زوم‌اپ: iMovie؛ بهترین اپلیکیشن ویرایش ویدیو برای iOS

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
iMovie اپلیکیشن ویرایش ویدئو برای دستگاه‌های iOS است که در نوع خود، یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود.
تبلیغات

اپلیکیشن بسیار معروف iMovie، اپلیکیشن ویرایش فایل‌های ویدئویی ساخت اپل است. این اپ یکی از اپلیکیشن‌های قدرتمند و درعین‌حال ساده‌ی iOS است که از سال ۲۰۱۰ برای این سیستم‌عامل عرضه شده و نسخه‌ی ساده‌تر iMovie مک است. iMovie در ابتدا برنامه‌ای پولی بود؛ اما اپل مدتی پیش درکنار دیگر اپلیکیشن‌هایش، آن را مجانی کرد و امروزه، به‌شکل پیش‌فرض روی دستگاه‌های iOS نصب است. این اپلیکیشن بسیار محبوب است و خیلی‌ها آن را بهترین اپ iOS در این زمینه می‌دانند.

با استفاده از iMovie می‌توانید عکس‌ها و ویدئوها و صداها را به شکل‌های مختلف و با استفاده از تم‌های متنوع باهم ترکیب کنید. در همه‌ی مراحل کار، کنترل زیادی روی قسمت‌های مختلف دارید که این موضوع به اجرای آنچه درنظر دارید، کمک می‌کند. درادامه، برخی از قابلیت‌های iMovie را به‌‌اختصار معرفی می‌کنیم.

برای ساختن پروژه‌ی جدید، در بخش Projects با انتخاب «+» می‌توانید از بین پروژه‌ی فیلم یا پیش‌نمایش یکی را انتخاب کنید. این برنامه ۸ تم و ۱۰ فیلتر مختلف برای پروژه‌های فیلم و ۱۴ قالب متنوع برای ساخت پیش‌نمایش‌های به سبک هالیوود دراختیارتان قرار می‌دهد. در بخش پروژه‌ی فیلم، عکس‌ها و ویدئوها و صداهای مدنظر خود را می‌توانید اضافه کنید. همچنین در هنگام افزودن کلیپ‌ها، می‌توانید انتخاب کنید به‌شکل تصویر‌درتصویر یا حالت‌های دیگر اضافه شوند.

iMovie

از بخش تنظیمات نیز، می‌توانید تم‌ها و فیلتر کلی پروژه را انتخاب کنید و درصورت تمایل، از موسیقی تم انتخاب‌شده در پس‌زمینه بهره ببرید. هر تم، موسیقی و نحوه‌ی جابه‌جایی بین سکانس‌ها و نوشتار مخصوصش را دارد.

iMovie

با انتخاب هر جزء می‌توانید نحوه‌ی نمایش و فیلترها و متن روی آن را تنظیم کنید. افزون‌براین، خود برنامه هم موزیک و افکت‌های صوتی مختلفی دارد.

iMovie

برای ویدئوها نیز، می‌توانید آن‌ها را بُرش دهید و سرعتشان را کم یا زیاد کنید و صدای آن‌ها را دست‌کاری کنید. همچنین در همه‌ی قسمت‌های برنامه، با انتخاب «?» راهنمای گزینه‌های مختلف نمایش داده می‌شود.

iMovie
iMovie

با انتخاب دکمه‌ی Done، از پروژه خارج می‌شوید و آن را به شکل‌های مختلف می‌توانید به‌اشتراک بگذارید. گفتنی است خود پروژه را نیز ازطریق AirDrop یا iCloud Drive بین دستگاه‌های iOS مختلف می‌توانید منتقل یا با انتقال به مک، آن را در iMovie یا Final Cut Pro X تکمیل کنید. این اپلیکیشن می‌تواند خروجی‌هایی با کیفیت 4K و نرخ ۳۰ فریم‌بر‌ثانیه یا 1080p و نرخ ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه تولید کند.

iMovie
iMovie

در پروژه‌های پیش‌نمایش، هر قالب بخش‌های مشخصی دارد؛ مثلا اول سکانس‌های یک‌ثانیه‌ای از هر شخص و سپس، سکانسی گروهی و به‌همین‌ترتیب شکل سوم. می‌توانید کلیپ‌های خود را به‌جای قسمت‌های مختلف قرار دهید و متن‌ها را ویرایش کنید. این قالب‌ها که هرکدام موسیقی متن متفاوتی دارند، کمک می‌کنند پیش‌نمایش‌هایی به سبک فیلم‌های هالیوودی درست کنید.

iMovie
iMovie
iMovie

همچنین، می‌توانید کلیپ‌های دلخواهتان را از همین بخش با دوربین دستگاه فیلم‌برداری کنید.

iMovie

iMovie بخش Theater هم دارد که می‌توانید فیلم‌هایتان را در هنگام خروجی‌گرفتن با انتخاب گزینه‌ی iMovie Theater به آن منتقل کنید. همچنین، فیلم‌هایی که در دستگاه‌های دیگر به Theater منتقل کرده‌اید، ازطریق iCloud در این بخش نمایش داده می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را تماشا کنید.

دیگر ویژگی‌های این برنامه عبارت‌اند از: پشتیبانی از کلیدهای میان‌بر درصورت اتصال کیبورد خارجی و پشتیبانی از نمایشگر خارجی در آیفون و آیپد برای تماشای ویدئو به‌صورت تمام‌صفحه در زمان ویرایش.

کلیپ زیر را با دوربین آیفون با کیفیت 4K ثبت و با iMovie ویرایش کرده‌اند.

دانلود ویدئو

نکات مثبت

  • طراحی ساده درکنار امکانات درخورتوجه
  • امکان ساختن پیش‌نمایش‌های حرفه‌ای
  • خروجی باکیفیت
  • پشتیبانی از نمایشگر ثانویه
  • راهنمای مناسب

نکات منفی

  • در زمان تهیه‌ی این مطلب به‌دلیل باگ موفق نشدیم از همه‌ی امکانات آن روی آیفون استفاده کنیم.

دانلود اپلیکیشن

اپ‌استور

اپلیکیشن‌های محبوب خود را ازطریق ایمیل app@zoomit.ir به زومیت معرفی کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات