category-cover

بیوگرافی افراد موثر در دنیای تکنولوژی و علم

بیوگرافی افراد تاثیرگذار در دنیای علم و دانش

1 دنبال کننده

آخرین مطالب

بیوگرافی استیو جابزاستیو جابز یکی از بنیان‌گذاران اپل است. اپل با رهبری او به پیشگام اختراع و تولید محصولات انقلابی تبدیل شد که پرچم‌دار آن‌ها، آیفون است.
45
یک ماه پیش
جو کیانی؛ از زندگی سخت در ایران تا احداث شرکت چند میلیارد دلاری و خط‌و‌نشان‌کشیدن برای اپلجو کیانی که در ۹ سالگی با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد، اکنون شرکتی چند میلیارد دلاری در حوزه‌ی تجهیزات پزشکی دارد، شرکتی که در پی به‌چالش‌کشیدن ...
0
12 مهر 01
لیسا سو چگونه AMD را از ورطه‌ ورشکستگی نجات داد؟ [به همراه ویدیو]سال ۲۰۱۴، شرکت AMD در آستانه‌ی ورشکستگی کامل قرار داشت اما حالا ارزش بازار آن به بیش از ۱۷۱ میلیارد دلار رسیده است. دلیل این موفقیت معجزه‌آسا نیز کسی ...
0
23 خرداد 01
بیوگرافی هنریتا لیویت؛ ستاره‌شناس گمنامی که اندازه‌گیری جهان هستی را ممکن کردزمانی فکر می‌کردیم کل جهان هستی فقط کهکشان راه شیری است؛ تا اینکه ستاره‌شناسی به نام هنریتا لیویت با یک قانون ساده و بدون نیاز به تلسکوپ نگاه ما را ...
0
5 اسفند 00
بیوگرافی هلن کلر؛ زنی که وجود «چشم ذهن» را اثبات کردهمه ما با شنیدن نام هلن کلر یاد آن دختربچه نابینا و ناشنوایی می‌افتیم که دنیای تاریک و خاموش اطراف او کابوس‌وار به نظر می‌رسید؛ اما او با تمام ...
0
17 مرداد 00
بیوگرافی پاول دورف ؛ کارآفرین سرکش، ناجی حریم شخصی یا گرداننده امپراتوری تاریک؟عده‌ای پاول دورف را ناجی حریم شخصی می‌نامند و عده‌ای دیگر، گرداننده امپراتوری تاریک و خطرناک تلگرام؛ اما شخصیت پشت یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های ...
47
9 مرداد 00
ساتوشی ناکاموتو، شخصیت افسانه‌ای ارز‌های دیجیتال، چه کسی است؟چرا مخترع بیت کوین، مهم‌ترین ارز دیجیتال جهان، نمی‌خواهد هویتش فاش شود؟
0
3 مرداد 00
بیوگرافی نیکولا تسلا، نابغه فراموش شده دنیای الکتریسیتهنیکولا تسلا، دانشمند بزرگ صربستانی، یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های قرن بیستم است که نقش مهم او در تاریخ الکتریسیته برای بسیاری از افراد ناشناخته است.
0
20 تیر 00
بیوگرافی ریچارد مونتانز؛ از نظافتچی تا مدیر ارشدریچارد مونتانز نظافتچی شرکت فریتولِی (Frito-Lay) بود و حالا یکی از مدیران ارشد شرکت پپسی‌کو آمریکا، مالک فریتولِی است. جرقه‌ی موفقیتش با ایده‌ای ناب ...
0
14 دی 99
بیوگرافی اندی رابین، خالق اندرویداندی رابین مهندس بااستعداد و برنامه‌نویس خوش ذوقی است که با خلق سیستم‌عامل اندروید، انقلابی عظیم را در صنعت گوشی‌های هوشمند ایجاد کرد.
0
19 خرداد 99
بیوگرافی جیمز دایسون، از طراحی جاروبرقی تا شرکت میلیارددلاریجیمز دایسون یکی از مشهورترین طراحان محصول در دنیای امروز است که با طراحی‌های نوآورانه‌ی خود، ثروتی میلیارد دلاری کسب کرد.
0
12 خرداد 99
سارا ژوزفین بیکر؛ زن متحول‌کننده نظام بهداشت عمومی آمریکادر آستانه‌‌ی قرن بیستم، جهان با مقاومت عجیب افکار عمومی دربرابر نظریه‌‌ی میکروب‌‌ها و دانش پیشگیری دست‌‌وپنجه نرم می‌‌کرد؛ اما تلاش‌‌های زنی توانست ...
0
11 خرداد 99
بیوگرافی شرمن فیرچایلد، کارآفرین پیش‌گام صنعت هوانوردی و نیمه‌هادیشرمن فیرچالید از کارآفرین‌‌های پرکار قرن بیستم بود که پس از راه‌اندازی شرکت‌هایی در صنعت هوانوردی، نقشی حیاتی در شکل‌گیری سیلیکون‌ولی ایفا کرد.
0
5 خرداد 99
بیوگرافی کارلوس اسلیم، ثروتمندترین تاجر و سرمایه‌گذار آمریکای لاتینکارلوس اسلیم ثروتمندترین فرد در آمریکای لاتین است که در شرکت‌های متعددی در حوزه‌های گوناگون، نقش سرمایه‌گذار و سهام‌دار دارد.
0
29 اردیبهشت 99
بیوگرافی پیتر ثیل، هم‌بنیان‌گذار پی پال و از سرمایه‌گذاران اثرگذار سیلیکون‌ولیپیتر ثیل از سرمایه‌گذاران سیلیکون‌ولی است که پس از راه‌اندازی موفق پی‌پال، در بسیاری از استارتاپ‌های مهم همچون فیسبوک نقشی حیاتی داشت.
0
22 اردیبهشت 99
بیوگرافی شان پارکر، کارآفرین خبرساز حباب دات‌کام و اولین مدیرکل فیسبوکشان پارکر کارآفرین مشهور دوران دات‌کام بود که نپستر را راه‌اندازی کرد و بعدا به‌عنوان اولین مدیرکل فیسبوک مشغول به کار شد.
0
15 اردیبهشت 99
بیوگرافی جون آلمیدا، ویروس‌شناس اسکاتلندی کاشف اولین ویروس کروناجون آلمیدا ویروس‌شناس اسکاتلندی بود که روش پیشرفته‌ای برای آزمایش و کشف ساختار ویروس‌‌ها ابداع کرد؛ روشی که به کشف اولین ویروس کرونا انجامید.
0
8 اردیبهشت 99
بیوگرافی والنتینا ترشکوا، اولین زن فضانورد تاریخوالنتینتا ترشکوا از فضانوردان تاریخ‌ساز روسی است که به‌عنوان اولین زن به فضا سفر کرد و اکنون در مجلس دومای این کشور، فعالیت می‌کند.
0
1 اردیبهشت 99
بیوگرافی ارنست ماخ، فیزیکدان و فیلسوف و روان‌شناس نامدار اتریشیارنست ماخ دانشمند مشهور اتریشی بود که علاوه بر حوزه‌‌ی اصلی فعالیت خود یعنی فیزیک، فعالیت‌هایی جدی در حوزه‌های روان‌شناسی و فلسفه هم داشت.
0
25 فروردین 99
بیوگرافی رید هافمن؛ هم‌بنیان‌گذار لینکدین و مشهور به استاد بزرگ سیلیکون‌ولیرید هافمن یکی از کارآفرینان تأثیرگذار معاصر به‌شمار می‌رود که شهرتش را با راه‌اندازی لینکدین به‌دست آورده و اکنون از سرمایه‌گذاران بزرگ سیلیکون‌ولی ...
0
18 فروردین 99
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود