ۲٫۵ میلیارد دلار جریمه شدوزارت دادگستری ایالات متحده می‌گوید بوئینگ به اداره‌ی فدرال هوانوردی درباره‌ی هواپیمای 737 مکس دروغ گفته است و به ‌دلیل تلاش برای فریب آژانس دولتی، ...
0
20 دی 99
بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از دو سال باردیگر به پرواز درخواهد آمداداره‌ی هوانوردی فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا (FAA) به شرکت‌های هواپیمایی اجازه داده است بار‌دیگر هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به‌خدمت بگیرند.
0
10 دی 99
پهپاد بوئینگ در یک قدمی سوخت‌رسانی در آسمان بدون دخالت انساناز جمله ویژگی‌های پهپاد MQ-25 شرکت هواپیماسازی بوئینگ، عدم نیاز به انسان برای سوخت‌گیری هوایی است.
0
26 آذر 99
بوئینگ 737 مکس که ۳۴۶ نفر را به‌کام مرگ کشاند، مجوز پرواز مجدد گرفتاداره‌ی فدرال هوانوردی ایالات متحده رسما اعلام کرد مجوز پرواز مجدد هواپیمای بوئینگ 737 مکس صادر شده است؛ این هواپیما مدت‌ها پیش به‌ دلیل دو سقوط ...
0
29 آبان 99
موتور GE9x هواپیمای بویینگ 777x گواهی اداره فدرال هوانوردی را دریافت کردGE9x جنرال الکتریک، بزرگ‌ترین موتور جت ساخته‌شده در تاریخ که نیروی حرکتی هواپیمای عظیم بوئینگ 777X را تأمین می‌کند، رسما از FAA گواهی دریافت کرد.
0
9 مهر 99
بوئینگ نقص طراحی 737 مکس را از خلبانان و نهادهای ناظر پنهان کرده بودگزارش مفصل کنگره‌ی آمریکا اعلام می‌کند بوئینگ برای رقابت بهتر با ایرباس، نقص‌های طراحی ۷۳۷ مکس را پنهان کرده تا این هواپیما خیلی زود وارد آسمان شود.
0
27 شهریور 99
وای فای هواپیما چگونه کار می‌کند و چه محدودیت‌هایی دارد؟وای فای هواپیما اینترنت حین پرواز (IFC) را برای مسافران تأمین می‌کند و در دو نوع هوا به زمین (AGT) و ماهواره‌ای است و امروزه، سرعت آن در بعضی ...
0
4 شهریور 99
بوئینگ ۷۴۷ هنوز به‌کمک فلاپی دیسک به‌روزرسانی دریافت می‌کندبوئینگ ۷۴۷، هواپیمای ۲۰ ساله‌ی بوئینگ که یکی از محبوب‌ترین هواپیماهای مسافربری جهان است، نکات فنی و تعمیر-نگه‌داری جالب‌توجهی دارد.
0
22 مرداد 99
بوئینگ احتمالا هواپیمای ۷۴۷ جامبو جت را از خط تولید خارج می‌کندبوئینگ تصمیم دارد تا تولید هواپیماهای غول‌پیکر ۷۴۷ جامبو جت را متوقف کند که شاید نشانه‌ای از پایان دوران حمل‌ونقل هوایی در ظرفیت‌های عظیم باشد.
0
17 تیر 99
بوئینگ و FAA پروازهای آزمایشی برای تأیید مجدد هواپیمای ۷۳۷ مکس را شروع کردندبوئینگ برای پرواز مجدد هواپیمای ۷۳۷ مکس باید پروازهای آزمایشی را تحت نظارت FAA انجام دهد و اولین پروازها به‌صورت رسمی شروع شدند.
0
10 تیر 99
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود