لیست ارورهای پکیج ایران رادیاتور و روش رفع آن‌ها

بررسی ارورهای پکیج ایران رادیاتور و راهکارهایی برای رفع آن‌ها
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
ارورهای پکیج ایران رادیاتور
در این مقاله از زومیت، قصد داریم تمام ارورهای پکیج ایران رادیاتور و نحوه رفع آن‌ها را بررسی کنیم.
تبلیغات

یکی از محصولات پرطرفدار شرکت ایران رادیاتور پکیج دیواری است که گه‌گاهی به‌دلایل مختلفی با کدهای خطا مواجه می‌شود. پکیج‌های ایران رادیاتور شامل مدل‌هایی نظیر فن‌دار، بدون فن، پکیج دیجیتال، پکیج آنالوگ و پکیج‌های تک، دو و چندمبدله می‌شوند.

پکیج ایران رادیاتور آنالوگ چراغ‌های کوچکی دارد که در حالت عادی روشن هستند. در‌صورت بروز مشکل در پکیج، این چراغ‌ها شروع به روشن و خاموش‌ شدن یا چشمک‌زدن می‌کنند. درمقابل، در پکیج‌های دیجیتال نحوه‌ی نمایش خطاها به‌شکل دیگری است و در صفحه‌نمایش پکیج، خطاها با اعداد خاصی نمایش داده می‌شوند.

در این مقاله از زومیت، نحوه‌ی رفع تک‌تک ارورهای دستگاه یادشده را توضیح خواهیم داد. با بررسی تمام ارورهای پکیج و نحوه عیب‌یابی آن‌ها می‌توانید از ارورهای رایج‌ مربوط به پکیج مطلع شوید.

لیست ارورهای پکیج ایران رادیاتور 2

لیست ارورهای پکیج ایران رادیاتور و نحوه رفع آن‌ها

پکیج ایران رادیاتور مدل‌های متنوعی دارد که در هر‌یک از آن‌ها ارورها متفاوت نمایان می‌شوند. کد خطاهای مدل‌های M24ff ،‌E24ff ،‌eco22f و b24ff با مدل‌های L24CF و L24FF و K24FF متفاوت است. درادامه، ارورهای هر یک از مدل‌ها را بررسی کرده‌ایم.

رفع ارور 30 و 40 پکیج ایران رادیاتور

در‌صورت ظاهرشدن ارور 30 و 40 روی نمایشگر پکیج ایران رادیاتور، ایراد در برد پکیج خواهد بود. با مشاهده ارور یادشده، نیاز است سیم‌های ارتباطی برد با سایر قطعات دستگاه بررسی شود. آشنایی با برد پکیج و شناخت اجزا آن، می‌تواند شما را از کارایی قطعه‌ی مذکور آگاه کند.

رفع ارور 80 پکیج ایران رادیاتور

یکی دیگر از کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور ارور 80 است. این خطا می‌تواند ناشی از فعال‌شدن ترموستات باشد.

رفع ارور 40 60 70 پکیج ایران رادیاتور

گاهی اوقات فن دستگاه خاموش می‌شود؛ اما پرشر سوئیچ دود وصل است و این روند می‌تواند در عملکرد پکیج مشکل ایجاد کند. همچنین، ممکن است رله برد دچار مشکل شده باشد و ارورهای مذکور نمایش داده شوند.

در‌صورت مشاهده این ارورها، لازم است تا رله برد و یا پرشر سوئیچ تعویض شوند. با دانستن اینکه چه عواملی به خرابی برد پکیج منجر می‌شود، می‌توانید تا حد زیادی از مشکلات مرتبط پیش‌گیری کنید.

رفع ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

حالت اول: زمانی‌که فن پکیج روشن است و مشکلاتی مانند اختلال در پرشر هوا و بسته‌شدن مسیر دودکش وجود داشته باشد، این کد خطا نمایان خواهد شد. علاوه‌براین، در‌صورتی‌که فن کثیف باشد، ارور مذکور نمایش داده می‌شود.

حالت دوم: حالت دوم زمانی است که فن دستگاه به‌طورکلی کار نمی‌کند. در این حالت، مشکل قطعاً مسدودشدن مسیر فن است و برای رفع این خطا باید انسداد مسیر هوا را برطرف کنید و در‌ادامه فن را بچرخانید. درصورت چرخیدن فن، باید بدانید که ایراد از برد پکیج است و باید رله فن را عوض کنید.

رفع ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور

در پکیج‌های دیواری کلید حرارتی وجود دارد که دمای زیاد را شناسایی می‌دهد و تشخیص می‌دهد. ممکن است گاهی این کلیدها دمای زیاد را تشخیص دهند؛ اما حسگر Ntc دما را در حالت طبیعی نشان دهد. در چنین مواقعی، ارور 40 70 80 نمایش داده می‌شود که دلیل آن می‌تواند ناشی از رسوب‌گرفتن مبدل و یا وجود مشکل در حسگر Ntc باشد. در این مواقع، برای برطرف‌کردن مشکل باید مبدل اصلی پکیج را رسوب‌زدایی و در‌صورت رفع‌نشدن ارور، حسگر Ntc را عوض کنید.

بررسی ارورهای پکیج ایران رادیاتور 33

رفع ارور 40 80 پکیج ایران رادیاتور

درصورت فعال‌شدن سنسور دود در پکیج، ارور 40 80 پکیج ایران رادیاتور نمایان می‌شود. در چنین شرایطی، نیاز است تا مسیر خروجی دودکش را بررسی کنید تا دچار انسداد نشده باشد. همچنین، باید کلاهک‌ها تعدیل و در‌نهایت ترموستات پکیج بررسی شوند تا خطای مرتبط رفع شود.

رفع ارور 50 60 70 پکیج ایران رادیاتور

در مواقعی که ارور 50 60 70 پکیج ایران رادیاتور نمایش داده می‌شود، به‌احتمال بسیار زیاد حسگر Ntc دچار اختلال شده است که درصورت نیاز، باید تعویض شود.

رفع خطای 40 70 پکیج ایران رادیاتور

گاهی اوقات، مدار پکیج دچار کم‌آبی و خطای 40 70 نمایان می‌شود. در چنینی مواقعی، باید شیرپرکن مدار پکیج را باز کرد تا فشار آن به مقدار ۱.۵ بار برسد. با دانستن نکاتی درخصوص اینکه چگونه پکیج دیواری را هواگیری کنیم، می‌توانیم تاحد زیادی با نحوه‌ی رفع این مشکل آشنا شویم.

رفع خطای 50 70 80 پکیج ایران رادیاتور

یکی دیگر از ارورهای پکیج ایران رادیاتور کدخطای 50 70 80 است. زمانی‌که حسگر Ntc مدار برگشتی دچار مشکل شود، ارور مذکور ظاهر می‌شود. دلیل آن می‌تواند ناشی از بازبودن شیرپرکن مدار پکیج باشد.

رفع 60 70 پکیج ایران رادیاتور

در‌صورت فعال‌شدن سیستم ضد‌یخ پکیج، ارور ذکرشده ظاهر خواهد شد. کد 60 80 نیز نشان‌دهنده همین وضعیت است و جزو خطاهایی نیست که نیاز به برطرف‌کردن آن باشد؛ زیرا فرایند ضد‌یخ به‌عنوان عاملی برای محافظت از پکیج انجام می‌شود و کاملاً طبیعی است و با گذشت زمان، به حالت اولیه‌ی خود باز می‌گردد.

رفع خطای 70 پکیج ایران رادیاتور

زمانی‌که دمای مدار گرمایش به ۸۹ تا ۱۰۵ درجه‌ی سانتی‌گراد برسد، سیستم ارور 70 را نمایش می‌دهد. در این‌ حالت، باید مبدل پکیج را اسیدشویی کرد. همچنین، مشکل می‌تواند به‌‌دلیل خرابی در پمپ دستگاه یا ارتفاع شعله باشد. برای رفع این خطاها، باید این قطعات بررسی و کنترل کرد. با داشتن اطلاعات کافی درباره‌ی اینکه چه عواملی به خرابی پمپ پکیج منجر می‌شود، این مشکل را می‌توانید دقیق‌تر بررسی کنید.

رفع ارور 50 80 پکیج ایران رادیاتور

در‌صورتی‌که حسگر Ntc باز باشد، اینارور روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود.

نکته: ارورهایی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم، مربوط به پکیج مدل m24ff بود. در‌ادامه، به خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل L24ff اشاره می‌کنیم. با مطالعه‌ی مقاله‌ی هرآنچه باید درمورد سرویس پکیج بدانید، اقدامات لازم را برای نگه‌داری و افزایش طول عمر دستگاه خود می‌توانید انجام دهید.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور 34

رفع خطای E12 E30 E99

در‌صورتی‌که برد پکیج ایران رادیاتور دچار خرابی باشد، این خطا ظاهر می‌شود. در این صورت، نیاز است قطعه‌ی مذکور را تعویض یا تعمیر کرد.

رفع خطای E50 پکیج ایران رادیاتور

زمانی‌که فن پرشر پکیج خاموش و سوئیچ دود آن متصل باشد، ارور E50 نمایش داده می‌شود. برای برطرف‌شدن این ارور، نیاز است رله‌ی برد و پرشر هوا تعوض شوند.

رفع خطای E51

زمانی‌که فن روشن و سوئیچ دود قطع است، خطای E51 روی نمایشگر پکیج ظاهر می‌شود. دلیل ارورو یادشده معمولاً ناشی از کثیف‌بودن فن یا خرابی پرشر است. همچنین، احتمال مسدودشدن مسیر دودکش پکیج یا خرابی رله‌ی فن در برد نیز وجود دارد.

رفع خطای E10 پکیج ایران رادیاتور

درصورت فعال‌شدن حسگر دود، دستگاه این ارور را نشان می‌دهد. برای رفع این خطا، باید مسیر خروجی دودکش و کلاهک‌ها و ترموستات دستگاه بررسی شوند.

رفع ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

اگر مقدار آب مدار پکیج کم باشد، ارور E1 ظاهر می‌شود و باید شیر مدار را باز کرد تا آب به داخل مدار برود.

رفع ارور E31

اگر مدار پکیج خراب باشد، ارور E31 پکیج ایران رادیاتور ظاهر می‌شود و باید حسگر Ntc دستگاه را تعویض کرد.

رفع خطای E81 پکیج ایران رادیاتور

در‌صورتی‌که پمپ دستگاه خراب باشد یا ارتفاع شعله بالاتر از حد معمول برود، کلید حرارتی دما را زیاد تشخیص می‌دهد؛ اما ممکن است حسگر Ntc این دما را طبیعی نشان دهد. برای برطرف‌شدن این خطا، باید پکیج را رسوب‌زدایی و پمپ و کلید حد را بررسی کرد. در‌صورت وجود مشکل در یکی از قطعات گفته‌شده، باید آن‌ها را تعویض کنید.

ارور e2 پکیج ایران رادیاتور

رفع خطای E2 پکیج ایران رادیاتور

در‌صورتی‌که گاز پکیج قطعی داشته باشد و قسمت‌هایی نظیر جرقه‌زن و تشخیص شعله یا شیر گاز دچار ایراد شده باشند، امکان تشکیل‌شدن شعله در پکیج وجود نخواهد داشت. برای رفع این مشکل باید قسمت‌های ذکر‌شده را بررسی کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله از زومیت، لیست مربوط به ارورهای پکیج ایران رادیاتور را به‌همراه روش رفع آن‌ها در‌اختیارتان قرار دادیم. باتوجه‌به اینکه عیب‌یابی و تعمیر پکیج امری کاملاً تخصصی و دشوار است، درصورتی‌که نتوانستید ارورهای مرتبط را رفع کنید، حتماً از سرویس‌کاران و تعمیرکارن ماهر برای رفع ایرادهای پکیج و تعویض قطعه‌های آن کمک بگیرید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات