brand-cover

بلو ارجین

بلو ارجین شرکت هوافضای خصوصی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۰ به‌دست جف بزوس بنیان‌گذاری شد. هدف شرکت، فراهم‌کردن دسترسی ارزان‌تر و پایدارتر به فضا ازطریق ساخت موشک‌های چندبارمصرف است.

0 دنبال کننده
0

آخرین مطالب

موشک بزرگ ولکان بعید است در سال ۲۰۲۲ نخستین پروازش را انجام دهدموشک جدید ولکان که مجهز به موتورهای ساخت آمریکا است و جانشین موشک کارکشته‌ی اتلس ۵ خواهد شد، هنوز تا انجام نخستین پروازش مسیری پرمانع در پیش دارد.
0
20 خرداد 01
آمازون برای ساخت پروژه کایپر با تمام شرکت‌های پرتاب مطرح غربی به جز اسپیس ایکس قرارداد بسته استآمازون می‌خواهد برای ساخت پروژه کایپر، منظومه ماهواره‌ای خود که از ۳۲۳۶ ماهواره تشکیل شده است، از موشک‌های آریان ۶، ولکان و نیوگلن استفاده کند.
0
20 فروردین 01
ناسا بازگشت انسان به ماه را تا سال ۲۰۲۵ به تعویق می‌اندازدعوامل مختلف نظیر کمبود بودجه، دنیاگیری کووید ۱۹ و شکایت‌های بلو ارجین از ناسا موجب شد تا بازگشت انسان به ماه دست‌کم تا سال ۲۰۲۵ به تعویق بیفتد.
52
19 آبان 00
شکست بلو ارجین در دعوی قضایی علیه ناسا؛ اسپیس ایکس همچنان تنها برنده مناقصه ماه‌نشینتلاش چندین ماهه بلو ارجین برای تجدیدنظر در تصمیم ناسا مبنی بر واگذاری قرارداد ماه‌نشین انسانی برنامه آرتمیس، با رای اخیر دادگاه فدرال آمریکا سرانجام ...
0
14 آبان 00
بلو ارجین می‌خواهد ایستگاه فضایی تجاری بسازدشرکت فضایی جف بزوس با هدف تجاری‌سازی هرچه بیشتر مدار نزدیک زمین، درصدد ساخت ایستگاهی فضایی جدیدی به نام اوربیتال ریف است.
0
5 آبان 00
کاپیتان کرک پیشتازان فضا با فضاپیمای بلو ارجین به فضا سفر کرددومین پرواز سرنشین‌دار موشک نیو شپرد بلو ارجین با حضور ویلیام شاتنر، بازیگر نقش کاپیتان کرک در مجموعه تلویزیونی پیشتازان فضا و سه مسافر دیگر با ...
0
21 مهر 00
کارمندان بلو ارجین محیط کار این شرکت را سمی توصیف می‌کنندبیش از ۲۰ کارمند کنونی و سابق بلو ارجین، شرکت فضایی متعلق به جف بزوس، با انتشار یادداشتی بلند، از فرهنگ اخلاقی و ایمنی حاکم بر این شرکت به‌شدت انتقاد ...
0
10 مهر 00
رقابت فضایی میلیاردرها؛ بازتابنده ذهن‌های استعماری درمانده از تصور یک دنیای جدیددر رقابت فضایی برای سفر به مریخ، آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد، مشکلات زمین و بحران‌هایی است که زندگی در آن را تهدید می‌کنند. اگر حل این بحران‌ها در ...
0
7 شهریور 00
بلو ارجین برنامه مخفی برای ساخت موشک مشابه با استارشیپ اسپیس ایکس را با ‌سرعت پیش می‌بردپس از افشای برنامه مخفی بلو ارجین برای ساخت موشکی چندبارمصرف به‌عنوان مرحله دوم نیو گلن، اکنون نخستین تصاویر از نمونه آزمایشی مخزن سوخت این موشک ...
0
3 شهریور 00
شکایت بلو ارجین از ناسا موجب تعلیق دوباره قرارداد ماه‌نشین اسپیس ایکس شدبلو ارجین با اعتراضات خود همکاری ناسا و اسپیس ایکس برای ساخت ماه‌نشین را به تعویق انداخته؛ اما روند سریع ساخت استارشیپ از تأخیر در امان بوده است.
0
29 مرداد 00
بلو ارجین در تداوم اعتراض به واگذاری قرارداد ماه‌نشین، از ناسا شکایت کردتصمیم بلو ارجین برای شکایت از ناسا، نه‌تنها ممکن است روند بازگشت به ماه را به‌تأخیر بیندازد؛ بلکه اعتبار این شرکت را نیز خدشه‌دار می‌کند.
0
26 مرداد 00
چرا بلو ارجین نمی‌تواند بی‌خیال قرارداد ماه‌نشین ناسا شود؟با وجود صدور حکم کامل دیوان محاسبات آمریکا به نفع اسپیس ایکس، بلو ارجین همچنان معترض تصمیم ناسا است و ظاهرا نمی‌تواند باخت خود را بپذیرد.
0
22 مرداد 00
بلو ارجین برای رقابت با اسپیس ایکس در حال پیشبرد برنامه‌ای مخفی استنیو گلن، موشک نسل بعدی بلو ارجین برای آنکه بتواند با استارشیپ اسپیس ایکس رقابت کند، قرار است به مرحله‌ی دوم چندبارمصرف از جنس فولاد ضدزنگ مجهز باشد.
0
10 مرداد 00
دیوان محاسبات آمریکا اعتراض بلو ارجین به انتخاب اسپیس ایکس در برنامه ماه‌نشین ناسا را رد کرددیوان محاسبات آمریکا با رد اعتراض بلو ارجین و داینتیکس گفت تصمیم ناسا برای انتخاب اسپیس ایکس به‌عنوان تنها پیروز برنامه ماه‌نشین انسانی قانونی است.
0
8 مرداد 00
پیشنهاد جف بزوس به ناسا: ماه‌نشین برنامه آرتمیس را با دو میلیارد دلار تخفیف می‌سازیمبنیان‌گذار بلو ارجین در تازه‌ترین تلاش برای به‌دست‌آوردن قرارداد ناسا، می‌خواهد دو میلیارد دلار از هزینه‌ی ساخت ماه‌نشین برنامه آرتمیس را با سرمایه‌ی ...
0
5 مرداد 00
آیا جف بزوس با سفر به مرز فضا به فضانورد تبدیل شده است؟جف بزوس این هفته با موشک ساخت بلو ارجین به مرز فضا سفر کرد؛ اما آیا این پرواز، ثروتمندترین مرد روی زمین را به فضانورد تبدیل کرده است؟
0
1 مرداد 00
بلو ارجین جف بزوس و سه مسافر دیگر را با موفقیت به فضا پرتاب کردبلو ارجین، شرکت هوافضای متعلق به جف بزوس، امروز عصر نخستین پرواز فضایی سرنشیندارش را با حضور میلیاردر بنیان‌گذار خود و سه مسافر دیگر با موفقیت انجام ...
0
29 تیر 00
مزایده بلو ارجین برای سفر به فضا با قیمت پیشنهادی ۲۸ میلیون دلار به پایان رسیدقیمت پیشنهادی در مزایده‌ی بلو ارجین برای خرید صندلی کپسول مسافربری این شرکت در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه از ۴/۸ میلیون دلار به ۲۸ میلیون دلار رسید.
0
22 خرداد 00
جف بزوس ماه آینده به‌همراه برادرش به فضا سفر خواهد کردبلو ارجین، شرکت هوافضای متعلق به مدیرعامل آمازون، نخستین سفر گردشگری‌اش به فضا را ۲۹ تیر با حضور برادران بزوس انجام خواهد داد.
0
17 خرداد 00
ناسا قرارداد ۲/۹ میلیارد دلاری با اسپیس ایکس برای ساخت ماه نشین را تعلیق کردتا زمانی‌که دیوان محاسبات آمریکا به اعتراضات بلو ارجین و داینتیکس رسیدگی نکند، اسپیس ایکس مبلغ قرارداد واگذارشده از سوی ناسا را دریافت نخواهد کرد.
0
12 اردیبهشت 00
مشاهده مطالب بیشتر