تعداد دستگاه‌های فعال اندرویدی به مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه رسید

تعداد دستگاه‌های فعال اندرویدی به مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه رسید

گوگل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O اعلام کرد تعداد دستگاه‌‌های فعال اندرویدی در هر ماه از مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه گذشت.

گوگل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O سال ۲۰۱۹ در مانتین ویو، به آمارهای مختلفی اشاره کرد. براساس اعلام گوگل، آمار تعداد دستگاه‌های فعال با سیستم‌عامل اندروید از مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه فعال گذشت. استفانی کاتبرستون، مدیر محصولات اندرویدی در این مورد گفت:

در جریان کنفرانس، گرد هم آمده‌ایم تا در مورد نسخه‌ی ۱۰ اندروید صحبت کنیم. اما باید نقطه‌ی عطف دیگری را جشن بگیریم. امروز با افتخار می‌گوییم که تعداد دستگاه‌های فعال اندرویدی به مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه رسید.

اندروید

در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O سال ۲۰۱۷ که در ماه می آن سال برگزار شد، گوگل اعلام کرده بود که تعداد دستگاه‌های فعال اندرویدی به مرز ۲ میلیارد دستگاه رسیده است. گوگل در عرض ۲۴ ماه توانست آمار دستگاه‌های فعال را درحدود ۵۰۰ میلیون دستگاه افزایش دهد. در سپتامبر ۲۰۱۵ تعداد کاربران فعال اندرویدی ۱.۴ میلیارد کاربر اعلام شده بود. البته این تعداد کاربر، ممکن بود از دستگاه‌های متعدد و حساب‌های متعدد استفاده کنند. اما بی‌شک تعداد کاربران کمتر از ۲.۵ میلیارد کاربر است که در طی این چد سال شاهد رشد چشمگیر تعداد دستگاه‌‌های فعال بوده‌ایم. 

در طی ۱۰ سال گذشته، تعداد دستگاه‌های فعال اندرویدی به مرز ۲.۵ میلیارد دستگاه رسیده است. قدردان همراهی شما هستیم.

۷ می ۲۰۱۹ برابر با ۱۷ اردیبهشت‌ماه

براساس برآورد مایکروسافت، بیش از ۱.۵ میلیارد رایانه در سراسر جهان با سیستم‌عامل ویندوز کار می‌کنند. این رقم در طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری نداشته است. آمار دستگاه‌های فعال اندروید از آمار ۲.۳۸ میلیارد کاربر فعال فیسبوک در ماه گذشته نیز بالاتر است. 

سیستم‌عامل اندروید اولین پلتفرم گوگل است که توانست به رقم ۲ میلیارد دستگاه فعال دست یابد. گوگل اعلام کرد که دارای هشت سرویس با بیش از یک میلیارد کاربر است که عبارت‌اند از: اندروید، کروم، گوگل پلی، جیمیل، گوگل درایو، گوگل مپ، جستجوی گوگل و یوتیوب اما تعداد دستگاه‌های فعال اندروید از سایر سرویس‌ها بالاتر است. 

منبع venturebeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده