محبوب ترین ها

شاخه: موبایل

بررسي گوشي Vivaz سوني اريكسون

نویسنده: یکشنبه, 10 بهمن 1389 ساعت 11:49 دیدگاه (21)
Vivaz SonyErricson Vivaz SonyErricson

گوشي Vivaz سوني اريكسون قيمت مناسب و ظاهر بسيار خوبي داشته و داراي دوربين 8.1 مگاپيكسل و ضبط ويدئوي HD است. يك كارت حافظه 8 گيگابايتي نيز داخل جعبه اين گوشي موجود است. Viviz براي دوست داران YouTube محيط خوبي براي ارسال و دريافت فايل هاي ويدئويي در اين وب سايت، فراهم كرده است. در ادامه اين گوشي را در دست گرفته و تمام قسمت هاي آن را براي شما كه تصميم به خريد اين گوشي داريد، بررسي مي كنيم.

ظاهر گوشي Vivaz

ظاهر اين گوشي طوري طراحي شده كه به راحتي در دستان شما قرار گرفته و براي كاربراني كه با موبايل خود به شبكه هاي اجتماعي نيز سر مي زنند، وسيله اي كاربردي است. قسمت پشتي گوشي حالت منحني داشته و خيلي صاف است. به همين دليل اگر گوشي را با دقت در دستان خود نگه نداريد دائما ليز مي خورد و روي زمين خواهد افتاد.

viviznHand-420-90

اين گوشي در چهار رنگ موجود است و مدلي كه ما آن را تست مي كنيم نقره اي رنگ بوده و دو طرف گوشي هم با رنگ آبي تيره مزين شده است. جدا از LCD كه براق و روشن است، قاب و پشت گوشي داراي طراحي پلاستيكي است و در كل جنس گوشي به نظر پلاستيكي مي رسد.

دكمه ها و پورت هاي موجود روي بدنه گوشي

دكمه هاي Call، End و Menu روي گوشي مشهود هستند.

دكمه هاي صدا، زوم تصاوير و دوربين نيز در دو طرف گوشي لحاظ شده اند.

vivizButtonSide-420-90

دكمه Power نيز در قسمت بالايي گوشي قرار دارد.

vivizTop-420-90

خوشبختانه سوني اريكسون از يك جك هدفون 3.5 ميليمتري دراين گوشي استفاده كرده و خبري از سوكت هدفون قديمي در اين گوشي ديده نميشود. يك پورت Micro USB  نيز در كناره اين گوشي موجود است.

در جعبه اي كهVivaz  در آن قرار داده شده، چه وسايلي بايد موجود باشد

در جعبه اين گوشي بايد يك شارژر، كابل اتصال MicroUSB به USB براي كامپيوتر شما و يك جفت هدفون سوني اريكسون به همراه قلم اين گوشي موجود باشد. البته ما ترجيح مي داديم اين گوشي حافظه داخلي داشته باشد. ولي ظاهرا سوني اريكسون يك كارت حافظه 8 گيگابايتي براي كاربرانش در نظر گرفته و خبري از حافظه داخلي با حجم بالا نيست.

سيستم عامل و گرافيك Viviz

سيستم عامل Symbian S60/S^1 معمولا در گوشي هاي نوكيا استفاده مي شود. با وجود استفاده از اين سيستم عامل، از ظاهر گرافيكي Viviz كاملا مشخص است كه شما يك گوشي سوني اريكسون را در دست داريد.

viviz-crowdedmenunotamazing-420-90

منوها به خوبي دسته بندي شده و برنامه ها به راحتي قابل يافتن هستند. از آنجا كه منو سوني اريكسون محدود به يك صفحه است، ممكن است چند زيرمنو در قسمت Options جمع شده باشند. اگر وقت كوتاهي را صرف درست كردن منوي صفحه اصلي بكنيد ممكن است نيازي نداشته باشيد زياد به قسمت Options سر بزنيد.

در تنظيمات پيش فرض اين گوشي يك سطر با 5 ابزار مختلف در بالاي صفحه وجود دارد(مانند تصوير زير) كه با توجه به هدف شما مي تواند 5 كار مختلف انجام دهد. به طور مثال در تصوير زير 5 ابزار به موارد نام برده محدود شده اند:

تماس هاي مورد علاقه، برنامه هاي شبكه هاي اجتماعي، ميان برهاي منو و Image Acting كه همگي جزو برنامه هاي مورد علاقه ما هستند.

Vivaz_silver8_RT_Share-0-100

پاسخ گويي يا رد تماس در اين گوشي به راحتي انجام پذير است. ولي اين راحتي در مورد قفل كردن صفحه گوشي صادق نيست. Viviz  به جاي داشتن يك دكمه مجزا براي قفل كردن گوشي، عبارت Lock Screen and Keys  را پس از فشردن دكمه  Power نمايش مي دهد، كه با فشردن اين عبارت روي صفحه نمايش گوشي، مي توانيد آن را قفل كنيد. اگر اين دكمه را زياد فشار دهيد ممكن است گوشي را خاموش كنيد و اگر گوشي را قفل نكنيد، و آن را در جيب خود بگذاريد ممكن است شماره اي گرفته باشيد و يا App در گوشي اجرا شده باشد.


سرعت عمل Viviz

گوشي سوني اريكسون مدل Viviz هم در زمان خاموش و روشن كردن و هم در حين اعمال و انجام بعضي تغييرات، كند عمل مي كند. به طور مثال زمان لازم براي Auto-Rotate كردن در اين گوشي، يك تا دو ثانيه است.

در گوشي viviz از پردازنده 720 MHz processor, PowerVR SGX GPU استفاده شده كه پردازنده قوي براي يك گوشي است. همچنين قابليت Multi-Tasking نيز دارد. بنابراين اگر برنامه ها را با زدن دكمه Menu يا End پايان دهيد، برنامه ها در Background  در حال اجرا شدن هستند و در واقع بسته نشده اند. اين حركت خود مي تواند باعث كند شدن دستگاه شما شود.

دانلود برنامه، بازي و .. به صورت آنلاين

شما مي توانيد برنامه ، بازي ، آهنگ و تصاوير پس زمينه مورد نظر خود را از فروشگاه Play Now  تهيه كنيد. برنامه هاي Free اين فروشگاه زياد نيستند. پس بهتر است برنامه هاي خود را از سايت هايي كه برنامه هاي رايگان در اختيار شما قرار مي دهند، تهيه كنيد.

منو Messaging گوشي سوني اريكسون

در اين منو، حالت ها ي مختلفي براي مشاهده Message هاي شما وجود دارد. به طور مثال ديدن تك تك پيغام ها، يا مشاهده همه پيغام ها به صورت همزمان و به صورت Conversation . يعني پيغام هاي فرستنده و گيرنده را در يك صفحه مشاهده كنيد.

vivizMessagingMenu-210-100

تنظيمات ايميل براي گوشي شما خصوصا اگر در Gmail باشد، بسيار ساده است. تنها كافي است Username و Passworld خود را وارد كنيد. تنظيمات ايميل براي ساير اكانت ها نيز خيلي دشوار نيست. ايميل شما در حالت پيشفرض چك نمي شود تا شما را از ايميل هاي جديد آگاه كند. تنها زماني كه inbox خود را باز مي كنيد ايميل شما چك مي شود.

تايپ كردن روان توسط صفحه نسبتا سفت و سخت Viviz خيلي هم راحت نيست. ضمن اينكه عمليات Auto Correctionهم در اين گوشي وجود ندارد. بنابراين اگر در تايپ انگليسي خود دچار مشكل شويد، اين گوشي ايراد شما را اصلاح نخواهد كرد. براي جلوگيري از اشتباه در تايپ كردن مي توانيد از قلم اين گوشي استفاده كنيد(كه خيلي هم جالب نيست. سال 2010 و قلم ؟)

viviz-MessageTinyQwerty-210-100

اينترنت

هر بار كه يك App نيز به اينترنت داشته باشد و شما وارد آن شويد، viviz از شما در مورد Connection سئوال مي كند. حتي اگر در حالت پيش فرض تنظيم كرده باشيد كه كدام اتصال را انتخاب كند. جابه جايي بين 3G  و WiFi بسيار ساده است. باز كردن صفحات با WiFi و 3G ساده است.

vivizWebBrowsing-210-100

شما مي توانيد در حاليكه  صفحات وب را مشاهده مي كنيد، روي صفحه مورد نظر زوم هم بكنيد. ولي بزرگنمايي روي قسمت خاص امكان پذير نيست و بايد ابتدا صفحه را بزرگ كنيد و سپس به قسمت مورد نظر اسكرول كنيد.

سايت هاي Flash با اين گوشي قابل مشاهده نيستند. مشاهده شبكه هاي اجتماعي مانند facebook و Twitter با اين گوشي عذاب آور است. چراكه پس از هر بار خروج از گوشي و ورود مجدد، بايد Log in كنيد كه براي گوشي كه توئيتر را با عنوان Native Twitter در خود جاي داده، خيلي جالب نيست.


دوربين Viviz

دوربين اين گوشي نقطه قوت آن است. عكس هاي 8.1 مگاپيكسلي و ويدئوي 720P را نمي توانيد در هر گوشي داشته باشيد. آپشن هاي عكس برداري زيادي در اين دوربين وجود دارد. ولي سرعت دوربين خيلي هم خوب نيست. دوربين اين موبايل قابليت Focus دستي ندارد. ولي مي توانيد يكي از آپشن هاي Focus مانند macro  براي close-ups و infinite mode  براي landscape shots   و portrait mode را انتخاب كنيد. در ادامه تصاوير اين دوربين در مد هاي مختلف را مشاهده مي كنيد.

تصويري كه در مد Infinite  براي عكس برداري از محيط گرفته شده است.

viviz-camera-infinitie-mode

تصوير در مد Macro براي عكس هايي كه از نزديك گرفته مي شوند.

viviz-camera-macro-mode

تصوير زير نشان مي دهد مي توانيد عكس هاي Panorama هم با اين دوربين داشته باشيد.

viviz-camera-seamlesspic-panorama

نقطه ضعف گوشي در انداختن عكس از اجسام در حال حركت است.

viviz-camera-moving-obj

نرم افزار پخش موزیک Viviz

ظاهر گرافیکی نرم افزار پخش موزیک Viviz نسبت به سری های قبلی بسیار بهتر است و همه آپشن های artist،  albums، playlist، کتاب های صوتی و podcast را نیز دارد.

فایل های موزیک بر اساس حروف الفبا، مرتب می شوند. در لیست آهنک ها artwork ها را نمی توانید مشاهده کنید. پخش موزیک در این گوشی کمی Bass-Heavy است که و equalizer هم برای تنظیم صدا وجود ندارد.

وقتی Music Player در پس زمینه در حال پخش است، دکمه های میان بر برای کنترل آهنگ ها روی صفحه ظاهر می شود. می توانید خیلی راحت از Music Player به Video Playback یا Photo library تغییر مسیر بدهید. زیرا همه این پلیر ها در یک App هستند.

viviz-MediaPlayer-420-90

کیفیت صدا در این Player پایین تر از آنچه ما تصور می کردیم است. چراکه سونی اریکسون معمولا پلیر های خوبی برای پخش موزیک دارد. این گوشی یک radio Player معمولی هم دارد. حافظه داخلی این گوشی 75 مگابایت است ولی اسلات کارت حافظه این گوشی تا 16 گیگابایت را می تواند ساپورت کند.

طول عمر باتری این گوشی

با گوشی سونی اریکسون viviz می توانید 5 ساعت و 20 دقیقه صحبت کنید یا 2 ساعت و 30 دقیقه تماس ویدئویی داشته باشید یا بیش از 43 ساعت گوشی خود را Standby نگه دارید. البته ما یک روز کامل از این گوشی برای تست وبدئو و همه جوانب استفاده کردیم و پس از یک روز، دستگاه نیاز به شارژ مجدد داشت.

قیمت این گوشی در فروشگاه های مختلف بین 235$ دلار تا 300$ دلار متغیر است. اگر از این گوشی استفاده می کنید یا قصد استفاده از آن را دارید، تجربه خود را با ما در میان گذارید و در بخش کامنت ها، نظر خود را برای ما بنویسید.

منبع: Techradar

امتیاز دهید
(25 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

reza
5 1
لینک reza 1389-11-11 11:47
من مدتی است که از این گوشی استفاده می کنم و گوشی خوبیه اما متاسفانه هیچکدم از سایتها حمایت خوبی از نرم افزارهای مورد نیاز و یا ارایه شده برای این گوشی در ایران ندارند. اپلیکیشن هایی در حد بازیهای بسیار سطح پایین برای نوکیا و سیمبین 5 ارائه شده که اصلا ارزش پر کردن حافظه گوشی ندارند. به هرحال گوشی خوبی اگرچه در حد ایفون و یا اچ تی سی نیست به خاطر کمبود نرم افزار اما user friendly هست .
عارفه امینی
2 1
لینک عارفه امینی 1389-11-12 04:35
آقاي رضا
اين گوشي واقعا زيبا و خوش قيمت است. ولي به دليل سيستم عامل سيمبياني كه دارد، خيلي برنامه جالب براي اين مدل موجود نيست. ولي اگر سورس خوبي از بازي هاي سيمبيان داشتم حتما به شما ارائه مي كنم
با تشكر فراوان از شما
امین
2 1
لینک امین 1389-11-18 03:16
سلام
من این گوشی رو در حدود یک سال که دارم و در برخی موارد خیلی به درد من خورد مثلا در بخش ناوبری یا دوربین. اما اونطور که من انتظار داشتم نبود. مثلا اگه جای قلم گوشی در خود گوشی بود خیلی بهتر بود یا صدای گوشی خیلی کم. شاید اگه اغراق نباشه حدود 20 یا 30 بار از دستم افتاده و زخمی شده ولی خداییش جنس پلاستیکش حرف نداره. صفحه لمسیش ضعیف عمل میکنه و شما برای تایپ با دست زجر میکشید. فیلمبرداریش خوب اما باید مرتب لنزش رو تمیز کنید. سرعت اینترنت خوبی داره البته به منطقه هم بستگی داره اما نرم افزارهای کار با اینترنت زیاد جالب نیستن و اونایی که کاربردی هستن محدودیت زمانی دارن و باید بابتش پول بدین مثلا مجموعه آفیس یا Roadsync. درکل میگم گوشی بدی نیست اما میتونست خیلی بهتر باشه. من به شخصه جز در برخی قسمت هاش ازش راضی نیستم. موفق و موید باشید.
عارفه امینی
3 0
لینک عارفه امینی 1389-11-18 03:48
جناب آقاي امين
ممنون از اينكه تجربتون رو فرموديد. مواردي كه اشاره كرديد واقعا خوب بودند و من كاملا موافقم
سيستم لمسي اين گوشي خيلي قوي نيست (در مقايسه به آيفون يا گلكسي سامسونگ و ..)
صدا هم كه از مواردي بود كه ما به آن اشاره كرديم و گفتيم ضعيف است و شما هم مجددا ذكر فرموددين
ولي در كل به نظر من در رنج قيمت خودش ظاهر شيك و زيبايي داره
نادر نادم
1 5
لینک نادر نادم 1390-05-10 17:47
من این گوشی رو اشتباه کردم خریدم الانم یه هفته است که دارمش شارژ که نگه نمیداره دوربینش که فقط حرفی هشت است در عمل اندازه سه هست من بهتون پیشنهاد میکنم که صد تومان بیشتر خرج کنید برید wave s8500 بگیرید چون با صد تومان گوشی میخرید که حرف نداره مثل من اشتباه نکنید
مسعود یوسف نژاد
3 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-05-11 08:51
نادر عزیز ممنون که نظرتون و مطرح کردید
البته فکر کنم باتری ارجینال بهتون ندادند چون گوشی های سونی اریکسون معمولا باتری های خوبی دارند ولی در مورد دوربین حتما حق با شماست
لطف بگید گوشی و چند و کی خریدید
احمد
3 1
لینک احمد 1390-05-11 10:35
نادر جان هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خوری دیگه
ضمنا داداش من این گوشی رو داره، من که این موردایی که میگی رو ندیدم توش- دوربینش هم بد نیست
Aminbag
4 1
لینک Aminbag 1390-05-15 14:10
گوشی بدی نیست.ولی برای کسایی که sms زیاد میدند میشه گفت پولشونو دور ریختند!!
Aminbag
4 1
لینک Aminbag 1390-05-15 14:10
گوشی بدی نیست.ولی برای کسایی که sms زیاد میدند میشه گفت پولشونو دور ریختند!!
حسیبا راد
لینک حسیبا راد 1390-07-05 17:45
سلام با عرض خسته نباشید
میخواستم از شما بپرسم که ایا میشود قاب این مدل گوشی (vivaz(را تغییر داد
arsalan
4 1
لینک arsalan 1390-09-19 22:39
من 3ساله با گوشيه
vivaz رودارم خيلي باحاله از نوكيا 03-c5 بهتره
نسرین
4 2
لینک نسرین 1390-09-27 11:08
باسلام.من میخام این گوشی روبخرم.بین این گوشی وxperia x3موندم کدومو انتخاب کنم. اگه اطلاعاتی از این دو گوشی در اختیار دارین خوشحال میشم بدونم.باتشکر
عارفه امینی
3 1
لینک عارفه امینی 1390-09-28 09:12
نسرین عزیز
منظورتون کدوم دو گوشی هست؟ ویواز و ایکس پریا ایکس 3؟
مسلما Xperia x3 خیلی قوی تر و جدیدتره و گوشی بهتریه (البته مقایسه این دو درست نیست چون ویواز خیلی قدیمیتره)
مرتض
3 2
لینک مرتض 1390-09-30 08:45
گوشی خوبی ولی صدای خوبی نداره ممنون میشم بگی چطوری میشه صداشو بلند کرد
عارفه امینی
3 1
لینک عارفه امینی 1390-09-30 10:14
متاسفانه صدای کمی ضعیه. من این مورد رو شنیدم ولی فکر نمی کنم درمانی داشته باشه
sarina
1 2
لینک sarina 1391-04-04 12:47
man gushiye khodamo k wave bud ba dustam avaz kardam alan vivaz dastame b nazare man in behtare keyfiyatesho ina albate unam kheili khub bud sedash boland tar bud tanha moshkeli k vivaz dare sedashe
عشق انروید
5 2
لینک عشق انروید 1391-04-17 19:16
من این گوشیو 5 ماه که خریدم میگم این گوشی ویواز انروید هم میخونه اگر میشه جواب من رو هر چه زود تر بدهید :lol: :lol: :lol: :roll:
سکوت
0 2
لینک سکوت 1391-06-25 14:24
من 2 ساله این گوشیو دارم.کلا راضیم.من فقط از کمبود تم و نرم افزارها و اینکه صدای گوشی کمه ناراحتم.در ضمن من به راحتی اس میدم و از صفحه لمسیش راضی راضیم.البته من با ناخن بیشتر کارمیکنم.صفحشم بااینکه محافظ داره ولی اینقدر خشن نیستم که خش بگیره.البته گوشی من ویواز پرو ست.صفحه کلیدش خوبه.میتونی کلماتو اعراب گذاری کنید.برای استفاده از اینترنت هم من نرم افزار اپرا operaرو دانلود کردم واز اون استفاده میکنم.نرم افزارش خیلی عالیه.به شماهاهم توصیه میکنم.راستی بعضی وقتا تم های نوکیا 5800هم گوشیم میخونه.
من فقط نرم افزارسیمبیان میریزم.البته نمیونم ورژن گوشیم چنده.کسیی میدونه بهم بگه.
2ktor2fan
1 2
لینک 2ktor2fan 1391-07-29 20:18
سلام من بر همه من از این گوشی دارم خیلی ازش راضیم ولی میخوام گوشی مدل بالاتری بخرم برای همین میخوام بفروشمش اگه میخواید به این شماره فقط اس بزنید0938870101 4 گوشی از همه نظر سالمه
sahab
1 2
لینک sahab 1392-02-01 20:53
سلام این گوشی منو کلافه کرده حجم فیلمی که میگیرم خیلی بالاست ودر ضمن صدای زنگش افتضاحه
بلوتوث هم یه جاهایی رو کامپیوتر ها جواب نمیده نمیدونم اشکال از گوشی منه یا ...... اگه راه حلی دارین ممنون میشم بگین
دادستان
4 8
لینک دادستان 1392-02-03 23:42
[censored] تو کونت با این قیمتای قدیمیت