آموزش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
ریست کردن پکیج
در این مقاله از زومیت قصد داریم دلایل و روش‌های ریست کردن پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنیم.
تبلیغات

ری استارت کردن بعضی از لوازم خانگی برقی در اکثر مواقع می‌تواند مشکلات عملکردی دستگاه را رفع کند و طبیعتاً پکیج ایران رادیاتور نیز از این قاعده مستثنی نیست. درواقع، بخش زیادی از مشکلات پکیج‌های دیواری را می‌توان به‌راحتی با ریست کردن سیستم برطرف کرد؛ در ادامه به آموزش نحوه انجام این‌کار در پکیج ایران رادیاتور می‌پردازیم.

گاهی‌اوقات پس از نصب دستگاه متوجه می‌شوید که در روند عملکرد آن اختلالاتی وجود دارد. در این هنگام چراغ ریست روشن و شروع به چشمک زدن خواهد کرد، اما ممکن است بسیاری از افراد دلیل چنین اتفاقی را ندانند؛ بنابراین آشنایی شما با رایج ترین مشکلات پکیج و راه حل آن‌ ها می‌تواند تا حد زیادی کمک‌کننده باشد.

توجه داشته باشید که همیشه ریست کردن پکیج موجب برطرف شدن اختلال و خرابی به‌وجود‌آمده در قطعات مختلف نخواهد شد و گاهی‌اوقات نیاز است که پکیج عیب‌یابی و برخی از قطعات آن تعویض شوند. در‌چنین شرایطی حتماً از افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

نکته: پکیج‌های دیواری ایران رادیاتور در دو مدل آنالوگ و دیجیتال به بازار عرضه می‌شوند و برای ریست کردن هر یک از آن‌ها باید به روش‌های متفاوت عمل کنید. در ادامه به این روش‌ها اشاره خواهیم کرد.

علت ریست کردن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

  • خرابی تنظیمات پکیج
  • مشکل در راه اندازی سیستم
  • جرقه زدن دستگاه
  • خرابی ترموستات
  • نوسان و قطعی برق

بدون تردید برای کسانی از پکیج ایران رادیاتور استفاده می‌کنند، پیش آمده است که بنابر دلایل مختلف، چراغ ریست آن حالت چشمک زن به خود بگیرد. دلایل مختلفی وجود دارند که موجب روشن شدن چراغ ریست می‌شوند.

بااین حال، در بیشتر مواقع به راحتی می‌توانید با یک ریست ساده مشکل به‌وجود آمده در پکیج را برطرف کنید؛ اما چشمک زدن چراغ ریست بی‌دلیل نیست و قطعات مختلفی می‌توانند در بروز این حالت تأثیرگذار باشند. آگاهی شما از این مشکلات کمک می‌کند تا پس از شناسایی خطای مورد نظر با ریست کردن پکیج بتوانید به راحتی سیستم را مجدداً راه اندازی کنید.

خرابی تنظیمات پکیج

یکی از دلایلی که باعث می‌شود برای ریست کردن پکیج اقدام کنیم، تنظیم نشدن اصولی پکیج پس از راه‌اندازی است. گاهی‌ اوقات متوجه می‌شوید که دستگاه روشن می‌شود و مشکل خاصی ندارد؛ اما چراغ ریست روشن است. در این حالت باید برای ریست کردن پکیج اقدام کنید. اگر با ریست کردن پکیج مشکل برطرف نشد، باید مشکل خود را با افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه‌ای در میان بگذارید.

مشکل در راه اندازی سیستم پکیج

گاهی‌اوقات کاربر پس از خرید پکیج ایران رادیاتور نمی‌تواند دستگاه را راه‌اندازی کند و پس از روشن شدن دستگاه با چشمک زدن چراغ ریست مواجه می‌شود. لازم است توجه کنید که مراحل نصب پکیج ایران رادیاتور باید به شکل اصولی طی شود. اگر در راه‌اندازی سیستم به مشکل برخورد کنید، نیاز به ریست خواهید داشت.

جرقه زدن دستگاه

یکی‌دیگر از دلایلی که منجر به ریست کردن پکیج ایران رادیاتور می‌شود، مشکل در قسمت مشعل جرقه زن است. گاهی‌اوقات ممکن است که با وجود جرقه زدن مشعل، دستگاه روشن نشود. این مشعل با جرقه‌های ضعیف توان راه‌اندازی سیستم را نخواهد داشت. به‌همین‌دلیل چراغ قرمز دستگاه روشن خواهد شد. در این شرایط ریست کردن دستگاه می‌تواند مشکل به‌وجود‌آمده را برطرف کند.

نکته: اگر با ریست شدن دستگاه، این مشکل رفع نشد باید مشکلات قطعات دیگر مانند خرابی ترانس جرقه‌زن، از کار افتادن الکترود، ضعیف شدن سیم ارت و اتصالات و همچنین مشکل در کابل‌ها را بررسی کنید.

خرابی ترموستات

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در پکیج ایران رادیاتور، ترموستات است. تمام عملکرد سیستم گرمایشی تحت‌ نظر ترموستات صورت می‌گیرد. در واقع ترموستات با هدف کنترل و حفظ مبدل اصلی به این سیستم گرمایشی اضافه شده است.

به منظور جلوگیری از سوختن مبدل و افزایش بیش‌ازحد دما، ترموستات باید عملکرد خود را به خوبی انجام دهد. هنگامی‌که این سنسور با خرابی مواجه شود، دمای پکیج به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. به‌همین‌علت چراغ قرمز پکیج روشن خواهد شد. گاهی‌اوقات این مشکل با نمایش ارور 40 70 80 کاربر را آگاه می‌کند. در بسیاری از مواقع ریست کردن پکیج ایران رادیاتور نمی‌تواند این مشکل را برطرف کند. بنابراین باید برای تعویض ترموستات اقدام کنید.

نوسان و قطعی برق

اگر جریان برق شهری با نوسان و قطعی مواجه شود، روی صفحه نمایش یک ارور ظاهر خواهد شد که به احتمال زیاد با ریست کردن دستگاه می‌توانید آن را برطرف کنید.

نکات مهم در ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

قبل از ریست کردن سعی کنید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. ارور 70 پکیج ایران رادیاتور و سایر خطاها به شما بروز مشکل در بخش‌های مختلف این سیستم را اعلام می‌کنند. به همین علت قبل از ریست کردن پکیج ایران رادیاتور سعی کنید با ارورهای پکیج و نحوه عیب‌یابی آن‌ها آشنایی پیدا کنید. سعی کنید به هرآنچه باید در مورد سرویس پکیج بدانید آگاه شوید و به‌صورت منظم سرویس دستگاه را انجام دهید.

نکته: برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور مدل k24ff و سایر پکیج‌های مدل دیجیتال، سعی کنید از نمایندگی‌های معتبر کمک بگیرید.

اگر به‌صورت مداوم مشاهده کردید که پکیج نیاز به ریست دارد، باید بدانید که مشکل حادی در سیستم گرمایشی وجود دارد و به‌هیچ‌عنوان در‌صورت نداشتن اطلاعات کافی اقدام به ریست کردن پکیج ایران رادیاتور نکنید. اگر پس از ریست دستگاه مجدداً چراغ ریست روشن شد، سعی کنید با مراکز تعمیر پکیج تماس بگیرید.

دکمه ریست پکیج ایران رادیاتور کجاست؟

طراحی پکیج‌های ایران رادیاتور به گونه‌ای است که به راحتی می‌توانید برای ریست کردن آن‌ها اقدام کنید. ریست کردن پکیج ایران رادیاتور به راحتی و به‌وسیله‌ی یک دکمه صورت می‌پذیرد. در اغلب مواقع، این دکمه در قسمت پایین دستگاه تعبیه شده و کنار چراغ قرمز رنگ قرار قرار گرفته است. فراموش نکنید که روی دکمه ریست پکیج نیز یک چراغ وجود دارد.

نکته: زیر دکمه ریست کلمه انگلیسی Reset نوشته شده است. با استفاده از این دکمه به راحتی می‌توانید دستگاه را ریست کنید.

ریست کردن پکیج ایران رادیاتور مدل های آنالوگ

همان‌گونه که عنوان کردیم، پکیج‌های ایران رادیاتور دو مدل آنالوگ و دیجیتال دارند. برای ریست پکیج آنالوگ کافیست دکمه‌ای را که زیر آن کلمه Reset هک شده است، فشار دهید تا فرایند راه‌اندازی مجدد آغاز شود.

نحوه ریست کردن پکیج دیجیتال ایران رادیاتور

نوع دیگری از پکیج‌های ایران رادیاتور، مدل دیجیتالی است. برای ریست کردن پکیج دیجیتال ایران رادیاتور، ولوم سمت چپ تعبیه‌شده روی دستگاه را روی حرف R قرار دهید. با دو ثانیه نگه‌داشتن این ولوم، پکیج ایران رادیاتور مدل دیجیتال ریست می‌شود.

گاهی اوقات خطاهایی مشاهده می‌شوند که نیاز به بررسی تخصصی دارند. به عنوان مثال، برای رفع ارور 30 40 پکیج ایران رادیاتور باید بدانید که نیاز به بررسی دقیق آن وجود دارد. این خطا نشان می‌دهد که برد پکیج با ایراداتی مواجه شده است. ارور یادشده ممکن است در اثر نشتی آب و رسیدن آن به برد الکترونیک، روی صفحه نمایش ظاهر شود. آشنایی با برد پکیج و شناخت اجزاء آن می‌تواند تاحد زیادی شما را با کم و کیف این قطعه آشنا کند.

همچنین با دانستن اینکه چه عواملی به خرابی برد پکیج منجر می‌شود می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری و با بررسی تمام ارورهای پکیج و نحوه عیب‌یابی آن‌ها می‌توانید به معنای کدهای خطا پی‌ببرید.

جمع‌بندی

در این مقاله از زومیت قصد داشتیم نحوه ریست کردن پکیج دیواری ایران رادیاتور را آموزش دهیم. توجه داشته باشید که ریست کردن پکیج ایران رادیاتور تا حد مشخصی مشکلات مربوطه را رفع می‌کند و اگر قطعه‌ی خاصی معیوب شده باشد، باید در اسرع وقت عیب‌یابی و نهایتاً تعمیر شود. توجه داشته باشید که اگر مشکل دستگاهتان با ریست کردن حل نشد، حتماً از سرویس‌کاران متخصص و ماهر بخواهید تا ایرادات مربوطه را برطرف کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات