در رویداد ماه مارس اپل منتظر رونمایی چه محصولات و سرویس‌هایی باشیم؟

در رویداد ماه مارس اپل منتظر رونمایی چه محصولات و سرویس‌هایی باشیم؟

دو تاریخ احتمالی برای رویداد رونمایی بعدی اپل مطرح شده است. اما در این رویداد منتظر رونمایی چه محصولات و سرویس‌هایی از سوی اپل خواهیم بود؟ 

انتظار می‌رود اپل در ماه مارس یا آوریل (فروردین یا اردیبهشت‌ماه) رویداد رونمایی بعدی خود را برگزار کند. آیا در رویداد پیش‌رو باید منتظر رونمایی از آیپاد ۲، آیپد‌های جدید و محصولات سخت‌افزاری اپل باشیم یا اینکه اپل قصد دارد سرویس‌های جدید خود از جمله سرویس استریم ویدئویی جدید و سرویس اشتراک خبری را معرفی کند؟

بی‌شک طرفداران اپل منتظر رویداد رونمایی رسمی بعدی اپل هستند. در هفته‌ای که گذشت اخبار مختلفی در مورد این رویداد منتشر شد. Apple Core در گزارشی، تاریخ‌‌های احتمالی مطرح‌شده برای رویداد بزرگ بعدی اپل را مورد بررسی قرار داد. تاکنون اخبار غیررسمی مختلفی در مورد محصولات اپل برای نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده است. انتظار می‌رود . همچنین پیش‌تر گفته شده بود که  به بازار عرضه خواهند شد. 

اپل

رویداد ماه مارس اپل با محوریت سرویس‌ها و خدمات اپل برگزار می‌شود 

هر دو خبرگزاری Buzzfeed و بلومبرگ در گزارش‌های جداگانه‌ای در هفته‌ی گذشته اعلام کردند که رویداد بعدی اپل در تاریخ ۲۵ ماه مارس برابر با ۵ فروردین‌ماه در مرکز همایش‌های استیو جابز خواهد شد. اما کوپرتینونشین‌ها هنوز تاریخ برگزاری رویداد بعدی خود را هنوز به‌صورت رسمی اعلام نکرده‌اند. تا زمانی‌که دعوت‌نامه‌های مراسم از سوی اپل ارسال نشود، نمی‌توانیم در مورد تاریخ قطعی رویداد رونمایی اپل اظهارنظر قطعی کنیم. معمولا اپل طبق سنت دیرین خود دعوت‌نامه‌های مراسم را یک هفته قبل از رویداد ارسال می‌کند.

برگزاری رویدادی در ماه مارس از سوی اپل، خیلی هم عجیب نیست. سال گذشته اپل رویداد معرفی آیپد ۲۰۱۸ را در هفته‌ی آخر ماه مارس و در شیکاگو برگزار کرد. اما به‌نظر می‌رسد بعید است اپل آیپد جدید یا محصول سخت‌افزاری دیگری را در ماه مارس رونمایی کند. آخر تیترهای خبری مربوط‌به رویداد بعدی اپل، به معرفی سرویس اشتراک خبری اشاره دارد.

براساس گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود . اپل درحدود یک میلیارد دلار برای تولید محتوای سرویس استریم ویدئویی خود سرمایه‌گذاری کرده است تا بتواند از نتفلیکس، با حداقل ۲۵ فیلم از جمله نمایش‌های درام، کمدی، مستند و برنامه‌های مربوط‌به کودکان پیشی بگیرد. همچنین به‌نظر می‌رسد اپل از برخی ستاره‌های هالیوودی از جمله جنیفر انیستون، ریس ویترسپون، جنیفر گارنر و جی جی آبرامز، برای رویداد رونمایی سرویس استریم ویدئویی خود دعوت کرده است. 

سرویس اشتراک خبری اپل نیز می‌تواند با طرح اشتراک خوبی برای اپلیکیشن‌های خبری فعلی در اختیار کاربران قرار گیرد و کاربران می‌توانند محتوای منتشرشده را ازطریق رسانه‌های مختلف را مشاهده کنند. شایعه شده است که نیویورک تایمز، واشنگتن پست و وال استریت ژورنال تنها برخی از رسانه‌های خبری مهم و مطرحی هستند که ظاهرا قرار است از سرویس اشتراک خبری اپل پشتیبانی کنند و به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها وارد مذاکراتی با چنین رسانه‌های مطرحی شده است. البته آخرین گزارش وال استریت ژورنال که در هفته‌ی گذشته منتشر شد، نشان می‌دهد که مذاکرات اپل و این رسانه‌ی خبری هنوز قطعی نشده است. به‌نظر می‌رسد مسایل مالی که اپل برای ارائه‌ی سرویس خود درنظر گرفته است، باعث شده برخی خبرگزاری‌ها نخواهند با این شرکت وارد همکاری شوند. ظاهرا اپل قصد دارد ۵۰ درصد از درآمد سرویس اشتراک خبری را به‌خودش اختصاص بدهد. 

ایرپاد

ایرپاد ۲ ، آیپد مینی و سایر محصولات سخت‌افزاری اپل جه سرنوشتی خواهند داشت؟

اگر رویداد ۲۵ ماه مارس روی معرفی سرویس‌های جدید اپل تمرکز داشته باشد، این احتمال وجود دارد کوپرتینونشین‌ها رویداد دیگری در فصل بهار برگزار کنند تا محصولات جدید خود را در آن رویداد معرفی کنند. در یکی از اخبار غیررسمی گفته شده بود حتی ممکن است اپل در عرض یک هفته دو رویداد با محوریت‌های مختلف برگزار کند.

وبلاگ یونانی iPhonehellas باتوجه به اطلاعاتی که ازطریق منابع آگاه از زنجیره‌ی تأمین به‌دست آورده است، اعلام کرد که اپل قصد دارد آیپد جدید، ایرپاد ۲ و پد شارژ ایرپاور جدید خود را در تاریخ ۲۹مارس برابر با ۵ فروردین‌ماه به رسما معرفی کند که اطلاعات منتشرشده در این گزارش با گزارش بلومبرگ متفاوت است. به‌نظر می‌رسد بعید است اپل بخواهد دو رویداد رونمایی در یک هفته برگزار کند، ولی احتمال برگزاری رویداد رونمایی دیگری با محرویت محصولات جدید اپل در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی وجود دارد.

اوایل بهمن‌ماه گفته شد که . اپل پیش از این هفت مدل آیپد جدید در کمیسیون اقتصادی اوراسیا ثبت کرده است که معمولا چنین عملکردی خبر از رونمایی قریب‌الوقوع محصولات می‌دهد. توسعه‌‌دهنده‌ای با نام Steven Troughton Smith، پیش‌تر اعلام کرده بود که با بررسی کد‌های نسخه‌ی بتا سیستم‌عامل iOS 12.2، . از میان این هفت مدل، انتظار می‌رود یکی از آن‌ها آیپد ارزان‌قیمت ۱۰ اینچی اپل باشد که جانشین آیپد ۹.۷ اینچی خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود آیپد مینی ۵ نیز به‌زودی از سوی کوپرتینونشین‌ها معرفی شود. نزدیک به چهارسال است اپل آخرین مدل آیپد مینی را به‌روزرسانی نکرده است. 

براساس گزارش جدیدی از Mac Otakara که وبسایت خبری MacRumors نیز آن را پوشش داد، آیپد مینی ۵ جدید اپل از نظر طراحی ظاهری و ابعاد مشابه مدل قبلی خودش است و انتظار می‌رود بدون فیس آیدی یا حاشیه‌های باریک‌تر به بازار عرضه شود. اما به‌نظر می‌رسد آیپد مینی جدید با جک هدفون و درگاه اتصال لایتنینگ رونمایی شود. پیش‌تر گفته شده که خواهد داشت.  

همچنین انتظار می‌رود شاهد معرفی پد شارژ بی‌سیم جدید ایرپاور اپل باشیم که کوپرتینونشین‌ها از سپتامبر ۲۰۱۷ تاکنون درباره‌ی آن صحبت می‌کنند. براساس توییت منتشرشده از سوی افشاگر معروف استیو مک‌فلای، اپل قصد دارد کیس شارژ بی‌سیم را در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی به بازار عرضه کند. هدفون ایرپاد ۲ در رویداد ماه سپتامبر اپل معرفی خواهد شد.  پیش‌تر گفته شده بود که . همچنین گفته شده بود که 

wwdc

تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 

انتظار می‌رود . هوز اپل به‌صورت رسمی تاریخ برگزاری این کنفرانس را اعلام نکرده است. اما MacRumors تقریبا مطمئن است که اپل این کنفرانس را از ۳ تا ۷ ژوئن (‌۱۳  تا ۱۷ خردادماه)‌ در محل برگزاری کنفراس سال‌های قبل یعنی  McEnery Convention Center در سن‌خوزه‌ی کالیفرنیا برگزار کند. به‌نظر می‌رسد کوپرتینونشین‌ها در اوایل ماه ژوئن کنفرانس WWDC‌ را برگزار می‌کنند، هرچند هنوز زمان این رویداد در تقویم رویدادهای مرکز سن‌خوزه اعلام نشده است. انتظار می‌رود ثبت‌نام برای شرکت در این کنفرانس از اواسط ماه مارس آغاز شود. 

پیش از این شایعاتی مطرح شده بود که اپل قصد دارد در این رویداد، سرویس استریم ویدئویی جدید خود را معرفی کند. همچنین انتظار می‌رود باتوجه به ماهیت کنفرانس، شاهد به‌روزرسانی نرم‌افزاری نیز باشیم. ظاهرا نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل iOS 13 با حالت تاریک (Dark Mode) روی گوشی‌های آیفون معرفی خواهد شد. سال گذشته نیز . هفته‌ی گذشته نیز اخباری در مورد ۲۳۰ ایموجی جدید و به‌روزرسانی‌هایی برای MacOS، WatchOS و TVOS منتشر شد. انتظار می‌رود در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ به‌روزرسانی‌های جدید در دسترس کاربران قرار گیرد و ظاهرا دوران بسیار پرمشغله‌ای برای اپل خواهد بود.

میزبانی اپل برای اپلیکیشن ردیابی همسران و دختران در عربستان

گوگل و اپل برای میزبانی اپلیکیشن Absher مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند. اپلیکیشن Absher که توسط دولت عربستان سعودی ایجاد شده، به مردان اجازه می‌دهد زنان و دختران خود را ردیابی کنند. اگر همسر یا دختر آن‌ها از منزل خارج شود، اپلیکیشن این موضوع را به مردان سعودی اطلاع‌رسانی می‌کند. همچنین اپلیکیشن می‌‌تواند محل حضور زنان و دختران، پیام‌هایی که رد و بدل می‌کنند و موارد دیگری که به اعمالی سرکوبگرایانه نسبت به زنان است به‌انجام برساند. اپل و گوگل برای میزبانی این اپلیکیشن مورد انتقاد قرار گرفته‌اند و از آن‌ها خواسته شده تا اپلیکیشن را حذف کنند. 

سناتور رون ویدن از اورگن نامه‌ای به مدیرعامل هر دو شرکت اپل و گوگل ارسال کرد و از آن‌ها خواست نسبت به این اپلیکیشن دست به اقدامی فوری بزنند. وی معتقد است دو شرکت بزرگ فناوری نباید محصولی مغایر با آزادی و حقوق زنان به بازار عرضه کنند. تیم کوک مدیرعامل اپل در مصاحبه‌ای با NPR اعلام کرد که از چنین اپلیکیشنی بی‌اطلاع است ولی به سرعت به آن رسیدگی خواهد کرد.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید