مایکروسافت تمامی فروشگاه‌های خود را تا اطلاع بعدی تعطیل می‌کند

مایکروسافت تمامی فروشگاه‌های خود را تا اطلاع بعدی تعطیل می‌کند

شیوع ویروس کرونا مایکروسافت را وادار کرده است تمامی فروشگاه‌هایش در سرتاسر جهان را موقتا تعطیل کند.

تاکنون شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری برای کمک به محدودکردن شیوع ویروس کرونا به اقدامات ویژه‌ای دست زده‌اند. دو روز پیش، اپل از تعطیلی تمام فروشگاه‌هایش در خارج از چین تا هشتم فروردین خبر داده بود و اکنون، مایکروسافت نیز تصمیم مشابهی گرفته است. این غول دنیای نرم‌افزار امروز اعلام کرد تمامی فروشگاه‌های فیزیکی خود در سرتاسر جهان را به‌دلیل تهدیدهای سلامتی موجود براثر همه‌گیری ویروس کرونا تعطیل می‌کند. تعطیلی فروشگاه‌ها فورا اجرایی خواهد شد و تا اطلاع بعدی ادامه خواهد یافت.

در ایمیل مایکروسافت، خطاب به مشتریان چنین آمده است:

تصمیم گرفته‌ایم تمامی فروشگاه‌های فیزیکی مایکروسافت استور را با هدف حفظ ایمنی مشتریان و کارکنان تعطیل کنیم. در این دوره‌ی بی‌سابقه، بهترین راه برای خدمت به شما مشتریان، تلاش برای به‌حداقل‌رساندن خطر گسترش ویروس است.

ردموندی‌ها متعهد شده‌اند در زمان تعطیلی فروشگاه‌ها، دستمزد کارکنان را همچون گذشته پرداخت کنند. همچنین، آنان مرکز پشتیبانی برای مشتریانی راه‌اندازی کرده‌اند که از این تصمیم تأثیر پذیرفته‌اند.

در چند ماه اخیر، شیوع جهانی ویروس کرونا تمامی صنایع را تحت‌تأثیر قرار داده و باعث لغو برگزاری بسیاری از رویدادها شده است. ازجمله‌ی این رویدادها کنفرانس سالانه‌ی بیلد مایکروسافت است که طبق بیانیه‌ی هفته‌ی گذشته‌ی مایکروسافت، به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد. همچنین، رویداد MVP Summit مایکروسافت به‌دلیل نگرانی‌های مشابه به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

بینگ، موتور جست‌وجوی مایکروسافت، به‌تازگی صفحه‌ای برای اطلاع‌رسانی آمار شیوع کرونا ایجاد کرده است. طبق آخرین آمار این صفحه، موارد شناسایی‌شده‌ی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در جهان از ۱۸۲ هزار نفر فراتر رفته است و متأسفانه از این تعداد حدود هفت‌هزار تن جان‌ باخته‌اند. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده