زوم‌اپ: PicsArt؛ اپلیکیشن ویرایش تصویر با امکانات فراوان

زوم‌اپ: PicsArt؛ اپلیکیشن ویرایش تصویر با امکانات فراوان

PicsArt اپلیکیشنی با امکانات بسیار زیاد برای ویرایش تصویرها و فیلم‌ها است. این اپلیکیشن برای سیستم‌عامل اندروید و iOS و ویندوز ساخته شده است.

اپلیکیشن PicsArt یکی از اپ‌های پرامکانات‌ ویرایش تصویر است که حتی شامل ویرایش ویدئو نیز می‌شود. این اپلیکیشن برای گوشی‌های iOS و اندروید و ویندوز دردسترس است و برای کامپیوترهای ویندوزی نیز عرضه شده است. ازآنجاکه امکانات این برنامه بسیار فراوان هستند، در ادامه، نگاهی کلی به این اپلیکیشن می‌اندازیم؛ اما پیشنهاد می‌کنیم خودتان آن را کامل وارسی و ویژگی‌های مختلفش را کشف کنید.

ابتدا باید به ویژگی منفی PicsArt اشاره کنیم و آن دردسترس‌نبودن ویژگی‌های نیازمند به اینترنت در ایران است؛ اما اکثر ویژگی‌ها به اینترنت نیاز ندارند. این اپلیکیشن شبکه‌ای اجتماعی دارد که کاربران می‌توانند در آن، عکس‌هایی را به‌اشتراک بگذارند که با این برنامه تهیه کرده‌اند. همچنین، رویدادهای موضوعی مختلفی نیز در این شبکه‌ی اجتماعی برگزار می‌شود که در آن، کاربران می‌توانند آثار مرتبط با موضوع مشخص‌شده را به‌اشتراک بگذارند و به آثار یکدیگر رأی دهند.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

برای واردشدن به قسمت ویرایش PicsArt باید دکمه‌ی «+» را در وسط نوار پایین صفحه‌ی اصلی انتخاب کنید. در صفحه‌ی بازشده، می‌توانید عکس یا ویدئوِ خود را برای ویرایش انتخاب کنید. افزون‌براین در این قسمت، به قالب‌ها و قاب‌های کلاژ و جلوه‌های دوربین برای اعمال در زمان ثبت تصویر، نقاشی، پس‌زمینه‌ها و عکس‌های رایگان دسترسی دارید که دستتان را برای خلق اثر مدنظرتان بازمی‌گذارند.

در قسمت ویرایش، می‌توان گفت تقریبا تمام ابزارهایی وجود دارند که ممکن است از برنامه‌ی ویرایش تصویر انتظار داشته باشید. گزینه‌ی Tools شامل ابزارهای معمول برای بُرش، تنظیم مؤلفه‌های رنگ و روشنایی، چرخاندن تصویر و موارد مختلف دیگر است.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

از قسمت Effects می‌توانید جلوه‌های پرشمار برنامه را بر تصویر خود اعمال کنید. ابزار Beauty امکان رفع ایرادهای جزئی چهره‌ها یا اعمال افکت‌هایی مانند تغییر رنگ پوست و مو و سفیدی دندان‌ها را فراهم می‌کند. از قسمت Sticker نیز می‌توانید برچسب‌های مختلف را به تصویرتان بیفزایید.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

با ابزار Text می‌توان متنی را روی تصویر نوشت و فونت آن را از میان بیش از ۲۰۰ فونت انتخاب کرد. گزینه‌ی Add Photo امکان افزودن عکس‌های دیگر را فراهم می‌کند. Square Fit مخصوص افزودن حاشیه به تصویر برای رساندن ابعاد آن به نسبت مشخص است.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

قسمت Brushes قلم‌های مختلف برای تزیین تصویر را شامل می‌شود. با ابزار Border می‌توانید حاشیه‌های ساده را بیفزایید و در قسمت Mask، لایه‌هایی با جلوه‌های مختلف وجود دارند. علاوه‌براین موارد، ابزارهای بیشتری نیز در این قسمت خواهید یافت.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

از ویرایش خود تصویر که بگذریم، قسمت دیگر این برنامه «قالب‌ها» هستند. این قالب‌ها گزینه‌های مختلفی مانند کارت‌های مناسبتی، رسمی، چالش ۱۰ ساله و موارد متعدد دیگر را شامل می‌شود.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

قسمت ویدئو فقط برای مشترکان پولی برنامه دردسترس است. این بخش به قدرتمندی نرم‌افزارهای مخصوص ویرایش فیلم نیست؛ اما قابلیت‌های مناسبی دارد که معمولا برای ایجاد ویدئوهای مناسب شبکه‌های اجتماعی کافی هستند. همچنین، از این قسمت می‌توان نمایشی ویدئویی از عکس‌ها ساخت.

PicsArt
PicsArt
PicsArt

در بخش کلاژ، می‌توان ترکیب‌های حداکثر ۱۰ عکسی درست کرد و قاب‌های مختلفی نیز برای این کار موجود هستند. بخش دوربین طرح‌ها و فیلترها و استیکرهای ساده یا واقعیت افزوده، برای افزودن به تصویر در زمان ثبت را دارد.

PicsArt باتوجه‌به ویژگی‌های متعددش عملکرد مناسبی در ساده نگه‌داشتن رابط کاربری داشته است. همچنین، قابلیت‌های فراوان آن می‌توانند کمک کنند به‌جای اپلیکیشن‌های مختلف، فقط از PicsArt برای ویرایش تصاویر استفاده کنید. این برنامه تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون بار نصب شده است. در اپ‌استور بیش از ۷۴,۰۰۰ نفر امتیاز ۴.۷ و در گوگل‌پلی بیش از ۸.۲ میلیون نفر امتیاز ۴.۵ را به آن داده‌اند.

پیش‌ازاین با PicsArt آشنا بوده‌اید؟ دیدگاه شما درباره‌ی آن چیست؟

نکات مثبت

  • امکانات بسیار زیاد و کامل
  • رابط کاربری ساده
  • بیش از ۳,۰۰۰ ابزار
  • بیش از ۲۰۰ فونت
  • ویرایش ویدئو
  • جلوه‌های دوربین

نکات منفی

  • دردسترس‌نبودن امکانات نیازمند اینترنت از داخل ایران
  • پولی‌بودن بخش ویرایش ویدئو
  • قیمت نسبتا گران اشتراک پولی
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده