هواوی ورایزن را به نقض قوانین پتنت متهم کرد

هواوی ورایزن را به نقض قوانین پتنت متهم کرد

هواوی در دادگاه‌های آمریکا از شرکت ورایزن شکایت و آن‌ها را متهم به نقض دو حق پتنت اختصاصی خود کرد.

هواوی دو پرونده‌ی شکایت حقوقی علبه ورایزن به جریان انداخت. پرونده‌های حقوقی پس از عدم توافق دو شرکت برای همکاری و تبادل مجوز پتنت شروع شدند. غول چینی صنعت مخابرات ادعا می‌کند که سال گذشته، هشدار نقض پتنت‌ها را به هم‌تای آمریکایی خود اعلام کرده است. درمیان پتنت‌های ادعایی، فناوری‌هایی مرتبط با اندازه‌گیری امنیت در سطح شبکه دیده می‌شود. به‌علاوه، پتنت‌هایی مرتبط با ارتباط از راه دور با کامپیوترهای شخصی، کنترل والدین و حتی طراحی اپلیکیشن مخاطبان برای گوشی هوشمند هم موضوع شکایت‌ها پتنتی هواوی هستند.

ریچ یانگ، سخنگوی ورایزن، اعتقاد دارد پرونده‌ی حقوقی هواوی تلاشی مضحک در حوزه‌ی روابط عمومی است و هیچ‌گونه سندی برای اثبات ادعاهای شرکت چینی وجود ندارد. او در ادامه از مقابله‌ی جدی شرکتش در برابر هواوی و تلاش برای دفاع از حقوق شرکت و حتی مردم آمریکا صحبت کرد.

محتوای شکایت هواوی علیه وراین مشخص نیست و ظاهرا اهمیت بالایی نیز ندارد. ازطرفی چنین اقدام‌هایی به‌عنوان جدیدترین تلاش‌های غول چینی برای مقابله با تحریم‌های واشنگتن تفسیر می‌شود. آن‌ها قبلا و در ماه دسامبر، شکایتی را علیه کمیسیون ارتباطات و اطلاعات فدرال آمریکا تنظیم کرده بودند. چینی‌ها ادعا می‌کردند تصمیم‌های کمیسیون مذکور و تنظیم‌گری جدید قانون توسط آن‌ها، کسب‌وکار و ارتباط شرکت را با مشتریان اصلی آمریکایی دچار مشکل می‌کند.

دستگیری مدیر مالی هواوی، منگ وانژو، که سال گذشته و در بریتیش کلمبیا کانادا رخ داد، صحنه‌ای دیگر از دعواهای حقوقی هواوی با آمریکایی‌ها بود. منگ، بزرگ‌ترین دختر بنیان‌گذار میلیاردر هواوی، رن ژنگفی، در معرض حکم استرداد مجرم از کانادا به آمریکا قرار دارد. هرچند او از زمان دستگیری، تمامی اتهام‌ها را تکذیب کرده است.

هواوی یکی از بزرگ‌ترین مالکان پتنت در جهان محسوب می‌شود. ۸۰ هزار پتنت در سرتاسر جهان و ۱۰ هزار پتنت نیز در ایالات متحده به‌نام این شرکت ثبت شده‌اند. آن‌ها همچنین یکی از توسعه‌دهنده‌های پیش‌گام فناوری نسل پنجم ارتباط‌های مخابراتی موسوم به 5G هستند. هواوی سال گذشته در کنار بزرگانی همچون IBM و اپل و آمازون در میان ۱۰ شرکت بزرگ با بیشترین تعداد پتنت ثبت‌شده در ایالات متحده قرار گرفت. غول چینی تابستان گذشته اعلام کرد که به‌دنبال بهره‌برداری از مجموعه‌ی عظیم پتنت‌های خود نیست. آن‌ها برای ارائه‌ی مجوز استفاده از فناوری‌های خود به شرکت‌های اروپایی و آمریکایی همچون کوالکام و ورایزن نیز اعلام آمادگی کردند.

ورایزن

پرونده‌ی ۱۷۳ صفحه‌ای هواوی در واکو تگزاس، به‌صورت اختصاصی به تاریخچه‌ی تحقیقاتی شرکت اشاره می‌کند. در بخش‌های مهمی از سند نیز محصولات ورایزن و مذاکرات دو شرکت بر سر ارائه‌ی مجوز بهره‌برداری از پتنت بررسی شده‌اند.  ورایزن و هواوی، پیش از رجوع به دادگاه، جلسه‌های مذاکره‌ی متعددی را در سطح نماینده‌ها در نیویورک برگزار کردند. هواوی در پرونده‌های جاری، ورایزن را به نقض حقوق هفت پتنت خود پیرامون زیرساخت‌های شبکه شامل روتر و محصولات Smart Family و اپلیکیشن‌های One Talk متهم می‌کند.

هواوی در بخشی از سند شکایت علیه ورایزن نوشت:

ازآنجاکه ورایزن هیچ‌یک از راهکارهای منعطف هواوی را در جریان مذاکره‌های یک سال گذشته نپذیرفت، هواوی اکنون تصمیم دارد تا از طریق مجاری قانونی، از حقوق پتنت خود دفاع کند.

پرونده‌ی دوم هواوی علیه ورایزن در مارشال تگزاس به جریان افتاد. چینی‌ها در آن پرونده ادعا می‌کنند که ورایزن پنج پتنت مرتبط با استاندارد صنعتی G.709 را در حوزه‌ی سیستم‌های شبکه‌ی انتقال اپتیکال با کاربرد انتقال داده‌های عظیم، نقض کرده است. چینی‌ها در ادامه ادعا می‌کنند که پیشنهادهایی معقول و منطقی برای ارائه‌ی مجوز استفاده از پتنت‌ها به ورایزن ارائه کرده‌اند. 

منبع bloomberg
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده