گوگل و مایکروسافت دو کنفرانس مهم را به‌دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو کردند

گوگل و مایکروسافت دو کنفرانس مهم را به‌دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو کردند

گوگل و مایکروسافت با نزدیک‌شدن به کنفرانس‌های سالانه‌ی خود، آن‌ها را به‌‌دلیل نگرانی از کرونا لغو کردند. این اقدام احتمال اتخاذ تصمیم‌های مشابه را افزایش می‌دهد.

گوگل و مایکروسافت در بیانیه‌هایی جداگانه اعلام کردند کنفرانس‌های مهم خود را به‌‌دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو می‌کنند. طبق بیانیه‌های منتشرشده، کنفرانس گوگل به‌نام کلاد نکست (Cloud Next) در سان‌‌فرانسیسکو و رویداد MVP مایکروسافت در سیاتل لغو شدند. گوگل در بیانیه‌ی خود اعلام کرد کنفرانس کلاد نکست خود را به رویدادی کاملا دیجیتال تبدیل خواهد کرد. این کنفرانس از لحاظ تعداد شرکت‌کنندگان بزر‌‌گ‌ترین رویداد گوگل محسوب و با تمرکز بر کاربردهای تجاری G Suite و ابزارهای رایانش ابری دیگر برگزار می‌شود. مایکروسافت نیز تصمیم گرفته است MVP را در آینده به‌صورت کاملا دیجیتال برگزار کند.

گوگل در بیانیه‌ای رسمی با اعلام خبر لغو رویداد کلاد نکست نوشت:

رویداد [کلاد نکست] را به Google Cloud Next ’20: Digital Connect تغییر می‌دهیم که به‌صورت رخداد چندروزه‌ی رایگان و بین‌المللی و متمرکز بر قابلیت‌های دیجیتال برگزار می‌شود. همه‌ی تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا شرکت‌کنندگان با بهره‌مندی از سخنرانی‌های آنلاین، جلسه‌های ارتباط مستقیم، یادگیری تعاملی و جلسه‌های پرسش و پاسخ، علاوه‌بر دسترسی به محتوای کنفرانس، با یکدیگر و تیم‌های گوگل نیز به‌راحتی ارتباط برقرار کنند.

قرار بود کلاد نکست امسال ششم تا هشتم آوریل در ساختمان مرکزی موسکونه در سان‌‌فرانسیسکو برگزار شود. اهالی مانتین‌ویو تصمیم گرفته‌اند هزینه‌ی بلیت و هتل شرکت‌کنندگان را به آن‌ها بازگردانند. به‌گفته‌ی این غول دنیای فناوری، همه‌ی شرکت‌کنندگان به رویداد دیجیتالی کلاد نکست دسترسی خواهند داشت. رویداد MVP Summit مایکروسافت نیز که از رویدادهای شبکه‌‌سازی ردموندی‌ها محسوب می‌شود، از این به‌بعد به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. مایکروسافت قرار بود کنفرانس Most Valuable Professional را از شانزدهم تا بیستم مارس برگزار کند.

اخبار جدید درباره‌ی لغو رویدادهای مهم گوگل و کنفرانس مایکروسافت حاکی از سیگنال مناسبی درباره‌ی کنفرانس‌‌های سالانه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان دو شرکت نخواهد بود. فراموش نکنید هر دو شرکت در رویدادهای اختصاصی توسعه‌دهنده، محصولات جدید خود را نیز معرفی می‌کردند. هر دو رویداد Google I/O و Microsoft Build برای برگزاری در ماه مه برنامه‌ریزی شده‌اند. دیگر غول دنیای فناوری، یعنی فیسبوک، کنفرانس بزرگ F8 خود را لغو کرده است که تنها یک هفته پیش از I/O برگزار می‌شود.

Google I / O

گوگل و مایکروسافت اظهارنظری درباره‌ی لغو احتمالی رویدادهای مهم پیش‌ رو نکرده‌اند و تغییر رویدادهای بزرگ کلاد نکست و MVP به نسخه‌های مجازی و دیجیتال، شاید نشان‌دهنده‌ی تصمیمی مشابه برای رویدادها‌ی توسعه‌دهنده‌ی هر دو شرکت باشد.

با ورود ویروس کرونا به آمریکا، شرکت‌های فناوری اقدام‌های پیشگیرانه‌ی خود را افزایش داده‌اند

کنفرانس‌های گوگل و مایکروسافت جدیدترین رویدادهای فناوری هستند که به‌‌دلیل نگرانی از شیوع بیشتر ویروس کرونا موسوم به COVID-19 لغو شدند. ویروس جدید چند ماه پیش از چین شیوع یافت و از آن زمان، به کشورهای متعدد جهان نفوذ کرده است. ناگفته نماند هفته‌ی گذشته، کنفرانس بزرگ Game Developers Conference از تعویق رویداد امسال خبر داد که قرار بود در روزهای پایانی ماه جاری برگزار شود؛ البته برگزارکنندگان تابستان امسال را به‌عنوان زمان احتمالی برگزاری رویداد اعلام کرده‌اند. از دیگر رویدادهای لغو‌شده‌ی مهم نیز می‌توان به MWC بارسلونا، مهم‌ترین رویداد صنعت موبایل جهان، اشاره کرد.

شرکت‌های متعدد در صنعت فناوری و صنایع دیگر سفر کارمندان خود را برای پیشگیری هرچه‌بیشتر از شیوع ویروس کرونا محدود و سیاست‌های کار از خانه و دورکاری را در سطوح گسترده اجرایی کرده‌اند. از سیاست‌های جدید می‌توان به ممنوعیت بازدید از دفاتر فیسبوک در سرتاسر جهان اشاره کرد که سبب شده این شرکت مصاحبه‌های استخدامی را به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار کند.

تاکنون نزدیک به سه‌هزار نفر در سرتاسر جهان براثر بیماری COVID-19 فوت کرده‌اند. با ورود ویروس مرگ‌بار کرونا به آمریکا، شرکت‌های فناوری مستقر در این کشور سیاست‌های پیشگیرانه‌ی خود را افزایش داده‌اند.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده