چرا باید همین امروز نام خود را در گوگل جستجو کنید

چرا باید همین امروز نام خود را در گوگل جستجو کنید

نتایجی که از جستجوی نام شما در گوگل به دست می‌آید، می‌تواند همه‌ی زندگی شغلی و حرفه‌ای‌تان را تحت تأثیر قرار دهد.

گوگل ابزاری فوق‌العاده برای پرسش‌های روزانه‌ی مردم است؛ ولی به همان سرعت می‌تواند شما را به‌عنوان یک کارآفرین نابود کند. زمانی که یک نفر می‌خواهد روی شرکت شما سرمایه‌گذاری کند یا با شما همکاری داشته باشد، نام شما را در گوگل جستجو می‌کند و اگر در اولین صفحه‌ی نتایج به مورد ناخوشایندی برخورد کند، بلافاصله عقب می‌نشیند.

فکر می‌کنید مردم اسم شما را درگوگل جستجو نمی‌کنند؟ نظرسنجی اخیر مؤسسه‌ی Job-Hunt.org نشان می‌دهد ۴۰.۶ درصد از کارفرمایان، وقتی می‌خواهند فردی را استخدام کنند، به نتایج اولین صفحه‌ی گوگل خوب دقت می‌کنند. شکی نداشته باشید که سرمایه‌گذاران هم برای پی بردن به صلاحیت شما، همین کار را می‌کنند.

سوزان پی جویس، کارشناس کاریابی آنلاین و مدیر مؤسسه‌ی Job-Hunt.org در مصاحبه‌ای شرح داد که نتایج تحقیقاتش، برای کارآفرینانی که می‌خواهند شهرت و اعتبار خوبی داشته باشند، چه مفهومی خواهد داشت. جویس گفت:

اغلب مردم فکر می‌کنند وقتی گوگل نکته یا موردی در مورد آن‌ها منتشر کرد، دیگر کاری از دستشان ساخته نیست. اما واقعیت این است که شما با اقدامات متعددی می‌توانید مطمئن شوید که مردم بهترین تصویر آنلاین را از شما می‌بینند.

اگر می‌خواهید مانع از این شوید که گوگل، چهره‌ی کارآفرینی شما را تخریب کند، به این نکات توجه کنید:

گوگل چگونه کار می‌کند؟

برای بسیاری از مردم، گوگل یک سایت جادویی است که به تمام سؤالات آن‌ها پاسخ می‌دهد. ولی کسی به چگونگی کارکرد آن فکر نمی‌کند. باوجوداینکه گوگل همه‌ی رازهای خود را فاش نکرده است؛ ولی ما تا حدود کمی می‌دانیم که این سایت چطور نتایج جستجوها را نمایش می‌دهد.

برای شروع، گوگل با استفاده از ربات‌ها، اینترنت را جستجو می‌کند تا مشخص کند هر صفحه‌ی وب، چه موضوعیتی دارد. برای مثال اگر کسی عبارت «کفش اسپرت» را سرچ کند، گوگل تمام سایت‌هایی را که مکرراً به این عبارت اشاره دارند و کلمات مرتبط با آن‌ها به‌ کار برده‌اند، نشان می‌دهد.

علاوه بر این، قدرت وب‌سایت‌ها هم اهمیت دارد؛ یعنی وب سایت‌هایی که اطلاعات معتبر و صحیح‌تری منتشر می‌کنند، قدرت بیشتری دارند. به همین دلیل اغلب اوقات وب‌سایت‌های مشهور در صدر نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند.

وقتی یک نفر اسم شما را در گوگل جستجو می‌کند، صفحات شبکه‌های اجتماعی شما، وبلاگ‌های حرفه‌ای و اگر خوش‌شانس باشید، در درجه‌ی بعد وب‌سایت شرکت شما نشان داده می‌شوند.

Why You Need to Google Yourself Right Now

این پروسه برای کارآفرینان چه معنایی دارد؟

اگر در حساب فیس‌بوک خود پست‌های نامناسبی ارسال کرده باشید، مطالب جنجال‌برانگیز و سیاسی توئیت کرده باشید یا حساب لینکدین شما فاقد مخاطبان مرتبط با حوزه‌ی کاری شما باشد، باید نگران باشید؛ چرا که این نتایج در جستجوی گوگل بالاتر از بقیه‌ی اطلاعات قرار می‌گیرند. جویس می‌گوید:

اگر عقاید سیاسی پرشوری دارید، بهتر است نظرتان را در یک پروفایل شخصی که با نام مستعار و ایمیل غیر کاری شما فعال است، اظهار کنید. وقتی به‌عنوان یک رهبر یا مدیر کسب‌وکار مشغولید، محتوای بحث‌برانگیز آنلاین، مردم را می‌ترساند یا از شما دور می‌کند.

نکته‌ی مهم دیگر، متداول بودن نام شما است. مثلاً اگر اسم شما جان اسمیت است، احتمالاً با صدها جان اسمیت دیگر در فیس‌بوک مواجه خواهید شد. نباید اجازه دهید تشابهات اسمی شهرت و اعتبار شما را خدشه‌دار کند. بهتر است نام شرکت خود را در کنار اسم و فامیلتان ذکر کنید و همیشه بیوگرافی مختصری از خودتان و شرحی از فعالیت شرکت را در پروفایلتان ذکر کنید.

به یاد داشته باشید که نام شما در ایمیل‌ها و حساب شبکه‌های اجتماعی و پروفایل شرکت، یکی باشد. مثلاً اگر ایمیلتان به اسم دانیل باشد و در لینکدین نام خود را دنی ثبت کرده باشید، باعث سردرگمی مردم می‌شوید.

به‌علاوه، به لطف جستجوی تصویری گوگل، کارمندان بالقوه، سرمایه‌گذاران و مشتریان هر عکسی را که از خودتان به پروفایل‌ها ضمیمه کرده باشید، می‌بینند. معمولاً تصویر نمایه‌ی حساب گوگل شما اولین چیزی است که نمایش داده می‌شود، پس در انتخاب آن کاملاً حرفه‌ای عمل کنید.

جویس بر اهمیت پروفایل کامل و متمرکز لینکدین هم تأکید دارد. برای آنکه به‌عنوان یک رهبر کسب‌وکار مورد توجه قرار بگیرید، حداقل به ۵۰۰ رابطه در لینکدین نیاز دارید. شبکه‌ی مخاطبان لینکدین به مردم نشان می‌دهد شما در صنعت خود مورد توجه هستید و ارتباطات ارزشمندی دارید که به موفقیت شرکت شما کمک می‌کند.

Why You Need to Google Yourself Right Now

چگونه اطلاعات مناسب را در گوگل منتشر کنید

برای اینکه به‌عنوان یک کارآفرین تصویر بهتری از خودتان به مردم نشان بدهید، باید سطح حضور خود را در اینترنت بالا ببرید. هرچه محتوا و سایت‌های حرفه‌ای بیشتری نام شما را ذکر کنند، به نفع شما است.

یکی از راه‌های تقویت شهرت شما، پیوستن به انجمن‌های تخصصی آنلاینی است که فهرست عوامل خود را در دسترس عموم قرار می‌دهند. عضویت شما در این انجمن‌ها و گروه‌ها در صفحه‌ی اول گوگل نشان داده می‌شود.

جویس پیشنهاد می‌کند وبلاگ شخصی و حرفه‌ای خودتان را داشته باشید و دانش تخصصی‌تان را در حوزه‌ی صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، به اشتراک بگذارید. وب‌سایت‌هایی مثل مدیوم و لینکدین، برای کسب اعتبار به‌عنوان یک مدیر اندیشمند، گزینه‌های مناسبی هستند. راه دیگری که پیش رو دارید انتشار مطالب تخصصی در وب‌سایت شرکتتان است. این کار به مردم هم کمک می‌کند در مورد شرکت شما آگاهی بیشتری به دست آورند.

درنهایت، بهترین ابزاری که به کارآفرینان جوان کمک می‌کند، خود گوگل است. شما با جستجو کردن نامتان احتمالاً همان نتایجی را می‌بینید که دیگران می‌بینند. به‌این‌ترتیب می‌توانید اطمینان پیدا کنید که اعتبار آنلاین خوبی دارید و مشکل خاصی وجود ندارد.

منبع inc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده