پرفروش ترین گوشی های بازار ایران در ۱۲ ماه گذشته

پرفروش ترین گوشی های بازار ایران در ۱۲ ماه گذشته

کدام مدل از گوشی‌های هواوی، سامسونگ و شیائومی پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران هستند؟ فهرست ۲۰ گوشی پرفروش ایران را در زومیت بخوانید.

انجمن واردکنندگان موبایل به‌تازگی لیست گوشی‌هایی که بیشترین واردات را در طول ۱۲ ماه اخیر در بازار ایران داشته‌اند منتشر کرده است. براساس اطلاعات و آماری که انجمن واردکنندگان موبایل در اختیار زومیت قرار داده، گلکسی A11، گلکسی A10S و نوکیا ۱۰۵ بیشترین مقدار واردات به کشور را داشته‌اند. در این آمار به ارزش دلاری واردات این گوشی‌ها هم اشاره شد. ارزش واردات گلکسی ای ۱۱ به ۱۱۵٫۲ میلیون دلار، گلکسی ای ۱۰ اس به ۱۲۰٫۲ میلیون دلار و نوکیا ۱۰۵ به ۱۲٫۱ میلیون دلار می‌رسد.

در اطلاعات منتشرشده از سوی انجمن واردکنندگان موبایل مشخص شده است که واردات گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و برخی از گوشی‌های نوکیا بیشتر از قبل شده و این گوشی‌ها درصد قابل‌ توجهی از میزان گوشی‌‌ هوشمند و حتی گوشی‌ ساده را به خود اختصاص داده‌اند. از طرف دیگر واردات گوشی‌های هواوی کاهش پیدا کرده است.

در این آمار و اطلاعات آمده است که در طول ۱۲ ماه اخیر هواوی Y7 پرایم ۲۰۱۹، هواوی Nova 7i، هواوی Y5 2019، هواوی Y6 پرایم ۲۰۱۹، هواوی Y5 لایت، هواوی Y9 پرایم ۲۰۱۹، هواوی Y9s، هواوی Y8s، از جمله محصولات هواوی بوده‌اند که وارد بازار کشور شدند. به گفته‌ی انجمن واردکنندگان موبایل، در طول ۱۲ ماه گذشته ۱۵٫۷۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد کشور شده که از این تعداد نزدیک به ۱۵٫۰۵ میلیون دستگاه فعال شده‌اند. تصویر زیر به واردات گوشی‌های هواوی در ۱۲ ماه گذشته اشاره می‌کند.

میزان واردات گوشی هواوی

در قسمت دیگری از آمار انجمن واردکنندگان موبایل به آمار فعال ‌شدن گوشی‌های هوشمند بازار ایران اشاره شده است. سامسونگ گلکسی ای ۱۰ اس بیشترین گوشی فعال‌شده در بازار ایران در طول ۱۲ ماه گذشته به‌حساب می‌آید. پس از این گوشی، گلکسی ای ۱۱ قرار دارد و پس از آن هم نوکیا ۱۰۵ دیده می‌شود.

ارزش دلاری گلکسی ای ۱۰ اس فعال‌شده در بازار به ۱۳۴٫۲ میلیون دلار می‌رسد و این رقم برای گلکسی ای ۱۱ به ۱۰۶.۴ میلیون دلار و برای نوکیا ۱۰۵ به ۱۱٫۲ میلیون دلار می‌رسد. تصویر زیر هم روند واردات گوشی‌های نوکیا در طول ۱۲ ماه گذشته را نشان می‌دهند.

میزان واردات گوشی‌ های نوکیا

در سال‌های اخیر، گوشی‌های پرچم‌دار با افزایش قیمت محسوسی مواجه شده‌اند و این موضوع در بازارهای جهانی هم دیده می‌شود؛‌ اما فکر نمی‌کنیم در هیچ‌ جای دنیا، روند افزایش قیمت گوشی‌ مثل بازار ایران باشد. قیمت بسیار گران دستگاه‌های پرچم‌دار باعث شده است مردم نتوانند آن‌ها را تهیه کنند؛ به ‌همین‌ دلیل، از همان ابتدا انتظار داشتیم میان‌رده‌ها محبوب‌ترین‌های بازار ایران باشند. اوضاع به ‌گونه‌ای پیش می‌رود که حتی تهیه‌ی میان‌رده‌ کار سختی است؛ درنتیجه گوشی‌های پایین‌رده امروزه در بازار ایران اهمیتی دوچندان پیدا کرده‌اند.

شرکت‌های سازنده‌ی گوشی متعددی در بازار ایران حضور رسمی یا غیررسمی دارند؛ اما در این میان حضور سه برند سامسونگ و شیائومی و هواوی و حتی نوکیا پررنگ‌تر از دیگر برندها است. از بین این شرکت‌ها، گوشی‌های سامسونگ و شیائومی با استقبال بیشتری مواجه شده‌اند. نبود خدمات موبایل گوگل (GMS) در گوشی‌های هواوی باعث شده است بسیاری از خریداران تمایل کمتری به خرید این گوشی‌ها داشته باشند.

در سال‌های اخیر، برندهایی مثل ال‌جی و سونی کم‌رنگ‌تر در بازار ایران حضور داشته‌اند و همین موضوع فرصت کافی در اختیار شیائومی قرار داده است تا با عرضه‌ی دستگا‌ه‌های باکیفیت، سهم بازار را از آنِ خود کند.

طبق آماری که انجمن واردکنندگان موبایل منتشر کرده، است گوشی‌های سری ای سامسونگ از جمله گلکسی ای ۱۱، گلکسی ای ۱۰ اس، گلکسی ای ۲۱ اس، گلکسی ای ۵۱، گلکسی ای ۳۱، گلکسی ای ۰۱، گلکسی ای ۱۲، گلکسی ای ۲۰ اس و حتی گلکسی ای ۷۱ جزو محصولاتی بودند که  مقدار زیادی از واردات در طول ۱۲ ماه گذشته را به خود اختصاص دادند و نرخ فعال شدن آن‌ها هم قابل‌ توجه بوده است.

میزان واردات گوشی های سامسونگ

در این اطلاعات مشخص شد که پس از سامسونگ گوشی‌های شیائومی درصد قابل ملاحظه‌ای از واردات گوشی هوشمند به ایران را به خود اختصاص داند. گوشی‌هایی مانند ردمی نوت ۸، ردمی نوت ۹ اس، رد می نوت ۸ پرو، ردمی نوت ۹ پرو، ردمی نوت ۹، ردمی ۹، پوکو ایکس ۳، پوکو ام ۳،  ردمی ۸،  ردمی ۹ سی، ردمی ۹ ای، ردمی ۸ ای، ردمی نوت ۸ تی و ردمی ۹ تی از جمله‌ی این محصولات شیائومی بودند.

درادامه می‌توانید فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران ۱۲ ماه گذشته را مشاهده کنید:

پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار ایران در ۱۲ ماه گذشته
رتبهنام گوشینقد و بررسیقیمت
۱ گلکسی A11بررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده 
۲ گلکسی A10S-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۳ نوکیا 105-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۴گلکسی ای 21 اسبررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۵ ردمی نوت ۸بررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۶ گلکسی ای ۵۱بررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۷گلکسی ای ۳۱بررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۸گلکسی A01-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۹ردمی نوت ۹ اسبررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۰ردمی نوت ۸ پروبررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
‍‍۱۱گلکسی A12بررسی زومیتدیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۲گلکسی A20S-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۳ردمی نوت ۹ پروبررسی زومیت دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۴نوکیا ۱۰۶ دی اس-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۵ردمی نوت ۹بررسی زومیت دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۶گلکسی A01 کور-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۷ردمی ۹-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۸گلکسی A71بررسی زومیت دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۱۹پوکو ایکس ۳بررسی زومیت دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده
۲۰گلکسی A30s-دیجی‌کالاارزان‌ترین فروشنده


گلکسی A21s سامسونگ - طراحی پشت گوشی

گلکسی A21 اس سامسونگ

خانواده‌ی گلکسی A سامسونگ

سامسونگ از طریق واحد موبایل خود تمامی بخش‌های بازار را هدف قرار داده است؛ از گوشی‌های پایین‌رده با سخت‌افزار ضعیف و قیمت دلاریِ ارزان گرفته تا برترین پرچم‌داران بازار با قیمت بسیار زیاد. گوشی‌های میان‌رده در تمامی نقاط دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و این موضوع برای سری گلکسی A سامسونگ هم صدق می‌کند.

سامسونگ با سری گلکسی A سراغ بخشی از بازار رفته است که در آن، مردم خواستار دستگاهی مدرن با قیمت مناسب هستند. این گوشی‌ها در بازار ایران هم با استقبال خوبی مواجه شدند. در ادامه سه گوشی سری گلکسی ای که در طول ۱۲ ماه گذشته بیشتر از سایر گوشی‌های این سری وارد ایران شدند را با هم مقایسه کردیم.

خانواده‌ی ردمی نوت شیائومی

هم‌زمان شدن ظهور گوشی‌های میان‌رده‌ی متنوع و خوش‌قیمت شیائومی با کاهش قدرت خرید مردم ایران، باعث شده است گوشی‌های این برند چینی در کنار سامسونگ بازار ایران را تقریبا در قبضه‌ی خود بگیرند. اعضای سری ردمی نوت، محبوب‌ترین گوشی‌های شیائومی در ایران هستند و هر سه گوشی پرفروش شیائومی در بازار ایران به این خانواده تعلق دارند.

ردمی نوت ۸ شیائومی قدیمی‌تر از ردمی نوت ۹ و ردمی نوت ۹ اس اما همچنان پرطرفدار است و به همین دلیل در بین گوشی‌های شیائومی بیشترین واردات را در طول ۱۲ ماه گذشته داشته است. در ادامه سه گوشی دیگر شیائومی را که بیشتر از سایر محصولات این شرکت در طول ۱۲ ماه گذشته وارد ایران شدند با هم مقایسه کردیم.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی پرفروش‌ترین گوشی‌های ۱۲ اخیر در ایران چیست؟

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده