آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل

آموزش لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل

اگر به‌دنبال روشی برای غیرفعال‌کردن و لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل هستید، حتما این مطلب را مطالعه کنید. 

قابلیت تمدید خودکار اینترنت‌های همراه مدتی است که به اپراتورهای سرویس‌دهی سیم‌کارت یعنی همراه‌ اول، ایرانسل و رایتل اضافه شده است و بسیاری از کاربران از این قابلیت استقبال کرده‌اند و آن را پذیرفته‌اند؛ اما خیلی‌های دیگر هم به‌دنبال لغو این ویژگی هستند و می‌خواهند که بسته‌های همراهشان را به‌صورت دستی و با انتخاب خودشان خریداری کنند. در مطلبی دیگر، راه و روش‌های لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول را گفتیم و در این مطلب سراغ اپراتور ایرانسل و روش‌های لغو تمدید بسته‌های اینترنتی آن می‌رویم.

رویکرد قابلیت تمدید خودکار اینترنت به چه شکل است؟ در حقیقت اپراتورها این قابلیت را برای کسانی قرار داده‌اند که می‌خواهند هیچ نگرانی بابت همراه داشتن اینترنت نداشته باشند؛ بعد از خرید بسته اینترنتی، پیامکی مبنی بر فعالسازی بسته اینترنتی و تمدید خودکار آن به شما ارسال خواهد شد. این قابلیت در حقیقت از شارژ حساب کاربری سیم‌کارت شما می‌کاهد تا بار دیگر، آخرین بسته اینترنتی را که خریداری کرده‌اید، برای شما تمدید کند.. همان‌طور که گفتیم، دیدگاه‌ها راجع به این قابلیت‌ متفاوت است؛ چرا که خیلی‌ها با آن مشکل دارند و تعداد کمتری معتقدند که این موضوع باعث می‌شود تا کاربر همیشه خیالش از داشتن اینترنت راحت‌تر باشد.


چهار روش مختلف برای لغو کردن این قابلیت وجود دارد.

‌ 

استفاده از کد دستوری USSD

در این روش می‌توانید از کد دستوری که ایرانسل برای لغو تمدید خودکار بسته‌‌های اینترنتی‌اش قرار داده استفاده کنید. پس از وارد کردن کد دستوری #۹*۵*۵۵۵* می‌توانید فهرست بسته‌های فعال اینترنت خود را نگاه کنید و به کمک آن قادرید تمدید خودکار بسته‌های اینترنت خود را لغو کنید. 

لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل ۱


استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

کسانی که با کدهای دستوری USSD به مشکل می‌خورند، راه‌حل جایگزین و البته راحت‌تری دارند که برای اقدام ازطریق این راه‌حل، نیازمند گوشی هوشمند هستند. با نصب اپلیکیشن ایرانسل من می‌توانید وارد اینترنت‌های فعال خود شوید و به‌راحتی تمدید خودکار اینترنت را ازطریق این اپلیکیشن غیرفعال و لغو کنید. 

لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل ۲


تماس با پشتیبانی ایرانسل

اگر هر دو گزینه بالا برای شما ممکن نبود، می‌توانید با پشتیبانی ایرانسل تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کنید تا تمدید خودکار اینترنت را برای شما غیرفعال کنند. این روش نسبت به دیگر روش‌ها کمی طولانی‌تر است؛ اما این گزینه را هر کاربری به‌راحتی می‌تواند انجام دهد. تنها کافی است که با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید تا به‌راحتی بتوانید مشکل خود را با پشتیبانی ایرانسل در میان بگذارید و متخصص‌های این شرکت به سرعت این مشکل را برای شما برطرف خواهند کرد.

لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل ۳


شارژ نکردن سیم‌کارت

ازآنجاکه برای تمدید، اپراتور از شارژ موجود در سیم‌کارت استفاده می‌کند، راحت‌ترین راه برای قطع کردن تمدید خودکار اینترنت، شارژ نکردن به اندازه موردنیاز است. یعنی اگر به اندازه هزینه بسته اینترنتی که پیش‌تر خریداری کرده‌اید، مجدد سیم‌کارت خود را شارژ نکنید، تمدید اینترنت به‌همین‌سادگی لغو می‌شود.


به کمک این چهار روش می‌توانید به‌راحتی قابلیت تمدید خودکار اینترنت ایرانسل را لغو و غیرفعال کنید. اگر روش دیگری برای لغو کردن این قابلیت وجود دارد که در این مقاله ذکر نکرده‌ایم، حتما در بخش دیدگاه‌ها با ما به‌اشتراک بگذارید.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده