فرایند خرید شماره رند از پورتال ایرانسل چگونه است

ایرانسل از سال ۹۵ برای واگذاری شماره‌های رند از پورتال مخصوصی استفاده می‌کند که هر شخص حقیقی یا حقوقی از طریق آن قادر به شرکت در مزایده و خرید شماره‌ی مورد نظر خود است.

پورتال شماره‌های رند ایرانسل از سال ۹۵ در زمینه‌ی مزایده آنلاین شماره‌های رند شروع به فعالیت کرده است؛ از این رو هر شخص حقیقی یا حقوقی که شرایط شرکت در مزایده را داشته باشد، می‌تواند با مراجعه به آدرس https://shop.irancell.ir/rond بدون واسطه در مزایده شماره‌های رند ایرانسل شرکت کند.

چهار دسته‌بندی اصلی شماره‌های رند در غالب شماره‌های پلاتینیوم ،طلایی، نقره‌ای و برنزی به‌منظور سهولت دسترسی مشتریان به شماره‌ی مورد نظر تعریف شده که از صفحه اصلی پورتال قابل دسترسی است:

  • شماره‌های پلاتینیوم: مختص شماره‌هایی که قیمت اولیه و پایه آن‌ها بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
  • شماره‌های طلایی: مختص شماره‌هایی که قیمت اولیه و پایه آن‌ها از ۲ میلیون تا ۱۰۰ میلیون در نظر گرفته شده است.
  • شماره‌های نقره‌ای: مختص شماره‌هایی که قیمت اولیه و پایه آن‌ها از ۵۰۰ هزارتومان تا ۲ میلیون در نظر گرفته شده است.
  • شماره‌های برنزی: مختص شماره‌هایی که قیمت اولیه آن‌ها کمتر از ۵۰۰ هزار تومان است.

پورتال مزایده شماره رند ایرانسل

نحوه شرکت در مزایده:

مشترک در صورت تمایل به شرکت در مزایده شماره مورد نظر می‌تواند روی شماره‌ی دلخواه، گزینه پیشنهاد دهید را انتخاب کند و در صورتی‌ که در پورتال ثبت‌نام کرده باشد، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد پورتال شده و با پرداخت ودیعه‌ی مشخص‌شده برای شماره‌ی مورد نظر، در مزایده شرکت کند.

مشترک از قسمت پرداخت ودیعه و ارائه‌ی پیشنهاد وارد درگاه بانکی می‌شود و مبلغ مشخص‌شده را پرداخت می‌کند؛ پس از  پرداخت مبلغ ودیعه، مشترک می‌تواند در بازه‌ی مشخص‌شده نسبت به ارائه‌ی اولین پیشنهاد خود اقدام کند.

در طول زمان مزایده، در صورت پیشنهاد مبالغ بالاتر، این امر از طریق پیامک به شرکت‌کنندگان قبلی اطلاع‌رسانی می‌شود.

کلیه‌ی شماره‌های موجود روی پورتال حداقل به مدت یک هفته به حراج گذاشته می‌شوند؛ به این ترتیب در صورتی که مزایده شماره‌ای بیشتر از ۷ روز به طول انجامد، به‌منظور حفظ حقوق کلیه مشترکین، با ارائه‌ی پیشنهاد جدید در ساعات پایانی حراج، ۶ ساعت به زمان مزایده اضافه می‌شود؛ این روند تا زمانی که آخرین پیشنهاد قبل از ۶ ساعت پایانی حراج ارائه شود، ادامه خواهد داشت؛ در این شرایط برنده‌ی مزایده، آخرین پیشنهاددهنده است که از زمان اتمام مزایده ۴۸ ساعت زمان برای پرداخت و تکمیل فرآیند خرید سیم‌کارت دارد.

در هر مزایده، امکان خرید به ۳ نفر اول در صورت انصراف هر کدام داده می‌شود؛ به این ترتیب که در صورت انصراف برنده اول در زمان مشخص‌شده برای پرداخت و عدم پرداخت مبلغ سیم‌کارت فرصت به نفر دوم و در صورت ابراز عدم تمایل نفر دوم، نهایتا فرصت برای تکمیل فرآیند خرید سیم‌کارت به نفر سوم داده می‌شود.

در صورت انصراف برنده از مزایده و عدم پرداخت مبلغ سیم‌کارت در بازه‌ی زمانی ۴۸ ساعت، مبلغ ودیعه‌ی اولیه که شرکت‌کننده برای شرکت در مزایده پرداخت کرده است، به نفع ایرانسل ضبط می‌شود.

پس  از اتمام مزایده، هریک از شرکت‌کنندگان می‌تواند از طریق پنل کاربری خود نسبت به استرداد مبلغ سپرده اولیه‌ی خود اقدام کنند. مبلغ سپرده به‌صورت خودکار به کارت بانکی شرکت‌کنندگان بازگشت داده می‌شود.

پس از تکمیل فرایند پرداخت قیمت نهایی، سیم‌کارت موضوع مزایده از طریق پست برای برنده نهایی ارسال می‌شود و پس از دریافت مستندات (فرم ثبت نام و کپی کار ملی)، ثبت‌نام برای مشترک انجام می‌شود.

این امکان برای مشترک در نظر گرفته شده است که درصورت تمایل با مراجعه‌ی حضوری به مراکز خدمات ایرانسل، سیم‌کارت خود را ثبت نام کند.

تعدادی از شماره‌های پر طرفدار فروخته‌شده روی پورتال

شماره‌های پرطرفدار به فروش رفته از طریق پورتال
۰۹۳۸۸۶۶۶۶۶۶
۰۹۳۰۰۰۰۰۰۰۳
۰۹۰۲۰۰۰۰۰۰۲
۰۹۳۷۰۰۰۷۰۰۰
۰۹۰۱۰۰۰۰۰۰۱
منبع ایرانسل

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید