گوشی شیائومی ۱۴ اولترا با اینترنت 5.5G به سرعت ۵ گیگابیت‌برثانیه رسید

یک‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
مدل سفید شیائومی ۱۴ اولترا / Xiaomi 14 Ultra نمای پشت
گوشی شیائومی هنگام اتصال به شبکه‌ی 5.5G توانست سرعت پنج گیگابیت‌برثانیه از خود به‌نمایش بگذارد.
تبلیغات

شرکت‌های مخابراتی چینی گام‌های بزرگی درزمینه‌ی گسترش شبکه‌ی 6G برداشته‌اند. شبکه‌ی 5.5G (با نام تجاری 5G-A) جدیدترین، پایدارترین و پرسرعت‌ترین سرویسی است که در این حوزه ارائه می‌شود.

گوشی شیائومی مدل شیائومی ۱۴ اولترا از معدود دستگاه‌هایی است که به‌صورت تجاری در چین از اینترنت 5G-A بهره می‌برد.

شیائومی ۱۴ اولترا بهترین گوشی شیائومی است و با بهترین گوشی سامسونگ و بهترین گوشی آیفون رقابت می‌کند. این محصول پرچمدار به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ مجهز است که یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های موجود در بازار به‌شمار می‌رود.

تست سرعت ۵ گیگابیت‌برثانیه شیائومی ۱۴ اولترا با اینترنت 5.5G اوپراتور چینی

کوالکام پستی در شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو منتشر کرد تا پشتیبانی پردازنده‌های خود از فناوری اینترنت 5G-A را تأیید کند. این شرکت آمریکایی وجود قابلیت‌های 3CC و 1024QAM در پردازنده‌ی پرچمدار اسنپدراگون ۸ نسل ۳ را که برای شبکه‌ی 5G-A مورد نیاز است، تأیید کرد.

طبق آزمایش‌هایی که اپراتور چاینا موبایل انجام داده است، سرعت دانلود گوشی شیائومی ۱۴ اولترا با 5G-A به عدد قابل‌ توجه ۵٬۱۳۲ مگابیت‌برثانیه رسیده است. فناوری 5G-A نسبت‌به فناوری 5G دارای سرعت و پایداری بیشتر، تأخیر اتصال کم و مصرف بهینه‌تر انرژی است.

چاینا موبایل به‌صورت انحصاری فناوری اینترنت موبایل 5G-A را در چین ارائه می‌دهد. گوشی ویوو مدل ویوو X100 Pro و گوشی اوپو مدل اوپو فایند X7 هم با پشتیبانی از شبکه‌ی 5G-A عرضه می‌شوند.

دسترسی به اینترنت 5.5G تنها در برخی از شهرهای چین و با مدل‌های محدودی از گوشی‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات