پی پال با معرفی استیبل کوین PYUSD رسماً وارد صنعت رمزارز شد

سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
استیبل کوین پی پال PayPal USD
کاربران می‌توانند از PayPal USD برای پرداخت هزینه‌ها، خرید کالا و خدمات یا انتقال وجه به دیگران استفاده کنند.
تبلیغات

پی‌ پال چند سال قبل پشتیبانی از رمزارزها را برای همه‌ی حساب‌های ایالات‌ متحده آغاز کرد. این شرکت اکنون استیبل کوین خود را معرفی کرد که هر واحد آن ارزشی معادل یک دلار آمریکا دارد. غول صنعت پرداخت آنلاین می‌گوید PayPal USD به‌طور ۱۰۰ درصد با سپرده‌های دلاری ایالات‌ متحده، اوراق کوتاه‌مدت خزانه‌ی این کشور و معادل‌های نقدی مشابه پشتیبانی می‌شود.

پی‌ پال اولین‌ بار در ژانویه‌ی سال ۲۰۲۲ تأیید کرد در حال اجرای آزمایش‌هایی برای راه‌اندازی استیبل کوین است و برخی توسعه‌دهندگان نیز کدهایی در برنامه‌های رسمی این شرکت کشف کردند که مهر تأیید دیگری بر معرفی رمزارز مذکور بود. در آن زمان گفته شد پی‌‌ پال با همکاری سازمان‌های تنظیم‌کننده‌، استیبل‌ کوین خود را راه‌اندازی خواهد کرد.

پی‌ پال با انتشار اطلاعیه‌ای توضیح داد استیبل کوین این شرکت درواقع توکنی است که تحت بلاک چین اتریوم و از طرف شرکت Paxos صادر شده که تحت نظارت وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک قرار دارد. این شرکت همچنین مجوز BitLicense یا مجوز تجاری فعالیت‌های رمزارزی را در ژوئن ۲۰۲۲ از NYDFS دریافت کرد.

کاربران می‌توانند هر واحد استیبل کوین PYUSD را به‌ قیمت یک دلار آمریکا خرید و فروش کنند. علاوه‌براین می‌توان از استیبل کوین مذکور برای پرداخت هزینه‌ها، خرید کالا و خدمات یا انتقال وجه به سایر کاربران استفاده کرد. از طرف دیگر امکان انتقال PayPal USD به کیف‌ پول‌ سازگار و همچنین تبدیل سایر رمزارزها به این استیبل کوین وجود دارد.

براساس گزارش رویترز، مقامات ایالات‌ متحده قبلاً جلوی تلاش‌های شرکت‌های بزرگ برای معرفی استیبل کوین‌ می‌گرفتند. به‌عنوان مثال، متا دو سال قبل سعی داشت استیبل کوینی به‌نام Diem معرفی کند اما پروژه‌ی مذکور به‌دلیل نگرانی‌های سازمان‌های تنظیم‌کننده و احتمال استفاده از آن برای پولشویی و اهداف مخرب دیگر، پس‌ از تأخیرهای مکرر، به‌طور کامل لغو شد.

ایان کاتز، مدیرعامل Capital Alpha Partners در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد PayPal USD می‌تواند به‌زودی توجه فدرال رزرو و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده را به‌ خود جلب کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات