با قابلیت Meet Now در اسکایپ آشنا شوید؛ برگزاری جلسات ویدئویی به‌سادگی هرچه تمام‌تر

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
از طریق سرویس جدید اسکایپ با نام Meet Now بدون نیاز به ثبت‌نام یا نصب اپلیکیشن، امکان برقراری تماس فراهم می‌شود. اسکایپ از این طریق قصد دارد فرآیند برقراری تماس را بسیار ساده‌تر کند.
تبلیغات

اپلیکیشن‌هایی نظیر اسکایپ و موارد مشابه، همواره در بین کاربران محبوبیت زیادی داشته‌اند و میلیون‌ها نفر به‌صورت روزانه از آن‌ها برای برقراری تماس با افرادی که می‌خواهند، استفاده می‌کنند. این روزها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، اهمیت بسترهایی نظیر اسکایپ دوچندان شده است، زیرا از طریق آن‌ها امکان برقراری ارتباط بین کارمندان مختلف سازمان‌ها به‌سادگی فراهم می‌شود. همچنین به‌دلیل توصیه‌ی مقامات حوزه‌ی بهداشت به ماندن افراد در خانه، می‌توان از طریق اسکایپ و اپلیکیشن‌های مشابه با دوستان و اقوام تماس برقرار کرد.

آمار نشان می‌دهد شمار کاربران اپلیکیشن زوم (Zoom) به‌شدت رشد داشته است؛ این میزان از رشد کاربران اپلیکیشن اسکایپ نیز بیشتر بوده و همین موضوع مایکروسافت را مجاب کرده است به راه‌اندازی سرویس‌هایی جدید برای جذب کاربران بیشتر روی بیاورد. بخش مهمی از تمایل کاربران به استفاده از زوم، به سادگی بسیار زیاد برقراری تماس از طریق این اپلیکیشن مربوط می‌شود. البته برخی کارشناسان معتقد هستند برقراری تماس از طریق زوم، بیش از حد ساده است و برخی نگرانی‌ها در حوزه‌های امنیت و حریم خصوصی به‌وجود می‌آورد.

امروز‌ه‌ها میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از طریق چت متنی یا تماس صوتی و ویدئویی با یک‌دیگر در ارتباط هستند. اسکایپ به‌منظور ساده‌سازی هرچه‌بیشتر فرآیند برقراری تماس، از راه‌اندازی سرویسی جدید با نام اسکایپ میت نو (Skype Meet Now) خبر داده است. Meet Now سرویسی رایگان با قابلیت‌های متعدد به‌شمار می‌آید که به کاربران امکان می‌دهد بدون ثبت‌نام در اسکایپ یا حتی دانلود آن، از طریق این اپلیکیشن با یک‌دیگر تماس بگیرند.

اسکایپ میت نو / Skype Meet Now

اسکایپ میت نو که روز گذشته به‌صورت رسمی معرفی شد، در حقیقت یک نسخه‌ی تحت وب از اسکایپ با قابلیت‌های بیشتر در راستای تسهیل امر برقراری تماس، به‌شمار می‌آید. Meet Now لینکی دائمی در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید آن را از طریق پیامک یا ایمیل برای کسانی که تمایل دارید بفرستید. در این سرویس هنگام برقراری تماس ویدئویی امکان تار کردن پس‌زمینه وجود دارد؛ همچنین Meet Now فضایی ابری برای ذخیره‌ی تماس‌ها و فایل‌ها در اختیار کاربر قرار می‌گیرد؛ مایکروسافت می‌گوید تماس‌های ذخیره‌شده در فضای ابری موردبحث، تا ۳۰ روز باقی می‌مانند. برای استفاده از سرویس جدید اسکایپ می‌توانید وارد وب‌سایت رسمی Skype Meet Now شوید و روی گزینه‌ی Create a free meeting link کلیک کنید. پس از کلیک روی این گزینه، لینکی تولید و به‌شما داده می‌شود که می‌توانید آن را با هر کس که می‌خواهید به‌اشتراک بگذارید. 

ناگفته نماند که سرویس Meet Now پیش‌تر در ماه دسامبر برای کاربران اینسایدر اسکایپ در دسترس قرار گرفته بود. حال پس از رفع مشکلات پیشین، مایکروسافت تصمیم گرفته است آن را به‌صورت عمومی برای همه در دسترس قرار دهد. ردموندی‌ها چند روز پیش هنگام معرفی سرویس مایکروسافت ۳۶۵ و قابلیت‌های جدید اپلیکیشن تیمز، به‌صورت خلاصه اشاره‌ای به سرویس Meet Now هم کردند؛ راه‌اندازی چنین سرویسی نشان می‌دهد مایکروسافت هنوز هم اهمیتی زیاد برای اسکایپ قائل است. اما به‌طور کلی بررسی‌ها نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد از این پس بیشتر تمرکز خود را معطوف مایکروسافت تیمز کند. تیمز ضمن ارائه‌ی امکان چت و برقراری تماس صوتی و ویدئویی، مزیت‌های متعددی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. طبق اعلام رسمی، مایکروسافت تیمز به‌زودی برای کاربران عادی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت

اسکایپ میت نو / Skype Meet Now

با وجود قابلیت‌های متنوع تیمز، هنوز هم افراد زیادی هستند که از اسکایپ استفاده می‌کنند. این موضوع تنها به کاربران عادی خلاصه نمی‌شود؛ امروزه بسیاری از تلویزیون‌های خبری دنیا نیز هنگام برقراری ارتباط با کارشناسان یا مردم، به استفاده از بستر اسکایپ روی می‌آورند. درضمن به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیار از دفاتر کاری شرکت‌ها، امروزه استفاده از اسکایپ و بسترهای مشابه نظیر زوم و اسلک و مایکروسافت تیمز، بسیار بیشتر شده است. مایکروسافت می‌گوید اسکایپ در ماه مارس ۴۰ میلیون کاربر فعال داشته است؛ این میزان در مقایسه با ماه فوریه، ۷۰ درصد رشد داشته که عددی درخورتوجه به‌شمار می‌آید.

استفاده از سرویس Meet Now ساده است؛ به‌راحتی با سه کلیک لینکی تولید می‌کنید که از طریق آن امکان برگزاری جلسات ویدئویی وجود دارد. پس از کلیک روی لینک یادشده، اپلیکیشن اسکایپ به‌صورت خودکار باز می‌شود، اگر روی سیستم خود این اپلیکیشن را نداشته باشید، به نسخه‌ی تحت وب اسکایپ منتقل خواهید شد. از آن‌جایی که لینک مربوط به جلسه‌ی ویدئویی هیچ‌گاه منقضی نمی‌شود، می‌توانید در هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید.

امکان ذخیره‌ی تماس‌ها به‌صورت اختیاری وجود دارد و همانطور که اشاره کردیم این تماس‌ها به‌مدت ۳۰ روز روی سرورهای ابری ذخیره می‌شوند. درضمن فایل‌های چندرسانه‌ایِ به‌اشتراک‌گذاشته‌شده، تا مدت بیشتری در سرورها باقی می‌مانند. امکان دعوت کردن حداکثر ۵۰ نفر به جلسات ویدئویی از طریق Meet Now وجود دارد. بر اساس گفته‌های مایکروسافت، برای بهره‌گیری از سرویس Meet Now در نسخه‌ی تحت وب اسکایپ به یکی از دو مرورگر اجِ جدید مبتنی‌بر کرومیوم یا گوگل کروم نیاز پیدا خواهید کرد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درمورد سرویس جدید مایکروسافت دارید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات